Ogólne

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Tajlandii ale nie wiecie kogo zapytać. My Wam o tym opowiemy!

Tajlandia oczami rezydentów – absolutny HIT, max 12 osób, wycieczka VIP.

Od tej wycieczki powinno się zaczynać wakacje w Tajlandii. Pomagamy zrozumieć tajską kulturę i normy zachowania. Opowiemy o szacunku dla Króla, religii, polityce, historii, tolerancji seksualnej, moralności, szkolnictwie, opiece medycznej, obrzędach, zagrożeniach i prawodawstwie. W programie ekskluzywny masaż i biesiada w niezwykłej restauracji w sercu tajskiego miasta.

Termin: Wtorek
Cena: 3500 THB
Dziecko 3-10 lat: 3200 THB
Czas zwiedzania: 11:30 – 20:30

Więcej informacji

Dowiecie sie:

 • Dlaczego ludzie tak kochają króla?
 • Jakim cudem Tajlandia jako jedyny kraj w regionie nie została nigdy skolonizowana?
 • Czy Tajki nadają się na żony?
 • Czym się różni masaż „normalny” od „specjalnego”?
 • Czy mogę sobie zrobić zdjęcie z mnichem?
 • Skąd na Phuket jest tylu Chińczyków?
 • Dlaczego na Phuket obchodzi się nowy rok aż 3 razy?

W programie między innymi:

 • Doświadczycie dobrodziejstw masażu;
 • Dowiecie się ciekawej historii o górnikach na Phuket oglądając zabytkowe kamienice;
 • Przepowiecie przyszłość za pomocą chińskich wróżb;
 • Nauczycie się, która pozycja Buddy i jaki kolor jest przypisany do poszczególnych dni tygodnia i co się z tym wiąże;
 • Usłyszycie o obyczajach związanych z urodzinami i umieraniem - pokażemy Wam przepiękne miejsce, gdzie zrzuca się prochy zmarłych do morza i opowiemy jak wiara w reinkarnację wpływa na mentalność;
 • Sprawdzicie, czym rożni się świątynia buddyjska od chińskiej;
 • Zobaczycie rytuał składania darów dla duchów mieszkających w tajskich domach;
 • Zjecie bardzo egzotyczną i bardzo smaczną kolację w sercu tajskiego miasta gdzie rzadko widać "białe twarze" czyli "farangów";

Kultura i obyczaje to opowieść o Tajlandii, gdzie odwiedzane miejsca są tłem do spójnej i interesującej historii, w której turyści biorą aktywny udział - jest więc składanie darów, wróżby, opowieść o masażu połączona jest z najlepszym na wyspie ekskluzywnym masażem. Kolacja jest wystawna i bez ograniczeń. Będziecie mieli okazję spróbować lokalnego rumu - uwaga! szklanka nigdy się nie opróżnia. To jest również subiektywne spojrzenie na Tajlandię i Tajów z  perspektywy wieloletniego pobytu, w tym prozaicznych codziennych spraw takich jak: potyczki z urzędami, urodzenie dziecka, tajska szkoła, nasza nauka języka, otwieranie biznesu, kupno domu itp.

Nie jest możliwe, aby lokalny przewodnik, nawet jeśli mówiłby po polsku, miał porównywalny dystans do opowiadanych historii.

Wycieczka prowadzona jest przez nas od ponad 10 lat. Powstała jako rozwinięcie opowiadań dla rodziny i przyjaciół pt. "Jak się wam żyje w Tajlandii" i w takim prywatnym i niekonwencjonalnym stylu prowadzona jest do dziś. Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni.

Dostępność

Wycieczka dostępna jest we wtorki. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak – krótki przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak. Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli ...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • opieka polskiego przewodnika,
 • 1h masażu tajskiego lub stóp,
 • bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania
 • kolacja, napoje, rum.

Weź ze sobą

 • aparat foto
 • ubranie stosowne do świątyni (zakryte ramiona, spodenki/spódnica do kolan) lub chusta
 • buty, które łatwo się zdejmuje
 • drobne na napiwki

Informacje praktyczne

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Jeżeli np. chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno-krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Często dzień naszego pierwszego spotkania w Tajlandii jest także dniem naszego końcowego rozliczenia. Bardzo prosimy o przygotowanie gotówki w lokalnej walucie. 

4. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce „dojazd”.

5. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napiszcie do nas.

6. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

7. Kierowcy busów często nie mówią po angielsku oraz nie znają nazw „Asiandivers” czy „Oriental Phuket Tours”, ale na liście odbiorów zawsze powinny znajdować się imiona i nazwiska wszystkich uczestników.

8. O godzinie odbioru poinformujemy Was najpóźniej dzień przed wycieczką. Staramy się przyjeżdżać punktualnie, więc jeżeli kierowca spóźnia się więcej niż 15 minut bardzo prosimy dzwonić pod nr telefonu +66 879 807 570, np. z recepcji albo przez komunikator internetowy: WhatsApp, Viber, Face Time. Wiadomości tekstowe (SMS) lub e-mail mogą nie być odczytane na czas, zwłaszcza o wczesnych porach.

9. Zgodnie z lokalnym prawem uczestnicy wycieczki są objęci ubezpieczeniem od nagłych wypadków powstałych ze strony organizatora. Warunkiem objęcia ubezpieczeniem jest podanie pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz nr paszportu. Dane te przesyłane są do firmy ubezpieczeniowej i nie mamy wpływu na ich ochronę. Warunkiem koniecznym podania nr paszportu są wszystkie wycieczki morskie (snorkeling i nurkowanie).

10. Tam, gdzie w programie jest usługa wykonywana bezpośrednio dla Was: kajakarz, masażysta, karmienie słonia – zwyczajowo zostawia się napiwek 50-100 THB. W Tajladni miłym i powszechnym akcentem jest również zostawienie napiwku dla tajskiego kierowcy busa oraz przewodnika wycieczki. Prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

11. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach. (Wyjątki: Przyroda Phuket, Gotowanie po tajsku, Plaża Railey Krabi)

12. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową – napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

13. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką „Weź ze sobą” i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianię poprawia komfort, gdy spoceni po dżungli wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

14. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

15. Jeśli masz alergie pokarmowe lub jesteś na specjalnej diecie – poinformuj nas o tym. Postaramy się mieć przygotowany wcześniej posiłek.

Dojazd

Phuket

Oferujemy bezpłatny transfer z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak

Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Khao Lak, którzy dołączają do osób z Phuket. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.