Ogólne

MV Sawasdee Fasai jest dużą i luksusową łodzią zaprojektowaną specjalnie do celów nurkowych.

 

Łódka przeszła generalny remont we wrześniu 2016 roku. Ma 37 metrów długości i może pomieścić do 26 pasażerów w trzynastu klimatyzowanych kabinach, z których większość ma prywatną łazienkę. Mnóstwo przestrzeni dla gości, salon z zapleczem do rozrywki i jadalnia, w której można się delektować pysznymi potrawami – to wszystko zapewni komfort i wygodę w przerwach między nurkowaniami.

 • Duża, bezpieczna i stabilna
 • Gruntowny remont w listopadzie 2016
 • Nowi właściele z dużym doświadczeniem
 • Dobra jakość w przystępnej cenie

Zarezerwuj

 

 

Czas: 4 dni / 4 noce
Ilość nurkowań: 14
Max ilość gości: 26
Ilość kajut: 13
Łazienki w kajutach: Tak
Łóżka małżeńskie: Tak
Nitrox: W cenie

Zarezerwuj

Dostępność

 • Budget
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja

  2 kabiny Budget zlokalizowane na dolnym pokładzie. W kajucie znajdują się 2 pojedyncze łóżka w układzie piętrowym.

 • Standard Twin / Double

  Standard Twin / Double

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  4 kabiny standard na dolnym pokładzie. Mogą być skonfigurowane tak, aby mieć jedno duże łóżko dla pary lub 2 pojedyncze łóżka.  Standardowe kabiny dysponują prywatną łazienką z prysznicem z ciepłą i zimną wodą.

 • Deluxe twin

  Deluxe twin

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  5 kabin Deluxe w dwoma pojedynczymi łóżkami, zlokalizowane na środkowym pokładzie. W kabinie znajduje się prywatna łazienka.

 • Master
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  2 duże kabiny Master zlokalizowane na środkowym pokładzie, z pięknym widokiem na ocean i prywatną łazienką. W kajucie znajduje się łóżko małżeńskie w rozmiarze queen.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach “Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak – krótki przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak. Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako “cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić “pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że “inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

 Kabina Nurek Nienurek
Master 42,700 Bahtht 39,700 Baht
Deluxe 37,700 Baht 34,700 Baht
Standard 34,700 Baht 31,700 Baht
Budget 28,700 Baht 25,700 Baht

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w kajucie o wybranym standardzie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 • nitrox
 • 14 nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Phuket i Khao Lak
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do PN Similany:
  • 1800 THB- osoba nurkująca
  • 1000 THB - osoba nienurkująca
 • wypożyczenie sprzętu:
  • komplet dla nurka (ABC, krótka pianka, kamizelka, automat): 2000 thb za rejs
  • latarka na nurkowanie nocne: 100 thb za nurkowanie
  • komputer: 300 thb za dzień
  • DIN adapter: 100 thb za dzień
  • 15 litrowa butla: 300 thb za dzień

Harmonogram

2019/2020

Data Od Data do Dni/Nocy Trasa L.nurkowań
16.10.2019 20.10.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
21.10.2019 25.10.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
26.10.2019 30.10.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
01.11.2019 05.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
06.11.2019 10.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
11.11.2019 15.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
16.11.2019 20.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
21.11.2019 25.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
26.11.2019 30.11.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
01.12.2019 05.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
06.12.2019 10.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
11.12.2019 15.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
16.12.2019 20.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
21.12.2019 25.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
25.12.2019 29.12.2019 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
03.01.2020 07.01.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
08.01.2020 12.01.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
13.01.2020 17.01.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
01.02.2020 05.02.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
06.02.2020 10.02.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
11.02.2020 15.02.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
16.02.2020 20.02.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
21.02.2020 25.02.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
26.02.2020 01.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
01.03.2020 05.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
06.03.2020 10.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
11.03.2020 15.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
16.03.2020 20.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
21.03.2020 25.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
26.03.2020 30.03.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
05.04.2020 09.04.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
10.04.2020 14.04.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
20.04.2020 24.04.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
25.04.2020 29.04.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
05.05.2020 09.05.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14
10.05.2020 14.05.2020 4D/4N Sim-Bon-Tac-Rich-Wraki 14

Przykładowy program safari

Dzień 0:

 • 16:00- 19:00 odbiory z hoteli
 • 19:30- 20:00 zaokrętowanie
 • 20:30- 21:00 kolacja

Dzień 1:

 • 3 nurkowania dziennie + 1 nurkowanie o zachodzie słońca: Similany

Dzień 2:

 • 3 nurkowania dziennie + 1 nocne: Similany i Koh Bon

Dzień 3:

 • 3 nurkowania dziennie + 1 nocne: Koh Tachai, Richelieu Rock

Dzień 4:

 • 2 nurkowania: Koh Bon oraz wrak BoonSoong
 • powrót do portu
 • transfer do hoteli

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.


Lokalne wraki - np. Wrak Bonsung. Barka była używana w górnictwie rud cyny, zatonęła podczas burzy w 1984. Chociaż z wraku nie pozostało zbyt wiele, to jednak wciąż jest to niesamowita i świetnie zaludniona sztuczna rafa. Czytaj więcej o wraku Bonsung.