Informacje ogólne Phuket

Co zobaczyć na Phuket

Phuket – informacje ogólne. Co zobaczyć na Phuket

To nasz internetowy przewodnik po wyspie Phuket pomagający w podjęciu decyzji co zobaczyć na Phuket. Szczegóły w menu po lewej stronie. Zapraszamy!

Wyspa Phuket,  nazywana w niektórych źródłach „Perłą południa”. Jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto. Z drugiej strony centra handlowe, multiplexy i modne restauracje.

Ma prawie 50 km długości z północy na południe i ok 20 kilometrów ze wschodu na zachód. Wyspa Phuket jest rozdzielona przez łańcuch gór i dolin, pokrywających 70% obszarów, ciągnących się ze strony północnej ku zachodniemu wybrzeżu. Najwyższy szczyt Tao Mai wznosi się na wysokość 529 metrów n.p.m. Pozostałe 30% obszarów równinnych znajdują się głównie w centralnych i wschodnich częściach wyspy. Phuket nie jest mały, warto przemysleć gdzie mieszkać pod kątem planowanych aktywności.

Wyspa jest bardzo różnorodna: obfituje w skaliste cyple, długie, piaszczyste plaże, wapienne klify, zalesione dżunglą wzgórza. Lasy namorzynowe, małe i duże ujścia rzek, małe wodospady, laguny i tropikalna roślinność dopełniają wizerunku wyspy


Duży obszar Phuket i jego różnorodność pozwoliła na wytworzenie się zróżnicowanych mikroklimatów w poszczególnych częściach wyspy. Chętnych i ciekawych poznawania tutejszej roślinności i skał wyspa Phuket nie zawiedzie. Od plaży w Kata z jej uroczą, tropikalną scenerią, okazałymi drzewami cassurina, poprzez las tropikalny pokrywający park narodowy Thaeo Phra Khao do błotnistych terenów i bagien namorzynów na Koh Siray. Od wapiennych skał na wschodnim wybrzeżu po granitowe na zachodzie. Phuket jest naprawdę tropikalną krainą cudów i każdy zainteresowany znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Pomoże w tym przygotowanie wyjazdu i przemyślenie co zobaczyć na Phuket

Wyspa podzielona jest na pięć geograficznych obszarów, które ułatwią przyrodnikom jej zwiedzanie. Patong, Wybrzeże Południowe, Miasto Phuket, Obszar Północny i Wybrzeże Północne. Komunikacyjnym centrum jest plaża Patong. Większość przyjeżdżających tam się właśnie osiedla, choć równie łatwo dostać się na inne popularne plaże: Kata, Karon, Kamala, Surin, Bang Tao.


Przewodnik po Phuket

W naszym przewodniku umieściliśmy te informacje o wyspie Phuket, które wydawały nam się interesujące i przydatne dla Was. Phuket leży na Morzu Andamańskim, otoczony przez piękne wysepki, oszałamiające urwiska wapiennego klifu Zatoki Phang Nga. Dodając do tego przyjaznych ludzi, różnorodną kuchnię, tropikalny klimat, wysoki standard obsługi, macie odpowiedz na pytanie co zobaczyć na Phuket.  To idealny cel wakacyjnej podróży, która na długi czas pozostanie w Waszej pamięci.


Na wyspie ustanowiono dwa parki narodowe, aby rozwój nie unicestwił naturalnego piękna i dzikości wyspy. Pomimo niezwykłej ilości przybywających turystów, wciąż udaje się utrzymać urok Phuket i znaleźć zaciszne miejsca.

Plaża Patong  to miejsce, pełne dyskotek, masaży rejon gdzie zadomowiła się seks turystyka. Transwestyci zwani ladyboy są celem wielu fotgrafów w różowej dzielnicy Patong. Tu można dołączyć do tłumów w dzień a wieczorem bawić się do białego rana na Bangla Road.

Jeśli szukacie spokojniejszego miejsca, na pewno znajdziecie je na jednej ze mniejszych plaż. Można wynająć hotel położony na jednym z wielu klifów gdzie, pijąc drinka, możecie oglądać z okien słońce tonące w Morzu Andamańskim. 

Phuket Town jest stolicą wyspy; można tu zrobić zakupy, oglądać Sino Portugalską architekturę z czasów cynowych dni i doświadczyć bardziej „azjatyckiej” atmosfery niż w „zeuropeizowanej”, turystycznej części wyspy.

Warto także zwiedzić zatokę Phang Nga oraz okoliczne wyspy zwłaszcza Similany i Phi Phi. Turystów przyciągają liczne atrakcje: sporty wodne, nurkowanie, golf, tajski boks, świątynie, wycieczki i kontakt z przyrodą, dżungla, słonie, imprezy, egzotycznej urody tajki, joga, tajski masaż, i seks turystyka. Na Phuket nigdy nie da się nudzić.

_____________________________________________________________________________________

Na forach można często przeczytać, że Phuket to nie jest prawdziwa Tajlandia, że jest tu drogo i że są tłumy turystów. Po części każde z tych twierdzeń jest prawdziwe ale….. Większość z nas nudziłoby się w „prawdziwej tajlandii” bo co to niby oznacza – wioskę na końcu świata bez turystów i infrastruktury? A tłumy i ceny są konsekwencją tego, że Phuket jest wspaniałe i oferuje świetną bazę wypadową na wycieczki. Nie bez przyczyny to właśnie to miejsce wybraliśmy na siedzibę firmy i nasz dom. Uznalismy, że to najciekawsze miejsce nie tylko w Tajlandii ale w całym rejonie.