Tajlandia – zasady wjazdu od 1 czerwca 2022

Tajlandia zasady wjazdu

Aktualizacja 1.06.2022 obostrzeń covid w Tajlandii, źródło: Tourism Authority of Thailand – TAT news.

Od 1. czerwca, obostrzenia COVID w Tajlandii ulegają pewnym zmianą.

Tajlandia obostrzenia związane z covid

Osoby zaszczepione muszą posiadać poniższe dokumenty przed przyjazdem do Tajlandii:

 1.  Ważny paszport (data ważności minimum 6 miesięcy od daty przylotu)
 2. Thailand Pass. W momencie uzupełniania danych w systemie, kod QR będzie automatycznie wydany w przeciągu 2-3 godzin. Zobacz instrukcję: Jak wypełnić Thailand Pass.
 3. Polisa ubezpieczeniowa z pokryciem nie mniejszym niż US$ 10, 000. (Tajowie i zagraniczni emigranci objęci krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym Tajlandii są zwolnieni z tego wymogu).
 4. Certyfikat szczepień przeciw COVID – 19.

Osoby niezaszczepione/ niecałkowicie zaszczepione muszą posiadać poniższe dokumenty przed przyjazdem do Tajlandii.

 1. Ważny paszport (data ważności minimum 6 miesięcy od daty przylotu)
 2. Thailand Pass. W momencie uzupełniania ważnych danych w systemie, kod QR będzie automatycznie wydany w przeciągu 2-3 godzin. Zobacz instrukcję: Jak wypełnić Thailand Pass.
 3. Polisa ubezpieczeniowa z pokryciem nie mniejszym niż US$ 10,000. (Tajowie i zagraniczni emigranci objęci krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym Tajlandii są zwolnieni z tego wymogu.)
 4. Negatywny wynik testu RT-PCR lub ATK minimum 72h przed podróżą (należy dołączyć do wnisoku o Thailand Pass).

Dodatkowe zasady wjazdu do Tajlandii dotyczące szczepień przeciw COVID:

 • Osoby w wieku 18 lat i starsze, muszą być w pełni zaszczepione przeciw COVID – 19, przynajmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.
 • Podróżujący w przedziale wiekowym 5-17, bez opieki, muszą być zaszczepieni przynajmniej jedną dawką szczepionki, przynajmniej 14 dni przed podróżą do Tajlandii.
 • Osoby posiadające historię przebytej choroby COVID – 19, oraz osoby po przyjętej jednej dawce szczepionki po zakażeniu muszą mieć zaświadczenie o wyzdrowieniu z przebytej choroby.

Tajlandia – zasady w dniu przyjazdu do Tajlandii

Po przyjeździe do Tajlandii wszyscy muszą przejść kontrolę wstępu, włącznie z pomiarem temperatury ciała oraz przedstawić wymagane dokumenty urzędnikowi imigracyjnemu/ zdrowotnemu w celu przeprowadzenia kontroli.

Wszystkie osoby zaszczepione będą mogły swobodnie wjechać oraz poruszać się na terenie królestwa. Podobnie osoby niezaszczepione albo niecałkowicie zaszczepione, które przedstawiły negatywny wynik testu RT-PCR albo ATK w ciągu 72h od planowanej podróży przez system Thailand Pass będą mieli pozwolenie na wjazd oraz swobodne poruszanie się na terenie królestwa.

Osoby niezaszczepione albo niecałkowicie zaszczepione, nieposiadające negatywnego wyniku testu w ciągu 72h od planowanej podróży, będą zobowiązane do śledzenia instrukcji dotyczących zdrowia publicznego oraz wytyczne uznane za właściwe przez funkcjonariusza Kontroli Zdrowia w miejscu przybycia.

Tajlandia – zasady podczas pobytu w Tajlandii

W trakcie pobytu zarówno osobom zaszczepionym jak i niezaszczepionym lub niecałkowicie zaszczepionym zaleca się ścisłe przestrzeganie norm BHP. Osoby posiadające objawy COVID – 19 powinny zrobić test. Jeśli wynik jest pozytywny musza otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.

tajlandia zasady wjazdu