Ogólne

Japoński prom samochodowy został przekształcony do transportu pasażerów między Phi Phi i Phuket.

 

 • Wymagany certyfikat: AOWD
 • Głębokość: 20 – 32m
 • Widoczność:  7 – 30m absolutnie nieprzewidywalna
 • Prądy: brak do bardzo silnych
 • Najlepszy Czas: Luty – Listopad

Czteropokładowy katamaran o dwóch kadłubach. Jest monumentalny – długość 85m, szerokość 26m, wysokość od stępki do dachu kajuty kapitana 18m. Zatonął w 1997 roku przy doskonałych warunkach pogodowych, trafiając w jedyny możliwy do trafienia punkt na trasie, czyli Anemone Reef, pozostawiając trwałą bruzdę zarówno w rafie jak i jednym z kadłubów katamarana. Przypadkowa zbieżność kończącego się przeglądu technicznego wysłużonej jednostki i niespotykane zgromadzenie łodzi rybackich w rejonie zatonięcia pozwoliło zejść suchą nogą na ląd wszystkim pasażerom i członkom załogi. Wrak stoi w pionowej pozycji na płozach katamaranu na dnie na głębokości 32 m. Górny pokład znajduje się nieco poniżej 20m. Wrak został poważnie uszkodzony w czasie tsunami, penetracja jest możliwa tylko w ograniczonym zakresie na poziomie pokładu samochodowego. Dla bardzo zaawansowanych nurków wrakowych możliwe jest nurkowanie w komorze silnika i korytarzach technicznych albo między kadłubami pod wrakiem. Wrak jest obojkowany i nawet przy silnym prądzie nurkowanie jest stosunkowo łatwe. Z ogromna radością obserwujemy coroczny przyrost korali i zadomowianie sie coraz większej ilości ryb na wraku. Czasami ławice lucjanów, barakud i tuńczykowatych zasłaniają wrak, utrudniając jego oglądanie. W czasie nurkowania należy uważać na ostre krawędzie blach, nie wpływać w miejsca nie zalecane przez przewodnika. Rozsądne jest użycie latarki i nitroxu, a do celów zaawansowanych penetracji pełnego sprzętu technicznego. Doskonałe miejsce na kurs Wreck Diver PADI.

 

 

Krabi

KrabiKrótki przewodnik po Krabi i Ao Nang Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Krabi ma swoje lotnisko, położone pól godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zielona dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże

...Więcej

Wypożyczenie sprzętu

Cennik wypożyczenia sprzętu od osoby za dzień:

 • BCD – 300 THB
 • AUTOMAT – 300 THB
 • PIANKA – 200 THB
 • ABC – 200 THB

Powyższy komplet: 800 THB

Dodatkowo:

 • Komputer 500 THB
 • Latarka - 200 THB

Informacje praktyczne

 1. Ceny rejsów dziennych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.
 2. Z Krabi nurkujemy z małej łodzi typu longtail, łodzi motorowej bądź większej łodzi nurkowej. Zależy to od odległości od nurkowiska.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Nitrox jest dostępny tylko po uprzedniej rezerwacji i dodatkowo płatny.
 5. Butle mają zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adapter lub wypożyczyć go na miejscu. Na łodziach nurkwowań lokalnych rzadko zdarzają się butle, z których można wykręcić "pestkę" kluczem imbusowym i nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. Temperatura wody wynosi zwykle 28-30 stopni. Odpowiednia jest 3mm pianka short lub długa. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 7. Grupy nurkowe na 1 przewodnika oscylują wokół 4 osób o podobnym doświadczeniu nurkowym..
 8. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników - trzeba wziąć własny.
 9. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 10. Napiwek dla przewodnika - jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić - daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Cennik

Ceny rejsów dziennych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.

Miejsce L. nurkowań Cena dla nurka
Archipelag Ao Nang 2 2700 THB
Phi Phi 2 3700 THB
Phi Phi 3 4500 THB
King Cruiser, Shark Point, Koh Doc Mai 3 4500 THB


W cenie nurkowań zawiera się:

 • transfer z/do hotelu przy Ao Nang
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika

Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania - skorzystaj z programu „Odkryj Nurkowanie DSD", tzw. „intro" lub zapisz się na kurs.


W cenie nie ma:

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (800THB za dzień)
 • nitroxu
 • napojów
 • opłat wstępu do Parku Narodowego Phi Phi  (600 THB za osobę)

Opieka polskiego przewodnika jest zagwarantowana przy minimum 2 osobach nurkujących, które mogą nurkować w jednej grupie.