Ogólne

Koh Phi Phi słynie z pięknych, piaszczystych plaż, raf koralowych i fantastycznych nurkowisk.

 

 • Wymagany certyfikat: OWD
 • Głębokość: 5 – 40+ m
 • Widoczność: 15 – 30+ m
 • Prądy: brak do średnich
 • Najlepszy Czas: cały rok
 • Ilość nurkowisk: 10+
 • Najlepsze miejsca: Koh Bida Nai, Koh Bida Nok

Na Phi Phi składa się kilka wysp. Największa Phi Phi Don jest jedyną zamieszkałą, to na niej mieszczą się hotele, restauracje i sklepy. Noc na Phi Phi jest niezapomnianym przeżyciem o klimacie hippisowskim. Brak ruchu kołowego, barów z dziewczynkami, zgiełku nocnego życia obecnych prawie wszędzie indziej w Tajlandii, jest na pewno powodem, żeby zatrzymać się tutaj na noc.

Phi Phi Lay słynie z Maya Bay, na której jest “Niebiańska Plaża”, gdzie kręcono film pod tym samym tytułem, z Leonardo di Caprio w jednej z głównych ról . Dwie małe wysepki Koh Bida Nok i Koh Bida Nai są najlepszymi nurkowiskami wokół Phi Phi i jednymi z lepszych blisko Phuket. Możliwe jest także nurkowanie praktycznie dookoła Phi Phi Don i Lay. Te nurkowiska mają dno na ok 20 m, a powyżej skalistą ścianę porośnięta głównie twardym koralem. W wielu miejscach Phi Phi są podwodne jaskinie, niektóre małe i łatwe, inne o złożonych porozgałęzianych systemach. Nurkowania jaskiniowe nie są tu głębokie, jednak miejscami wymagają przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu. Penetracja jaskini Wang Long jest możliwa na prawie kilometr od wejścia, a miejscami konieczne jest przeniesienie sprzętu nad wodą jaskiniowym korytarzem.


Koh Bida Nok

Położona bardziej na południu jest większa i przypomina nieco Koh Doc Mai. Jej południowo – zachodnia ściana opada pod wodą do 30-40m i jest miejscem, w którym można spotkać rekiny rafowe, duże ryby w ławicach, czasami orlenie lub nawet rekiny wielorybie. Strona południowo – wschodnia oferuje wspaniałe przepływy i korytarze pomiędzy głazami porośniętym koralami. Część północno – wschodnia rozpoczyna się płytką zatoką, w której można uczyć się nurkowania, albo kończyć nurkowanie zaawansowanej grupy. W części wschodniej spotyka się często rekiny lamparcie, żółwie, ośmiornice, i pełna gamę ryb rafowych.


Koh Bida Nai

Położona pomiędzy Bida Nok a Phi Phi Lay jest najlepszym miejscem do spotkania rekinów brodatych (lamparcich). Wspaniała rafa o fantazyjnych kształtach – nazwana zresztą Fantasy Reef – daje możliwość podziwiania niezwykłego bogactwa miękkich korali i setek gatunków ich mieszkańców. Strona wschodnia wydaje się być ciekawsza, pomimo że zachodnia jest głębsza i jako bardziej zacieniona daje schronienie większej ilości krewetek, krabów i ślimaków. Koniki morskie rezydują od kilku lat w północnej części Bida Nai.


Wrak Kled Kaeo Gaeow

Wycofany ze służby Kled Gaeow został celowo zatopiony w dniu 19 marca 2014 roku. Wrak osiadł niemal pionowo, z pólnocy na południe, ok 1km od Piley Bay Phi Phi Ley. Jest położony na 26 metrach, główny pokład znajduje się na 20 m a jego góra na 14-16m, w zależności od przypływu. Dla nurków z doskonałą pływalnością możliwa jest penetracja wraku, zalecamy wydłużyć czas bezdekompresyjny sugerujemy używanie Nitroxu.. Statek szybko został zaludniony przez lokalne życie morskie. Na tym 48 metrowym wraku często spotkamy ławice baraków, scorpionfishe, mątwy. Czasami widzimy żólwie, frog fishe, Nurse sharki -to tylko niektóre z atrkacji. Idealne miejsce na szkolenie ze specializacji wrakowej czy jedno z nurkowań Adventure podczas kursu AOWD.

 

 

Krabi

KrabiKrótki przewodnik po Krabi i Ao Nang Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Krabi ma swoje lotnisko, położone pól godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zielona dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże

...Więcej

Wypożyczenie sprzętu

Cennik wypożyczenia sprzętu od osoby za dzień:

 • BCD – 300 THB
 • AUTOMAT – 300 THB
 • PIANKA – 200 THB
 • ABC – 200 THB

Powyższy komplet: 800 THB

Dodatkowo:

 • Komputer 500 THB
 • Latarka - 200 THB

Informacje praktyczne

 1. Ceny rejsów dziennych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.
 2. Z Krabi nurkujemy z małej łodzi typu longtail, łodzi motorowej bądź większej łodzi nurkowej. Zależy to od odległości od nurkowiska.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Nitrox jest dostępny tylko po uprzedniej rezerwacji i dodatkowo płatny.
 5. Butle mają zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adapter lub wypożyczyć go na miejscu. Na łodziach nurkwowań lokalnych rzadko zdarzają się butle, z których można wykręcić "pestkę" kluczem imbusowym i nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. Temperatura wody wynosi zwykle 28-30 stopni. Odpowiednia jest 3mm pianka short lub długa. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 7. Grupy nurkowe na 1 przewodnika oscylują wokół 4 osób o podobnym doświadczeniu nurkowym..
 8. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników - trzeba wziąć własny.
 9. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 10. Napiwek dla przewodnika - jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić - daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Cennik

Ceny rejsów dziennych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.

Miejsce L. nurkowań Cena dla nurka
Archipelag Ao Nang 2 2700 THB
Phi Phi 2 3700 THB
Phi Phi 3 4500 THB
King Cruiser, Shark Point, Koh Doc Mai 3 4500 THB


W cenie nurkowań zawiera się:

 • transfer z/do hotelu przy Ao Nang
 • lunch, owoce, woda mineralna
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika

Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania - skorzystaj z programu Odkryj Nurkowanie DSD, tzw. „intro" lub zapisz się na kurs.


W cenie nie ma:

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (800THB za dzień)
 • nitroxu
 • napojów
 • opłat wstępu do Parku Narodowego Phi Phi  (600 THB za osobę)

Opieka polskiego przewodnika jest zagwarantowana przy minimum 2 osobach nurkujących, które mogą nurkować w jednej grupie.