Ogólne

Wciąż czynny i dymiący niemal bez przerwy wulkan Bromo jest narodową ikoną turystyczną Indonezji.

 

Czeka Was piękny wschód słońca z niezwykłą panoramą wulkanów. Wejdziemy na krawędź krateru Bromo gdzie zobaczymy kłęby wydobywającego się dymu – pamiętajcie, że wulkan jest wciąż czynny!

Termin:  Poniedziałek
Cena: 300 USD
Dziecko 3-10 lat: 300 USD
Czas trwania:  2 dni

 

Więcej informacji

Wulkan Bromo jest częścią masywu Tengger na sąsiedniej wyspie Jawie. Wyjedziemy z Bali przed świtem, przeprawimy się promem a następnie dotrzemy do wysokogórskiego schroniska. Ta podróż to już przygoda sama w sobie, jeszcze zanim zaczniemy podejście :-)
Przed kolejnym świtem po szybkiej kawie czeka nas droga do punktu widokowego, której znaczną część można pokonać odpowiednim pojazdem. Zdjęcia wschodu słońca są fenomenalne; widać wiele kraterów, aktywnych wulkanów, z których wydobywa się dym, położonych nieco poniżej nas na wysokościach ok 2300-2600 mnpm. Tłem do zdjęć jest majestatyczny Gunung Semeru, który z ponad 3700m puszcza czasami "wielkiego bąka" gazów, przypominając wszystkim, że mógłby też plunąć ogniem.

Zrobiliście tyle zdjęć ile chcieliście? No to w drogę. Ruszamy dalej. Tym razem dojedziemy na wielki płaskowyż w ogromnej kalderze starego wulkanu, gdzie wyrosło wiele nowych stożków - między innymi Bromo. Krajobraz jest iście księżycowy. Po horyzont widać tylko ubity deszczami wulkaniczny pył, po którym pędzą kolorowe autka 4x4. Dalej idziemy piechotą - można wynająć kucyka na znaczną cześć drogi za dodatkową opłatą od mieszkańców, którzy szukają jakiegokolwiek zarobku w miejscu, gdzie niewiele można robić poza obsługą turystów. Piechotą pójdziemy ok godziny, a potem trzeba wyjść po ok 250 schodach na krawędź krateru.

Bromo jest aktywny. Kilka lat temu można było obserwować strumienie płynącej lawy. Dziś raczej widać kłęby wydobywającego się dymu, słychać złowrogie pomruki demona mieszkającego we wnętrzu, a czasami widać kotłujące się kamienie, które lewitują w kraterze podrzucane wrzącymi wyziewami. Stoimy wysoko i daleko od wnętrza krateru, a jednak to co widać i słychac budzi ogromny respekt. Widoki są powalające - gdziekolwiek nie spojrzysz, zobaczysz wulkan.

Powrót do schroniska, śniadanie, i powoli wracamy na Bali.

Namawiamy na łączenie programu Bromo z wycieczką na jeden z najbardziej niezwykłych wulkanów Indonezji - Ijen. Nasz program jest tak ułożony aby było to możliwe.

Uwaga! Pomimo, że jest to wyjątkowo rzadka sytuacja, to w przypadku zwiększonej aktywności wulkanu zarządzamy natychmiastowy odwrót, co nie stanowi podstawy do zwrotu pieniędzy.

Dostępność

Wycieczka dostępna jest w poniedziałek - wtorek. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Bali

BaliO Bali mówi się, że to „Wyspa Bogów”, „Wyspa Tysiąca Świątyń”, „Wyspa Szczęśliwych”, czy też po prostu „prawdziwy raj na ziemi”. Jest coś takiego w samej nazwie, co od razu przenosi nas w świat idylliczny i uduchowiony. Taką wizję kreuje też kultura popularna – kiedy na ekrany kin wszedł film „Jedz, módl się i kochaj” ...Więcej...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • Piękny wschód słońca z niezwykłą panoramą wulkanów
 • Wejście na krawędź krateru Bromo, gdzie zobaczymy kłęby wydobywającego się dymu
 • Opieka polskiego i lokalnego przewodnika
 • Bilety na prom, bilety wstępu wszelkie opłaty lokalne, jeep
 • Nocleg w schronisku w pokoju dwuosobowym (lub niewielka dopłata do jedynki), z łazienką i gorącym prysznicem, WiFi

W cenie wycieczki nie są zawarte posiłki. Zatrzymujemy się na trasie, w zależności od preferencji uczestników. Znaleźliśmy tu nawet KFC :-) Posiłki są w większości miejsc bardzo proste i tanie. W schronisku jest restauracja, można zjeść obfitą kolację lub skorzystać z jednego z wielu warungów w okolicy.

Weź ze sobą

 • Aparat fotograficzny
 • Kurtkę
 • Polar lub windstopper
 • Czapkę, być może rękawiczki a nawet szalik
 • Różne ciepłe ubrania
 • Wygodne buty na grubej podeszwie (górskie buty nie są konieczne, wystarczą adidasy na grubej podeszwie lub buty do golfa albo "korki" do piłki nożnej. Trampki, sandały, klapki - absolutnie nie)
 • Komplet ubrań na zmianę
 • Ręcznik
 • Czekoladę lub inne energetyczne przekąski
 • Pieniądze na posiłki, napiwki, dodatkową kawę itp gdzieś po drodze

Jeśli ktoś nie ma stosownego ubrania, można wypożyczyć kurtkę na miejscu przed świtem na czas czekania na wschód słońca. W tym samym miejscu można wypić kawę, herbatę lub zjeść zupkę z proszku.

Temperatura na punkcie widokowym wynosi zwykle ok 5-10 stopni przed świtem, ale jeśli jest wiatr to odczuwalna może być nawet znacząco niższa.

Informacje praktyczne

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Np. jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno- krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce "dojazd".

4. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napisz do nas.

5. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

6. Miłym i powszechnym akcentem jest zostawienie napiwku dla lokalnego kierowcy busa oraz przewodnika. Bardzo prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

7. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach.

8. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową - napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

9. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką "Weź ze sobą" i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianę poprawia komfort, gdy przemoczeni po raftingu wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

10. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd

Bezpłatny transfer dotyczy rejonów: Kuta, Seminiak, Nusa Dua, Sanur. W przypadku innych lokalizacji prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.