Ogólne

Idealne miejsca dla fanów fotografii makro, początkujących nurków jak i na nurkowanie po przerwie.

 • Wymagany certyfikat: OWD
 • Ilość nurkowisk: 7
 • Głębokość: 5 – 30m
 • Widoczność:  7 – 30m
 • Prądy: brak do średnich

Nurkowanie w Padang Bai to kilka miejsc nurkowych zaledwie kilka minut od głównej plaży. Większość z nich jest idealna dla początkujących oraz podczas kursów nurkowania. Ciekawe miejsce dla miłośników makro oraz nurkowań nocnych i podwodnych fotografów. Często znajdujemy tam scorpion fishe, koniki morksie, frog fishe, ghost pipe fishe i wiele innych.

Blue Lagoon, mała zatoka na obrzeżach Padangbai z białym, piaszczystym dnem i rozrzuconymi kawałkami rafy koralowej. Dobra widoczność (15-20 m) i rzadko występujące prądy sprawiają, że jest to idealne miejsce na pierwsze nurkowanie po przerwie czy też nurkowania kursowe. Kiedy przyjrzymy się bliżej, znajdziemy wiele życia tylko czekającego na odkrycie. Laguna i Jepun to świetne miejsca dla amatorskich fotografów makro.

Bali

BaliO Bali mówi się, że to „Wyspa Bogów”, „Wyspa Tysiąca Świątyń”, „Wyspa Szczęśliwych”, czy też po prostu „prawdziwy raj na ziemi”. Jest coś takiego w samej nazwie, co od razu przenosi nas w świat idylliczny i uduchowiony. Taką wizję kreuje też kultura popularna – kiedy na ekrany kin wszedł film „Jedz, módl się i kochaj”

...Więcej

Organizacja nurkowań

Nurkowania w rejonie Padang Bai

Wszystkie nurkowania w tym rejonie prowadzimy z małych łodzi ze stabilizatorami - "jukungów". Nurkowiska lokalne w tym rejonie są odległe o zaledwie kilka minut płynięcia. Padang Bai oferuje kilka bardzo dobrych nurkowisk, atrakcyjnych zarówno dla początkujących jak i doświadczonych nurków. Jedno z najlepszych miejsc dla miłośników makro oraz fotografii podwodnej. Między nurkowaniami wracamy na brzeg, gdzie mamy dostęp do toalet, prysznica oraz robimy przerwę na przekąskę lub lunch. W sprzęt ubieramy się na łodzi lub w wodzie, w zależności od preferencji.

 

Nurkowanie na Bali – informacje praktyczne:

Nurkowanie na Bali – informacje praktyczne:

 1. Na wszystkie nurkowania prosimy zabrać: ręcznik, krem z filtrem przeciwsłonecznym, certyfikaty nurkowe, ubezpieczenie, a w przypadku wyjazdów z noclegiem rzeczy osobiste. Warto zaopatrzyć się w worek wodoodporny.
 2. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 3. Odbiór na rejsy jednodniowe jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji, są to: Sanur, Denpasar, Kuta, Nusa Dua, Seminyak, Legian. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od odległości od nurkowiska.
 4. Butle mają zawory INT(pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu. Zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym.
 5. Woda ma zwykle 25-30 stopni, zatem wystarcza długa pianka 3mm i kaptur. Jednak zdarza się, że podczas nurkowań na Mimpang/Teekong i zwłaszcza w Crystal Bay temperatura wody znacznie spada. Pianka 5mm lub docieplacz/żyleta do „trójki” wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Całość sprzętu na nurkowiskach noszona jest przez opłacanych przez nas tragarzy. Jeżeli zabieracie własny sprzęt nurkowy prosimy o używanie miekkich toreb.
 6. W cenie każdego rejsu jednodniowegojest woda, lunch (zestaw lokalnych potraw) oraz przekąski między nurkowaniami.
 7. Przy minimum 2 nurkach w tej samej grupie oferujemy polskojęzyczny serwis. Możliwe jest dołączenie do innych osób nurkujących. Przy jednej osobie proponujemy dołączenie do grupy anglojęzycznej z lokalnym przewodnikiem lub dopłatę za polskiego prywatnego przewodnika.
 8. Napiwek dla balijskiej załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo zostawia się 1-2$.
 9. Napiwek dla przewodnika– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo dużo wyższy niż napiwek dla załogi.

Cennik nurkowań na Bali

Ceny rejsów jednodniowych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.

Miejsce Ilość
nurkowań
Cena dla nurka $ Dodatkowe nurkowanie $ Minimalny poziom wyszkolenia
Sanur 2 85 25 OWD
Tulamben – Kubu 2 115 35 OWD
Amed 2 125 35 OWD
Padang Bai 2 125 35 OWD
Gili Tepekong/Mimpang 2 125 35 AOWD
Candidasa 2 125 35 OWD
Nusa Penida – Manta Point 2 155 35 AOWD
Menjangan 2 155 35 AOWD

W cenie nurkowań:

 • transfer z/do hotelu w rejonach: Sanur, Denpasar, Kuta, Nusa Dua, Seminyak, Legian
 • transport wodny
 • lunch, woda
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka profesjonalnego przewodnika

W cenie nie ma:

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego:
  • 15$ komplet (BCD, automat, maska, płetwy, pianka)
  • 5$ za 1 element
 • nitroxu.

Ceny mogą się nieznacznie zmienić jeśli kurs dolara ulegnie zmianie (w Indonezji walutą rozliczeniową jest Rupia). Powyższa tabela nie stanowi oferty handlowej – po potwierdzeniu konkretnych dat i miejsc wysyłamy voucher, w którym ceny i program są obowiązujące dla obu stron.

 

 

Pakiety nurkowań na Bali

Poza nurkowaniami realizowanymi w ciągu jednego dnia, oferujemy również kilkudniowe pakiety nurkowe na Bali.

Powstały one z myślą o tych, którzy chcieliby zobaczyć najbardziej atrakcyjne nurkowo miejsca na Bali bez uciążliwej jazdy tam i z powrotem. Zdając sobie sprawę, że czas na wakacjach jest bardzo cenny i powinien być wykorzystany w jak najprzyjemniejszy sposób, proponujemy kilkudniowe wyjazdy nurkowe z noclegiem w pobliżu wybranych nurkowisk.

Program ułożony jest tak, aby Waszym jedynym zmartwieniem było złapanie jak najlepszego ujęcia podczas podwodnych zdjęć.

 

Ceny pakietów nurkowych na Bali:

Pakiet Ilość dni/ nocy Cena od osoby Minimalne kwalifikacje
Padang Bai – Amed 2 / 1 (Padang Bai lub Amed) 350 USD OWD
Amed – Tulamben 2 / 1 (Amed) 350 USD OWD
Padang Bai – Amed – Tulamben 3 / 2 (Padang Bai + Amed) 500 USD OWD
Padang Bai – Candidasa – Amed 3 / 2 (Padang Bai lub Candidasa + Amed) 500 USD OWD


My zapewniamy transport, hotel, wyżywienie, napoje, opiekę polskiego instruktora oraz kompleksową organizację nurkowań w poszczególnych miejscach.

Jeździmy do wszystkich znanych i lubianych miejsc nurkowych na Bali, mając również w zanadrzu nurkowiska mniej popularne, a naszym zdaniem warte poznania.

Z myślą o Waszym komforcie, istnieje możliwość dowolnego połączenia w pakiet wybranych miejsc.

Miejsca nurkowe podczas pakietów na Bali:

 • Padang Bai – Ferry Channel, Blue Lagoon – maks. 3 nurkowania
 • Amed – The Wall, The Piramides – maks. 3 nurkowania
 • Tulamben – USS Liberty Ship Wreck, Kubu – maks. 3 nurkowania
 • Candidasa – Gili Tepekong, Gili Minpang – maks. 3 nurkowania


W cenie nurkowań jest
:

 • transfer z/do hotelu
 • transport wodny
 • lunch
 • maksymalnie 3 nurkowania dziennie: butla 12L, balast, opieka profesjonalnego przewodnika

W cenie nie ma:

 •  wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • nitroxu (3-6 USD)