Ogólne

Jedno z najlepszych nurkowisk, bardzo kolorowe, pełne miękkich korali posadowionych na białej skale.

 • Wymagany certyfikat: OWD / AOWD
 • Głębokość: 5 – 25m
 • Widoczność: 10 – 20m
 • Prądy: brak do silnych
 • Najlepszy Czas: luty – listopad

 

Shark Point to zgrupowanie kilku podwodnych skał, z których najwyższa wystaje kilka metrów nad wodę. Nurkuje się na pierwszych dwóch, czasem trzech. Pozostałe są dostępne wyłącznie z podwodnym skuterem. Skały wyrastają z piaszczystego dna położonego na głębokości 20 – 30m. Czasem spotykamy tutaj rekiny lamparcie (brodate). Możliwe jest przepływanie pomiędzy szczytami, jednak z racji rozmiaru nurkowiska trudno jest ogarnąć nawet dwia z nich w czasie pojedynczego nurkowania. Shark Point jest siedliskiem niezwyklej ilości muren, lucjanów, ośmiornic, mątew, krewetek, ślimaków, a także tuńczykowatych, barakud – słowem bogactwo życia jest porównywalne z Similanami, pomimo zazwyczaj gorszej widoczności.

 

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km

Historia

[post-content id=6508 show_title=true]

...Więcej

Wypożyczenie sprzętu

Cennik wypożyczenia sprzętu od osoby za dzień:

 • BCD – 300 THB
 • AUTOMAT – 300 THB
 • PIANKA – 200 THB
 • ABC – 200 THB

Powyższy komplet: 800 THB

Dodatkowo:

 • Komputer 500 THB
 • Latarka - 200 THB

Informacje praktyczne

 1. Odbiór na rejsy jednodniowe jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji, są to: Chalong, Kata, Karon, Patong. Niektóre łodzie rozszerzyły strefę bezpłatnego transferu o plażę Kamala. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi obsługującej dany rejs i orientacyjnie wynoszą:
 • Mai Khao/Naithon/Nai Yang - 1500 -2000 THB
 • Bang Tao, Laguna, Surin, Kamala - 200 - 400 THB
 • Phuket Town/Cape Panwa - 500 THB
 • Rawai/Nai Harn - 200 - 300 THB
 1. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 2. Nitrox jest dostępny tylko po uprzedniej rezerwacji i dodatkowo płatny.
 3. Butle mają zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu. Na łodziach nurkwowań lokalnych rzadko zdarzają się butle, z których można wykręcić "pestkę" kluczem imbusowym i nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 4. Temperatura wody wynosi zwykle 28-30 stopni. Odpowiednia jest 3mm pianka short lub długa. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 5. Grupy nurkowe na 1 przewodnika oscylują wokół 4 osób o podobnym doświadczeniu nurkowym.
 6. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi - jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi - chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
 7. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane w cenie a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB.
 8. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
 9. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników - trzeba wziąć własny.
 10. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 11. Napiwek dla przewodnika - jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić - daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Cennik nurkowań jednodniowych

Ceny rejsów dziennych zależą od ilości nurkowań w danym dniu oraz od odległości do nurkowiska.

Miejsce Ilość
nurkowań
Cena dla nurka Osoba nie nurkująca*
       
Racha Yai 2 3400 THB 2900 THB
Racha Noi 3 3900 THB 2900 THB
King Cruiser, Shark Point, Koh Doc Mai 3 3900 THB 2900 THB
Pi Pi (2), Shark Point lub Koh Doc Mai 3 3900 THB 2900 THB
Pi Pi (2), Anemone Reef lub Koh Doc Mai 3 3900 THB 2900 THB
Pi Pi (2), Shark Point, Koh Doc Mai (nocne) 4 5800 THB 2900 THB
Similany (listopad – maj) 2 5600 THB 3800 THB


W cenie nurkowań zawiera się:

 • transfer z/do hotelu przy Chalong, Kata, Karon, Patong,
 • lekkie śniadanie,lunch, owoce, woda mineralna,
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika.

* Dla osoby nienurkującej dodatkowo w cenie: maska, fajka, płetwy po wcześniejszej rezerwacji sprzętu.
* Cena dotyczy osoby nie nurkującej towarzyszącej nurkom podczas rejsu – nie zawsze jest możliwość snorkelingu

Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania – skorzystaj z programu Odkryj Nurkowanie DSD, tzw. „intro” lub zapisz się na kurs.


W cenie nie ma:

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (800THB za dzień);
 • nitroxu,
 • napojów,
 • opłat wstępu do Parku Narodowego Similany (dotyczy nurkowań na Similanach)
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Phi Phi – 600 THB za dzień (dotyczy nurkowań na Phi Phi)

Opieka polskiego przewodnika jest zagwarantowana przy minimum 2 osobach nurkujących, które mogą nurkować w jednej grupie.


Większość łodzi na nurkowania dzienne oferuje bardzo zbliżony standard i cenę, dlatego wyboru dokonujemy w oparciu o harmonogram rejsów. Nasi instruktorzy mają też swoje ulubione łodzie, na których lubią pływać bardziej niż na innych i to też jest nasze kryterium wyboru. Nurkujemy tylko na łodziach, na których obsługa, jedzenie, czystość powietrza i standard odpowiadają przyjętemu lokalnie. Nurkując z nami nie trafisz na przypadkową łódź, ale na taką, na której sami chcemy przebywać.