Ogólne

Rejs nurkowy z Małgosią i Piotrem piękną i łatwą trasą raf Morza Czerwonego.

Tęsknimy za nurkowaniem w ciepłej, przejrzystej wodzie, w otoczeniu bujnej rafy i dużych ryb krążących w toni. Spotkajmy się na safari w Egipcie na wygodnej, 4* łodzi z doskonałą obsługą i pysznym jedzeniem. Będzie nam miło spędzać z Wami czas pod wodą, leniwe popołudnia na leżakach i szalone wieczory na pokładzie.

Chcemy popłynąć w rejs rodzinny – zabieramy Julka (15 lat) i Adasia (10 lat) i mamy nadzieję na utworzenie grupy nurkującej młodzieży – którą pod wodą będzie prowadził Piotr Paulo. Doszkolimy Wasze dzieci i Was, dostępne są kursy Advanced Open Water oraz specjalizacje (dostępne po wcześniejszej rezerwacji).

Long Island do duży jacht nurkowy z 5 pokładami. Jest tu duża przestrzeń nurkowa z numerowanymi butlami, 15 dwuosobowych kajut z prywatnymi łazienkami, klimatyzowany salon z TV, jadalnią i pokładem słonecznym.

Termin: 9 – 16 lipca 2022
(7 dni/7 nocy)
Ilość nurkowań: 18-20
Max ilość gości: 30
Ilość kajut: 15
Łazienki w kajutach: Tak
Łóżka małżeńskie: Tak
Nitrox: Płatny dodatkowo

Zarezerwuj

Dostępność

 • Kajuta dwuosobowa

  Kajuta dwuosobowa

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  Kajuty dwuosobowe do wyboru: z łóżkiem małżeńskim bądź z dwoma pojedynczymi łóżkami. Wszystkie kabiny mają prywatną łazienkę.

Egipt - Morze Czerwone

Egipt - Morze CzerwoneJako jeden z siedmiu cudów podwodnego świata, Morze Czerwone i Egipt oferują płetwonurkom jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, obfite życie morskie i szeroką gamę różnorodnych miejsc do nurkowania. Zarówno północne, jak i południowe obszary Morza Czerwonego oferują doskonałe warunki do nurkowania, są tam zarówno niesamowite wraki, w tym światowej sławy SS Thistlegorm, jak ...Więcej

Informacje praktyczne

Kilka informacji praktycznych dotyczących organizacji i przygotowania się do safari w Egipcie.

 1. Cena przelotu na safari. Cena zależy od lotniska wylotu, podana w cenniku dotyczy wylotu z Katowic lub Warszawy. Przeloty z innych miast: Krakowa, Poznania, Wrocławia - są dostępne po potwierdzeniu i mogą byc 200-300 zł droższe.
 2. Godziny lotów zależą od linii lotniczych i czasem ulegają zmianie. Zawsze powiadamiamy telefonicznie i mailowo o wszelkich zmianach, a jeśli masz wątpliwości, zadzwoń lub napisz.
 3. Drukowanie biletów nie jest konieczne - przy odprawie biletowej wystarczy okazać paszport.
 4. W cenie przelotu jest bagaż rejestrowany - wszystkie szczegóły dotyczące odprawy i dokumentów podróży otrzymasz po potwierdzeniu rezerwacji.
 5. Rezerwując miejsce na safari wskaż preferowany układ łóżek w kajucie - podwójne czy pojedyncze. Kajuty na łodzi Long Island mają ten sam standard, jeśli jednak masz preferencje odnośnie położenia kajuty, napisz - postaramy się spełnić życzenie. Kajuty dziobowe przydzielane zgodnie z zasadą kolejności zgłoszeń - im szybciej zarezerwujesz safari, tym więcej kajut masz do wyboru.
 6. W cenie nurkowań jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem oraz balast. Jeśli masz kamizelkę bez kieszeni balastowych, weź ze sobą pas.
 7. Opłaty za park narodowy i inne lokalne są uiszczane przelewem razem z opłatą za safari. Wysokość opłat egipskich może ulec zmianie.
 8. Butle mają standardowo zawory DIN (takie same, jakie są używane w Polsce).
 9. Temperatura wody na początku października wynosi  26-29 stopni. Odpowiednia jest 5mm długa pianka i kaptur. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo docieplacz. .
 10. Nitrox jest dostępny za dodatkową opłatą - można zamówić go na pojedyncze nurkowania lub jako pakiet na całe safari.  Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 11. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi swój najwyższy certyfikat nurkowy. Ubezpieczenie podróżne obejmujące nurkowanie jest wliczone w cenę safari. Bezwzględnie wymagamy posiadanie komputera do wyłącznego użytku.
 12. Minimalny poziom wyszkolenia do OWD, ale zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach, warto mieć tę licencję gdyż chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni, a nie rozczarowani że “inne grupy widziały więcej”.
 13. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp.
 14. W czasie wszystkich safari zdarzają się fale. Morze Czerwone na początku października jest zwykle spokojne, jednak fale są trudno przewidywalne.
 15. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Jeśli nie jakichś produktów lub macie alergię, prosimy zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem.
 16. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Pamiętaj o nawodnieniu, weź ze sobą bidon i saszetki z elektrolitami.
 17. Zasada niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami jest traktowana bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody.
 18. Napiwki dla załogi i przewodnika.   Choć powinien być dobrowolnym gestem, w Egipcie traktowany jest jak konieczność, dlatego aby ułatwić sprawę zbieramy je z wyprzedzeniem i wręczamy załodze po zakończonym safari.

Cennik

Cena safari:

Miejsce w kabinie dwuosobowej: 990 EUR

Przelot w obie strony: 1950 zł: przeloty z Warszawy i Katowic, inne lotniska: Kraków, Poznań, Wrocław do potwierdzenia w zakresie dostępności oraz ceny - może się ona nieznacznie różnić.

Pod wodą opiekować się będą Wami: Małgosia Paulo i Piotr Paulo

Warunki płatności:

W celu potwierdzenia rezerwacji: 500 zł
Pozostała kwota za przelot w zł:  do 31/marca 2022
Kwota za safari w EUR: do 31/maja 2022

Cena safari zawiera:

 • transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko (tylko przy zakupie przelotu wraz z safari)
 • 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
 • trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)
 • butle 12 litrów (oraz ich napełnianie powietrzem), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
 • napoje: kawę, herbatę, napoje gazowane
 • 2-3 nurkowania pierwszego dnia safari, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia safari
 • ubezpieczenie KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne

Cena nie zawiera:

 • wizy egipskiej 25 USD
 • napiwku dla załogi 50 EUR
 • napiwku dla przewodników 10 EUR
 • opłaty Środowiskowej Reef Protection 50 EUR
 • opłaty portowej w Port Ghalib – 2 x 15 EUR (w przypadku korzystania z portu jednorazowo 15 EUR)

Opcjonalnie - wymaga rezerwacji:

 • butla 15l  - 35 EUR
 • Nitrox - 70 EUR/safari lub 5 EUR/butlę 12l
 • wypożyczenie sprzętu na czas safari: 100 zł/1 element, 80 zł/komputer, 60 zł/latarka (odbiór i zwrot w Krakowie)
 • Kursy i specjalizacje nurkowe

Ubezpieczenie i COVID

Ubezpieczenie KL NNW i nurkowe

 • Regularne ubezpieczenie KL i NNW w UNIQUA. którym objęci są wszyscy uczestnicy safari > obejmuje aktualnie panujące na świecie warunki epidemiczne.

Koszty rezygnacji

 • Zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy które zabezpiecza całość wpłaconych przez Was środków w sytuacji gdybyście z powodu nagłego zachorowania lub innej nagłej systuacji życiowej.
  Jeśli chcecie skorzystać z tego ubezpieczenia należy wpłacić koszty imprezy plus kwota za ubezpieczenie (2,8% ubezpieczonej kwoty).

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

 • obejmuje - zachorowanie, w tym na covid, na podstawie zaświadczenia lekarskiego o zachorowaniu lub w przypadku sytuacji życiowej - zapis dokumentujący zdarzenie, które uniemożliwiło wyjazd na safari
 • NIE obejmuje - Obawy przed zarażeniem się Covid-19 w przypadku nagłego zwiększenia ilości zachorowań
 • NIE obejmuje -  sytuacji kwarantanny w Polsce, nałożonej administracyjnie w związku z kontaktem z osobą chorą

Zasady wjazdu do Egiptu

Turyści, którzy minimum dwa tygodnie przed podróżą do Egiptu zakończyli pełny cykl szczepień przeciw Covid-19, nie muszą okazywać przy wjeździe negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa

Egipskie służby medyczne akceptują tylko świadectwa otrzymania szczepień przeciwko COVID-19, które zostały zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia i Egipski Urząd ds. Leków: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharma, Sinovac, Sputnik, Johnson & Johnson. Podróżujący otrzyma zgodę na wjazd na terytorium Egiptu, gdy z świadectwa będzie wyraźnie wynikało, że druga dawka szczepionki została przyjęta na 14 dni przed podróżą do Egiptu (dotyczy Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharma, Sinovac, Sputnik) albo pierwsza dawka szczepionki została przyjęta na 14 dni przed podróżą do Egiptu (dotyczy Johnson & Johnson).

Zasady powrotu do Polski

Na granicach zewnętrznych z kwarantanny są zwolnione jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńcy oraz określone kategorie osób (m.in.: dyplomaci, żołnierze, załogi statków powietrznych itd.) wymienione w § 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemi

 

Harmonogram

Termin safari: 9-16. lipca 2022

Trasa: Fury Shoal, odpowiednia dla każdego poziomu wyszkolenia, idealna na safari rodzinne. 

Przykładowy program safari

Wylot:

 • Spotkanie na lotnisku, odprawa biletowa i paszportowa
 • Przelot do Egiptu
 • Transfer na łódź, zaokrętowanie

Dzień 1:

 • 2 lub 3 nurkowania, kolacja

Dzień 2-5:

 • 3 lub 4 nurkowania dziennie, 3 posiłki dziennie + przekąski

Dzień 6:

 • 2 nurkowania, 3 posiłki + przekąski

Dzień 7:

 • śniadanie
 • transfer na lotnisko
 • przelot powrotny do Polski

Fury Shoal

Stosunkowo łatwa trasa obejmujące piękne kolorowe rafy koralowe, idealne dla osób o każdym stopniu wyszkolenia oraz dla pasjonatów fotografii podwodnych.

Fury Shoal charakteryzuje się przede wszystkim wielką różnorodnością formacji rafowych oraz niesamowitą ilością ryb. Uczestnicy safari mogą liczyć na bliskie spotkania z delfinami oraz nurkowania pośród korytarzy, jaskiń, kanionów, plateau i pięknych ogrodów koralowych. Zanurkujemy pośród tajemniczych labiryntów Malahi, odwiedzimy groty Claudia Reef, poświęcimy znacznie więcej czasu niż zwykle na fantastyczne ogrody koralowe.
Tak zaplanowana trasa umożliwi nam większe skupienie na fotografii podwodnej, rozmowach o faunie i florze, tańcom na pokładzie, relaksowi i życiu towarzyskim na łodzi.