Nasz zespół

nurkowanie

Nasz zespół – Centrum Nurkowe AsianDivers i polskie biuro podróży w Tajlandii i na Bali

Wielu naszych zadowolonych klientów zadawało nam pytanie „Gdzie pojechać na kolejne wakacje. Żeby było inaczej i w innym miejscu, ale tak samo dobrze jak z wami…” Tak powstała idea powołania grupy AsianDivers – sprawdzonych przewodników wycieczek i instruktorów nurkowania, za których można ręczyć. Wprowadziliśmy złożoną procedurę weryfikacji jakości usług wszystkich, którzy chcą przystąpić do Asian Divers. To daje naszym klientom gwarancję nie tylko profesjonalizmu, ale także uczciwości członków naszego zespołu. Współpracujemy ze sobą, na zasadzie grupy powiązanych specjalistów, podobnie jak ma to miejsce w wielu nowoczesnych kancelariach prawnych, doradczych czy ośrodkach medycznych. Realizujemy marzenia idealnego życia i pracy chcąc zespołowo mieć dostatecznie dużo siły aby konkurować z korporacyjnymi molochami a niejednokrotnie pseudoprzewodnikami

Nie zaproponujemy Wam najtańszych wycieczek, ani rabatów, które łatwo można uzyskać w lokalnych budkach na każdej ulicy. Nie zabierzemy Was podczas wycieczek do nędznych sklepów ani miejsc gdzie przewodnik otrzymuje prowizję. Nie pojedziemy tam, gdzie zwierzęta są źle traktowane. Nie poprowadzimy wycieczki po łebkach zajmując się w pracy pisaniem postów na smartfonie. Odwiedzimy napewno najciekawsze miejsca – i te proponowane w przewodnikach i te, o których tam jeszcze nie jest napisane i są w jakiś sposób dziewicze. Pokażemy Wam nurkowanie na poziomie znacząco wykraczającym poza to co jest standardem. Opowiemy Wam o naszym życiu i damy tysiąc wskazówek, również jeśli będzie chcieli coś zobaczyć na własną rękę. Pieniądze nie są głównym motywatorem naszego działania, choć oczywiście nie chce nam się pracować za grosze.

Jeśli szukacie wycieczek, które nie są opisane w przewodnikach. Chcecie usłyszeć opowieści od prawdziwych wieloletnich rezydentów regionu, a nie ludzi, którzy nazywają siebie rezydentami bo kiedyś coś widzieli i sezon czy dwa przepracowali, ale na stałe mieszkają w Polsce albo co sezon pracodawca przenosi ich gdzieś indziej to … zapraszamy do nas. Napewno się nie zawiedziecie. Potwierdzają to opinie na Trip Advisor – sprawdzcie sami co piszą nasi klienci. Chyba się im podobało, a Wam życzymy abyście wracali z kazdych wakacji nie mniej zadowoleni

Piotr – Course Director PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2006

Piotr PauloPiotrek, ekstrawertyczny gaduła, którego życie kręci się wokół nurkowania, a wolny czas najchętniej spędzałby jedząc polskie przysmaki. Urodził się aby uczyć – uwielbia dzielić się swoją wszechstronną wiedzą zależnie od zainteresowań słuchaczy. Czasem z powagą objaśnia zawiłe teorie fizjologii nurkowania, a czasem z właściwym sobie dowcipem kreuje historie o życiu codziennym i zwyczajach Tajów podczas wycieczek lądowych. To typowa zodiakalna Panna – perfekcjonista w każdym calu i gdy reszta instruktorów zabiera się do odpoczynku, on zawsze znajduje jeszcze coś do zrobienia. Jako wizjoner tworzy strategię firmy, która z sukcesem utrzymuje się na rynku od ponad dekady, a swoich współpracowników scala w zgrany, lubiący siebie nawzajem i chętny do nowych zadań zespół.


Małgosia – Staff Instruktor PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2006

Malgorzata BabiakMałgosia, zafascynowana sztuką kulinarną, religią oraz przyrodą nad i podwodną potrafi zaskoczyć wymagających erudytów niekończącymi się opowieściami. Zarówno religioznawcy jak i zawodowi kucharze znajdują w niej ciekawego partnera do dyskusji. Lubi spotykać mądrych rozmówców i odpowiadać na ciekawe pytania, nudzą ją jednak wątki pogodowe 🙂 Pod wodą uwielbia “sobie pobiegać” w toni za ławicami ryb i rekinami, a jej ukochane nurkowiska to granitowe labirynty skalne Similanów, przez które chętnie przeprowadzi chętnych śmiałków.  Obecnie dzieli pracę na wycieczkach i nurkowaniach z obowiązkami biurowymi, które naprawdę bardzo lubi. Jej najważniejszą rolą życiową jest bycie Mamą dla dwóch synów urodzonych w Tajlandii, a resztki wolnego czasu dzieli pomiędzy czytanie i tańczenie salsy. Od czasu do czasu w przypływie weny gotuje polskie smakołyki, na które zaprasza cały zespół.


Agnieszka – Staff Instruktor PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2014

Agnieszka SzustaAgnieszka należy do osób, które zakochały się w nurkowaniu od pierwszego razu,
a ponieważ jest bardzo ambitna w dążeniu do celu, dosyć szybko została instruktorem. Choć jest najmłodsza w zespole, umiejętnościami i doświadczeniem przerasta niejednego wytrawnego nurka. Zawsze jest chętna do nowych wyzwań – nurkowań technicznych czy jaskiniowych. Ze świętą cierpliwością uczy swoich kursantów pierwszych i kolejnych kroków pod wodą. Niechętnie to przyzna, ale ma w głowie podręcznik instruktorski i zawsze jest świetnie zorientowana w wymaganiach zaliczeniowych i innych procedurach oraz regulaminach.  W czasie wolnym wciąż wybiera nurkowanie lub inne ekstremalne wyzwania, a wieczorami czuje się dobrze zarówno w towarzystwie jak i w domu z książką w dłoni.


Marek – Master Instruktor PADI, w Tajlandii od 2014

Marek KoszorekMarek to siła spokoju. Otacza go aura profesjonalizmu i doświadczenia. Potrafi się tym podzielić z zestresowanymi, początkującymi nurkami. Pewnie ma to jakiś związek z jego paroma tysiącami nurkowań, a może nie mniej z wrodzonymi cechami idealnego instruktora. Szkoli na wszystkich poziomach do Asystenta Instruktora oraz nurków technicznych włącznie. W czasie wolnym albo przygotowuje się do kolejnego maratonu albo właśnie go biegnie. To pasjonat fotografii, może zapomnieć szczoteczki do zębów, ale aparat będzie z nim zawsze i wszędzie, nawet pod wodą. Jest autorem większości zdjęć na naszej stronie.

 


Ania – Staff Instruktor PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2014

Anna PiaseckaAnia roztacza wokół siebie aurę uśmiechu i zaraża nią innych. Jej grupy zawsze śmieją się od ucha do ucha. Pobudzona poranną kawą z równym zapałem opowiada o wczorajszym nurkowaniu, snorkelingu z żółwiem z przed tygodnia, czy wizycie w dżungli. Czy w pracy, czy poza nią, uwielbia nurkować, ale straszny z niej podwodny zmarzluch. Przed nurkowaniem ubiera się “na cebulkę”, ale nie dajcie się zwieść – woda w Tajlandii jest ciepła. Bardzo lubi podróżować, książki pochłania pasjami a kiedy słyszy ulubioną muzykę, nie może ustać spokojnie. Czas spędzony z Anią daje poczucie naładowania wewnętrznych akumulatorów pozytywną energią.

 


 Sandra – Instruktor Nurkowania PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2015

Sandra BednarczykSandra jest rasowym podróżnikiem i obieżyświatem. Przyjechała do nas autostopem z Polski przez Syberię w zimie… oszroniona i zmarznięta. Na szczęście szybko odtajała w tropikach, a przy okazji stopiła nasze serca. Bardzo wrażliwa na ekologię i sposób traktowania zwierząt. Dokonała wielu zmian w naszych programach, aby były bardziej pro-eco. Po nurkowaniu opróżnia kieszenie z wszelkich śmieci, które znalazła, a swoje “zielone” poglądy popiera weganizmem. Świetny kierowca i piechur, nie daje się nudzić i naprawdę ma o czym opowiadać – o tym co widziała i co planuje zobaczyć. Zwiedzony kawał świata pozwala jej na niezwykle ciekawe opowieści w sumie na każdy temat

 


Robert – Instruktor Nurkowania PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2012

Robert WurmTo istny wulkan energii. Bardzo żywiołowy, jest chyba jedyną osobą potrafiącą przegadać Piotra. Zawsze “fresh”, zawsze w formie. Niezwykły erudyta, który kocha życie i ludzi. Zwiedził spory kawałek świata, mieszkał w wielu miejscach, kiedyś był nawet rezydentem Dominikany i Meksyku. Fanatyk historii przez duże “H”, zna tysiące opowieści, którymi bawi klientów – przy Robercie poczujecie się jak w Baśniach 1001 nocy. Stracił głowę dla Bangkoku, a miasto kocha Go z wzajemnością. W Jego plecaku nie ma miejsca na rzeczy przydatne bo wypchany jest po brzegi książkami – wyłącznie tymi w papierowej wersji. Zawsze chętny na wieczorną imprezę, nurkowanie na wrakach lub w jaskiniach albo na szaloną jazdę motocyklami.