Ogólne

Dotrzemy na szczyt wulkanu przed wschodem słońca po to, by zejść do wnętrza aktywnego krateru.

 

Zobaczymy niezwykłe płomienie „blue flames” płonących oparów siarki. Zaopatrzeni w maski przeciwgazowe podejdziemy bardzo blisko, po to, by obserwować to niezwykłe zjawisko. Będziemy mogli dotyknąć zastygniętej siarki. Przyjrzymy się morderczej pracy tutejszych górników. Zobaczymy największe na świecie jezioro kwasu siarkowego w kraterze. Pojedziemy do wodospadu z zieloną wodą zawierającą duże ilości jonów metali i pochodnych siarki na różnych stopniach utlenienia.

 

 

Termin:  Niedziela
Cena: 250 USD
Dziecko 3-10 lat: 250 USD
Czas trwania: doba

 

Więcej informacji

Wulkan Ijen znajduje się na sąsiedniej wyspie Jawie, na którą przeprawimy się promem z Bali.

Szybka kawa, środek nocy, włączamy latarki i zaczynamy podejście z różnicą wzniesień ok 500 metrów, co zajmuje ok 2 godzin. Idziemy bita drogą, miejscami stromą po której górnicy będą zwozić wózkami siarkę (dla osób o słabej kondycji istnieje możliwość wywiezienia wózkiem na krawędź krateru za dodatkową opłatą). Pod drodze jest możliwość wypicia czegoś gorącego lub zjedzenia zupki w kubku.

Następnie schodzimy w dół, wolno, przez kolejne 1-1,5 godziny - do wnętrza krateru. Kamienista stroma, wąsta, kręta ścieżka prowadzi nas w kierunku piekielnych wyziewów. Mamy już przygotowane maski przeciwgazowe na wypadek gdyby wiatr przesuwał siarkową chmurę w naszą stronę. Drogą idzie wielu turystów, a w przeciwną stronę idą górnicy z bardzo ciężkim ładunkiem 70-100 kg w koszach na ramionach. Ich mordercza praca jest pokazana we wstrząsającym filmie Śmierć człowieka pracy. Widzimy w oddali błękitne płomienie, podchodzimy na tyle blisko na ile pozwala nam własne poczucie bezpieczeństwa. Pary siarki mają na granicy szczelin temperaturę ok 600 stopni i ulegają natychmiastowemu samozapłonowi strzelając w górę płomieniami dochodzącymi do 5 metrów wysokości. Część siarki skrapla się i spływa czerwonymi strumieniami do miejsc wydobycia, gdzie po zastygnięciu będzie odkuwana ręcznie. Zdjęcia są fantastyczne. Niedługo zacznie świtać...

Wschodzące słońce ukaże nam największe jezioro kwasu na świecie. Jezioro ma różne kolory w zależności od kąta padania promieni słonecznych i chmur; od zielonego, przez wszelkie odcienie turkusu do czarnego włącznie. Obserwujemy pracę górników, odpoczywamy, robimy zdjęcia i zaczynamy powrót.

Namawiamy na łączenie programu Ijen w wycieczką na jeden z najpiękniejszych wulkanów Indonezji - Bromo. Nasz program jest tak ułożony aby było to możliwe.

Uwaga! Pomimo, że jest to wyjątkowo rzadka sytuacja to w przypadku deszczu lub zwiększonej aktywności wulkanu zarządzamy natychmiastowy odwrót, co nie stanowi podstawy do zwrotu pieniędzy.

Dostępność

Wycieczka dostępna jest w niedzielę. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Bali

BaliO Bali mówi się, że to „Wyspa Bogów”, „Wyspa Tysiąca Świątyń”, „Wyspa Szczęśliwych”, czy też po prostu „prawdziwy raj na ziemi”. Jest coś takiego w samej nazwie, co od razu przenosi nas w świat idylliczny i uduchowiony. Taką wizję kreuje też kultura popularna – kiedy na ekrany kin wszedł film „Jedz, módl się i kochaj” ...Więcej...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • opieka polskiego przewodnika
 • opisane atrakcje
 • bilety na prom
 • wszelkie opłaty lokalne
 • wypożyczenie masek gazowych

W cenie wycieczki nie są zawarte żadne posiłki. Zatrzymujemy się na trasie, w zależności od preferencji uczestników. Posiłki są w większości miejsc bardzo proste i tanie.

Weź ze sobą

 • Wiosenną kurtkę, polar lub windstopper
 • Czapkę - temperatura na szczycie wynosi zwykle ok 10 stopni, ale jeśli jest wiatr to odczuwalna może być niższa
 • Wygodne buty na grubej podeszwie (górskie buty nie są konieczne, adidasy na grubej podeszwie lub buty do golfa albo "korki" do piłki nożnej są OK; trampki, sandały, klapki - absolutnie nie)
 • Komplet ubrań na zmianę (będziecie spoceni, a używane ubranie trzeba będzie wyprać ze względu na intensywny zapach siarki)
 • Ręcznik
 • Aparat fotograficzny
 • Czekoladę lub inną energetyczne przekąski
 • Pieniądze na posiłki, napiwki, dodatkową kawę itp gdzieś po drodze

Informacje praktyczne

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Np. jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno- krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2. Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce "dojazd".

4. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napisz do nas.

5. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

6. Miłym i powszechnym akcentem jest zostawienie napiwku dla lokalnego kierowcy busa oraz przewodnika. Bardzo prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

7. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach.

8. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową - napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

9. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką "Weź ze sobą" i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianę poprawia komfort, gdy przemoczeni po raftingu wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

10. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd

Bezpłatny transfer dotyczy rejonów: Kuta, Seminiak, Nusa Dua, Sanur. W przypadku innych lokalizacji prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.