Tajlandia dla nurków

Wakacje w Tajlandii – pakiety indywidualne i dla grup

Ciężkie jest życie na wakacjach – ciągle trzeba coś wybierać: masaż stóp czy tajski? Krewetki na słodko kwaśno czy aromatyczna zupa z trawą cytrynową? Napić się lokalnego piwa czy rumu?

Niech to będą Twoje jedyne problemy podczas wakacji 🙂 W menu naszych pakietów każdy znajdzie coś dla siebie. Przepis jest prosty: transfer + hotel + wycieczki + nurkowania + nasza opieka = najlepsze wakacje.


Pakiety w roku buddyjskim 2560 i 2561  (a.d. 2017-2018)

Przedstawiamy przykładowy pakiet dla nurków: safari nurkowe + hotel + 2 wycieczki + transfery.

Gdzie: Tajlandia: Phuket, Similany, Suriny, Richelieu Rock, dżungla Khao Sok.

Kiedy: od 1 listopada 2560 do 30 kwietnia 2561

Główne atrakcje:

 • Safari nurkowe 4 dni/4 noce – 15 nurkowań na Similany-Richelieu Rock
 • Egzotyczna wycieczka po Phuket z masażem i niezapomnianą kolacją z lokalnym rumem
 • Dzień w tropikalnej dżungli: kąpiel ze słoniem, spływ kajakiem, kąpiel pod wodospadem

Safari:

Na jednej z kilku łodzi Manta Queen: dobry standard i królewska kuchnia. Kajuty 2 osobowe, koedukacyjne na specjalne życzenie. 4 nurkowania dziennie. Jak wspominaliśmy – ciężkie jest życie na wakacjach.

Noclegi:

Hotel 3* blisko morza w Kata, Karon lub Kamala/Bang Tao – zależnie od terminu i dostępności miejsc. Leżaki czekają, drinki się chłodzą. To wolny kraj – damy Wam kilka hoteli do wyboru.

Jedzonko:

 • Śniadania hotelowe: jaja, bekon, tosty – to co według wyobrażeń Tajów je ranny biały człowiek.
 • Safari nurkowe to kierat: nurkowanie, posiłek, spanie. Po każdym wynurzeniu – zanurzenie w jedzenie. 4 na 4
 • Wycieczki: gdy jest pora na lunch, jemy lunch. W dżungli to zestaw lokalnych potraw z drastycznie zmniejszoną ilością dodanych papryczek chili. Na wycieczce kulturalnej to kulturalna kolacja – jemy skórki z kurzych łapek i meduzy, ale są też krewetki, karkówka i frytki – stopień wtajemniczenia zależy tu od uczestnika.

Wasze wakacje w Syjamie dzień po dniu

Dzień 0

Reisefieber sięga zenitu, gdy na lotnisku przypominasz sobie, że nie spakowałeś szczoteczki do zębów. Spoko – w Tajlandii kupisz wszystko czego będziesz potrzebował na urlopie. Przyjedź o czasie, bo samolot nie poczeka.

Dzień 1

Dolecieliście! Na lotnisku odbiera Was lokalny kierowca, który na wszystko się zgadza, ale dopiero potem okazuje się, że nie rozumie ani słowa w żadnym języku poza tajskim. Wie za to, jak najszybciej dowieźć Was do hotelu. Po zameldowaniu macie czas wolny – prysznic, plaża, kolacja ‘”na mieście” i spotkanie z polskim rezydentem.

Dzień 2

Dzień na aklimatyzację: szok termiczny wyssał z Was cały zapas płynów. Moczycie się w basenie i w morzu, popijając zimne napoje i zmrożone owoce. Zasypiacie na leżaku “w cieniu” doprowadzając skórę do koloru świeżo ugotowanej langusty. Ale co tam, wkładanie pianki nurkowej dopiero za 2-3 dni 🙂

Dzień 3

Śpicie najwyżej do 10:00 (o tej porze kończy się śniadanie w hotelu) a przed południem zabieramy Was na wycieczkę po wyspie Phuket.  Wszystko, o Tajlandii, o co zawsze chcieliście zapytać a wstydziliście się lub nie mieliście kogo – teraz znajdziecie odpowiedź. Lokaleskie miejsca, egzotyczny masaż (nie mylić z erotycznym) i kolacja, jakiej nie zapomnicie długo.

Dzień 4

Po wczorajszej kolacji  wzmocnionej dobrym tajskim rumem trzeba się nieco wyspać, dlatego zaokrętowanie na łódź safari jest dopiero po południu. Ci co nurkują pakują sprzęt, a Ci, co nie nurkują pakują się do basenu albo na plażę. Wyjazd do portu około 16:00. Na łodzi będzie kolacja. Szczury lądowe mają dzień wolny – są przecież na wakacjach 🙂

Dzień 5,6,7,8

Nurkowie: na przemian nurkują, jedzą, śpią przez 4 dni pod rząd. I tak 15 razy. Kto marzył o schudnięciu, niech zapomni – nurkowania to mały wysiłek, a jedzenie na łodzi zwala z nóg.

Szczury lądowe mają do wyboru opcjonalnie: pakiety w lokalnym spa, kurs gotowania, wycieczki snorkelingowe, krajoznawcze lub wylegiwanie się na leżaku przy basenie lub na plaży.

Dzień 9

Znowu wszyscy razem pakujecie się na wypad do dżungli. Dziś spotkanie dostojnego króla dżungli: słonia indyjskiego szczęśliwego, taplającego się w rzece i czekającego na szorowanie. Spłyniecie kajakiem rzeką Sok na leniwca: Taj wiosłuje a Wy leżycie. Wzmocnienie nadwątlonych leżeniem sił będzie czekać w restauracji, a ze świeżą energią przejdziecie przez kawałek dżungli do wodospadu, gdzie koniecznie trzeba zaliczyć naturalny rybny peeling.

Dzień 10

Po powrocie z dżungli do hotelu docenicie zalety ciepłego prysznica i zimnego piwa 🙂 Damy Wam wolne na odpoczynek i parę dni na wymyślenie tego, co jeszcze Was interesuje – więcej zwiedzania, pływania, nurkowania, jedzenia? Wy mówicie, my organizujemy.

Dzień 11-13:

Tu pole do popisu dla Was – damy Wam jeszcze mnóstwo pomysłów dla tych, którzy lubią aktywniej. Może być Bangkok, miasto Aniołów na 1-3 dni, może być eksplorowanie jaskiń, może być nurkowanie. A Ci, co szukają spokoju, odnajdą spokój, żadnych pobudek, zbiórek ani zwiedzania więcej. Bo to w końcu Wasze wakacje – spędźcie je tak, jak lubicie najbardziej.

Dzień 14

Pożegnania nadszedł czas – zbieracie się do wylotu. Ten sam, lub jemu podobny kierowca zabierze Was odpowiednio wcześniej na lotnisko, skąd odlecicie do domu, już po drodze planując z nami kolejne wakacje.


Suche fakty  – choć wyjazd raczej mokry:

Cena dla osoby nurkującej: 39 900 THB (wymienionych na dolary to ok. 1300 USD)

W cenie jest zawarte ( w kolejności występowania w programie): transfer z lotniska do hotelu, wycieczka po Phuket z masażem i kolacją (i rumem w dużych ilościach), safari nurkowe 4 dni/4 noce: 15 nurkowań (w tym: przewodnik 1 na 4 nurków, 12 l butla z powietrzem, balast), kajuta dwuosobowa, pełne wyżywienie podczas safari, transfer do portu i z powrotem. 1 dniowa wycieczka do dżungli Khao Sok z myciem słoni, spływem kajakowym (1h) i trekkingiem przez dżunglę do wodospadu. 9 noclegów w pokoju dwusoobowym ze śniadaniem w hotelu 3 gwiazdkowym blisko morza – zależnie od dostępności: w rejonie Kamala, Bang Tao, Karon. Śniadania w hotelu, 1 lunch i 1 kolacja podczas 2 wycieczek.

Dużym drukiem, czyli czego w cenie nie ma –  płacicie osobno: przelot na Phuket, dla nurków: ubezpieczenie osobiste nurkowe, wypożyczenie sprzętu, (ok. 30 USD za rejs), wstęp do PN Similan i Surin (ok. 60 USD), Nitrox,  15 l butle dla głodnych pod wodą i inne bajery też ekstra płatne. Posiłków innych niż śniadania w hotelu i podczas wycieczek oraz safari nurkowego. Wycieczek innych niż w sekcji: „W cenie”.


Jak rezerwować – to proste:

 1. Wyślij do nas wiadomość biuro.at.asiandivers.pl z informacją:
 • kiedy chcecie przylecieć
 • w ile osób
 • co dodać / odjąć z pakietu
 1. My szybko odpowiemy z propozycją konkretnego programu dla Was, dogramy szczegóły, terminy.
 2. Wpłacacie zaliczkę, kupujecie bilety lotnicze
 3. Przylatujecie na Phuket i spędzacie swoje najlepsze tropikalne wakacje.

Zapraszamy!