Nurek Ratownik - Rescue

Naucz się pomagać sobie i innym nurkom w sytuacjach zagrożenia – zostań nurkiem ratownikiem.

To jeden z ważniejszych kursów w nurkowaniu. Bardzo lubimy go prowadzić zdając sobie sprawę z tego jak ważne umiejętności przekazujemy. Każdy odpowiedzialny nurek powinien posiadać umiejętność rozwiązywania własnych problemów i umieć pomóc partnerowi. W naszych kursach kładziemy szczególny nacisk na zastosowanie praktyczne w scenariuszach opartych na rzeczywistych statystykach wypadków nurkowych. Naszym zdaniem umiejętności zdobywane na tym kursie są potrzebne tak samo początkującym jak i doświadczonym nurkom. Im szybciej podejmiesz decyzję o odbyciu kursu PADI Rescue Diver lub SSI Diver Stress and Rescue, tym lepiej.

Kurs odbywa się na dużej łodzi, na której serwowane są śniadania oraz lunch. Napoje, oprócz tych alkoholowych, są nieograniczone i zawierają się w cenie.

Zarezerwuj

LokalizacjaPhuket
Typ kursuZaawansowane
Ilość dni2
Ilość nurkowań2
Minimalny wiek12
MateriałyPo polsku
Polski instruktorTak
Wymagana licencjaTak

Dostępne daty

Wybierz datę używając kalendarza poniżej.

Dzisiaj
Wybrane
Dostępne
Niedostępne

Wymagania wstępne

Minimalny wiek uczestnika: 12 lat.

Uwaga: kursanci w wieku 12–14 lat otrzymują certyfikat "juniorski".

Wymagania wstępne dla Kursu PADI Rescue Diver:

  • Certyfikat PADI Adventure Diver (lub AOWD) albo równoważny, wydany przez inną organizację
  • kurs EFR ukończony nie dawniej niż 24 miesiące przed rozpoczęciem lub w czasie trwania kursu Rescue.

Wymagania wstępne dla Kursu SSI Diver Stress and Rescue:

  • Certyfikat OWD z jednej z uznanych organizacji szkoleniowych.
  • Kurs pierwszej pomocy ukończony nie dawniej niż 24 miesiące przed rozpoczęciem lub w czasie trwania kursu Rescue.

 

Więcej informacji

Kurs ratownika przygotowuje do planowania i przeprowadzania akcji ratowniczej. Wiele osób twierdzi, że to najbardziej wartościowy kurs nurkowania. Nauczymy Cię radzenia sobie w najbardziej typowych sytuacjach awaryjnych: od paniki do utraty przytomności, a także radzenia sobie z mniej groźnymi, typowymi urazami. Mimo, że informacje i wiedza są poważne, kursowi zwykle towarzyszy wesoła atmosfera. Odgrywanie scenek pod wodą i na powierzchni, wchodzenie w role ratownika, dostarcza satysfakcji i rozwija umiejętności.

Jeśli planujesz nurkowania ze swoim partnerem w miejscach, gdzie infrastruktura ratownicza jest ograniczona, kurs ratownika może okazać się niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Kurs ratownika jest również obowiązkowy, jeśli planujesz otrzymać tytuł PADI Master Scuba Diver,  SSI Master Diver lub zostać profesjonalistą nurkowym w PADI lub SSI.

 

Program kursu

Przykładowy program kursu ratowniczego:

  • Dzień 1: Teoria, dyskusje, ćwiczenia. Egzamin
    Dzień 2: Zajęcia basenowe
    Dzień 3: Zajęcia na wodach otwartych

Kwalifikacje

Wymagania do uzyskania certyfikatu:
Kursanci muszą spełnić wymagania zaliczeniowe kursu oraz:
• Zaliczyć wszystkie sesje teoretyczne i egzamin
• Zademonstrować umiejętności z powtórki z autoratownictwa – albo na wodach basenopodobnych albo otwartych
• Zademonstrować na wodach otwartych umiejętności zawarte we wszystkich ćwiczeniach ratowniczych.
• Wziąć udział w S=ccenariuszach ratowniczych.
• Przygotować plan akcji ratunkowej dla danego miejsca nurkowego (tylko w PADI)

Cena

Cena na Phuket:

  •  w grupie 14 000,- THB,
  • kurs indywidualny 17 000,- THB

+ materiały i opłata certyfikacyjna 3 000,- THB;

W cenie zawarte jest: polski podręcznik; sesje teoretyczne, zajęcia basenowe i zajęcia na wodach otwartych, wypożyczenie sprzętu

Informacje praktyczne

Informacje o kursach:

  1. Upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwiala na nurkowanie. Służy do tego prosty formularz medyczny. Jeśli odpowiesz „NIE” na każde z pytań, to po prostu możesz nurkować. Jeśli na któreś z pytań odpowiesz „TAK” to albo czeka Cię więcej szczegółowych pytań, albo musisz najpierw uzyskać opinię lekarską o braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego. Odpowiedni druk został dołączony do formularza. Jeśli musisz odwiedzić lekarza, zrób to przed datą rozpoczęcia kursu.
    Formularz medyczny PADI  – dla kursów nurkowych w PADI
    Formularz medyczny SSI
    – dla kursów nurkowych w SSI. Możesz go również wypełnić w wersji elektronicznej na Twoim profilu na stronie internetowej MySSI (wymagana wczesniejsza rejestracja).
  2. Minimalny wiek uczestnika i wymagania wstępne określone są każdorazowo w zakładce „opis kursu”.
  3. W pierwszym dniu kursu miej przygotowane następujące dokumenty: ksero dowodu tożsamości z datą urodzenia (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy), zdjęcie – takie jak do dokumentów ale w formie elektronicznej.
  4. Pierwszy dzień kursu jest dniem rozliczenia. Jeśli płacisz gotówką, prosimy o walutę lokalną.
  5. Odbiór na wszystkie zajęcia w ramach kursu jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji. Są to: niektórej rejony Chalong, Kata, Karon, Patong. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi.
  6. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nurkowaniem i dokonaliście rezerwacji programu „Odkryj Nurkowanie – Discover Scuba Diving / Basic Diver” lub podstawowego kursu „Open Water Diver” istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jeżeli nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem programu prześlecie poniższe informacje:
    – pełne imię i nazwisko
    – data i miejsce urodzenia
    – adres e-mail  (koniecznie inny dla każdego z uczestników)
  7. Zapytaj o możliwość przeprowadzenia szkoleń na safari. Nie zawsze jest możliwe prowadzenie danego kursu w określonych miejscach lub z określonymi grupami. Cena kursu „na safari” nie zawiera wypożyczenia sprzętu ani opłaty za łódź.
  8. Część teoretyczną naszych kursów staramy się przede wszystkim opierać o materiały online PADI oraz SSI. Możecie się z nimi zapoznać jeszcze przed przyjazdem do Tajlandii, co da Wam więcej czasu na wypoczynek na miejscu. Do niektórych kursów PADI istnieją drukowane materiały po Polsku.
  9. Proszę zwrócić uwagę, że cena wielu specjalizacji w czasie nurkowań jednodniowych jest minimalnie wyższa od ceny samego nurkowania. Namawiamy na uczestnictwo w specjalizacjach na których podzielimy się z Wami naszą wiedzą w ponad podstawowym zakresie.
  10. Asian Divers jest autoryzowanym pięcio-gwiazdkowym centrum szkoleniowym PADI, autoryzowanym centrum SSI i autoryzowanym centrum TDI. Kursy rekreacyjne oraz kursy przewodników nurkowych prowadzimy w PADI oraz SSI. Kursy instruktorskie prowadziny w PADI, a kursy techniczne w PADI oraz TDI. Ponieważ wszystkie te organizacje stosują te same światowe standardy ISO, są tak samo uznawane na całym świecie. W dodatku możecie wybrać interesujące was kursy z ofert różnych organizacji, nie musicie się związywać tylko z jedną.
  11. Pracujący w naszym centrum instruktorzy nie są przypadkowymi osobami, lecz wyselekcjonowanymi specjalistami lubiącymi swoją pracę.
  12. Programy wszystkich naszych kursów zostały szczegółowo dopracowane i zaaprobowane przez Course Directora PADI Piotra Paulo. Dajemy gwarancję wyróżniającej, najwyższej dostępnej na świecie jakości szkoleń prowadzonych w 5* Centrum Nurkowym PADI Asian Divers.
  13. Nasze zaawansowane kursy nurkowania np. Rescue, Doskonała pływalność, Głębokie, Wrakowe, Poszukiwanie, Rebreather i kursy Profesjonalne są bardzo wymagające. Trwają znacząco dłużej niż wymagane minimum. Przekazujemy w nich bardzo dużo wiedzy i umiejętności, a w zamian wymagamy pełnego zaangażowania kursantów. Nie gwarantujemy uzyskania certyfikatu. Jeśli ktoś nie jest w stanie spełnić wymagań zaliczeniowych to zajęcia nadprogramowe są dodatkowo płatne.
  14. Jeżeli interesuje Cię udział w więcej niż jednym kursie to czasami możliwa jest optymalizacja kosztów łodzi w taki sposób by zaoferować niższą cenę w pakiecie kursów – pytaj o szczegóły do konkretnych kursów i konkretnych dat.
  15. Jeśli jesteś zadowolony z naszego szkolenia, będziemy wdzięczni za zamieszczenie opinii na Google oraz na portalu TripAdvisor. Niektórzy mówią, że mamy żenująco mało opinii w internecie; pewnie dlatego, że zwykle woli się pisać o złych doświadczeniach, niż dobrych. Wyłamcie się ze stereotypu i podzielcie opinią – dla nas to najlepsze podziękowanie.

Ogólne uwagi dotyczące szkolenia dzieci:

  1. Dzieci w wieku 10 – 12 lat są uprawnione do nurkowania do głębokości maksymalnej 12 metrów.
  2. Osoby niepełnoletnie powinny stawić się w pierwszym dniu z rodzicami, którzy podpiszą dokumenty kursowe.
  3. Dziecko uczestniczące w kursie musi być wystarczająco samodzielne, aby przebrać się w strój nurkowy, wziąć prysznic, skorzystać z toalety, zjeść. Instruktor nie sprawuje opieki nad dzieckiem w ww. zakresie.

Informacja dotycząca dni na łodzi nurkowej:

  1. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi – jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi – chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
  2. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane wliczone w cenę, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
  3. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników – trzeba wziąć własny.
  4. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zazwyczaj wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
  5. Napiwek dla instruktora– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z kursu; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Co dalej?

Dla wielu naszych kursantów ukończenie kursu Rescue jest pierwszym krokiem w kierunku kariery profesjonalisty nurkowego. Potraktuj poważnie zdobyte umiejętności i bądź przygotowany. Zachowaj plan ewakuacji z kursu w swoim logbooku. Zabieraj maskę kieszonkową na nurkowania. Zastanawiaj się jak postąpiłbyś w przypadku pojawienia się określonych problemów. Łączenie kursu Rescue z kursem Ratownika Tlenowego wydaje się nam oczywistym rozszerzeniem umiejętności. Zastanów się czy będąc Nurkiem Rescue nie chcesz rozpocząć od razu szkolenia na poziom Divemastera.