Ogólne

Spektakularny wschód słońca na samym szczycie wulkanu Gunung Batur to niezapomniane przeżycie!

 

Zerwiemy Was z łóżek w środku nocy, podjedziemy samochodem pod zbocze wulkanu. Po szybkiej kawie podzielimy Was na małe grupki, każdą z lokalnym przewodnikiem znającym bardzo dobrze trasę na wulkan. Po około 2 godzinnym marszu po kamienistym i stromym zboczu zdobędziecie szczyt Gunung Batur. Widok wschodzącego słońca jest powalający. Dopiero tu zobaczycie, że jesteśmy w środku dużej kaldery (zagłębienia wewnątrz stożka wulkanicznego) a przewodnik opowie Wam jak się ona tworzy. Piękne jezioro i niezwykły cmentarz, gdzie przechowywane na świeżym powietrzu są zwłoki i ludzkie czaszki dopełnią atmosferę wyprawy.
Na koniec zapraszamy na kąpiel w gorących źródłach, masaż rozluźniający zmęczone nogi oraz lunch nad brzegiem pięknego jeziora.

Termin:  czwartek
Cena: 150 USD
Dziecko 3-10 lat: 150 USD
Czas trwania:  1 dzień

 

Dostępność

Wycieczka dostępna jest w czwartki. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Bali

BaliO Bali mówi się, że to „Wyspa Bogów”, „Wyspa Tysiąca Świątyń”, „Wyspa Szczęśliwych”, czy też po prostu „prawdziwy raj na ziemi”. Jest coś takiego w samej nazwie, co od razu przenosi nas w świat idylliczny i uduchowiony. Taką wizję kreuje też kultura popularna – kiedy na ekrany kin wszedł film „Jedz, módl się i kochaj” ...Więcej...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • opieka polskiego przewodnika
 • skromne śniadanie na wulkanie, kawa, obfity lunch
 • bilety wstępu, wszelkie opłaty lokalne
 • masaż

Weź ze sobą

 • aparat fotograficzny
 • wiosenną kurtkę, polar lub windstopper, czapkę
 • wygodne buty na grubej podeszwie (górskie buty nie sa konieczne, adidasy na grubej podeszwie lub buty do golfa albo "korki" do piłki nożnej sa OK; trampki, sandały, klapki - absolutnie nie)
 • komplet ubrań na zmianę (będziecie spoceni)
 • strój kąpielowy i ręcznik
 • tabliczkę czekolady lub inną energetyczna przekąskę
 • drobne pieniądze na napiwki lub dodatkową kawę itp gdzieś po drodze

Temperatura na szczycie wynosi zwykle ok 10 stopni ale jeśli jest wiatr to odczuwalna może być niższa.

Informacje praktyczne

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Np. jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno- krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce "dojazd".

4. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napisz do nas.

5. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

6. Miłym i powszechnym akcentem jest zostawienie napiwku dla lokalnego kierowcy busa oraz przewodnika. Bardzo prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

7. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach.

8. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową - napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

9. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką "Weź ze sobą" i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianę poprawia komfort, gdy przemoczeni po raftingu wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

10. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd

Bezpłatny transfer dotyczy rejonów: Kuta, Seminiak, Nusa Dua, Sanur. W przypadku innych lokalizacji prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.