Nasza historia

Asian Divers w Tajlandii- Biuro podróży i Centrum Nurkowe na Phuket

Kiedyś, kiedy jeszcze mieszkaliśmy w Polsce, każde z nas trudniło się pracą biurową, spędzając przepisowe 8 godzin za biurkiem, a nurkowanie było możliwe głównie w czasie wakacji. Stopniowo poznaliśmy Egipt, Chorwację, Hiszpanię, Bałtyk, Kamieniołomy w Czechach i Polsce, polskie jeziora. Zawsze lubiliśmy podróże i docieranie na „koniec świata”, czasem w prymitywnych warunkach. Pasja zaczęła przeradzać się w chęć robienia tego na co dzień. Tak powstała pierwsza myśl – Polska baza i centrum nurkowe w Tajlandii. 

Biuro podróży za granicą wydawało się niedoścignionym marzeniem… Wtedy jeszcze mało kto o tym marzył, nie wspominając o realizacji. Postanowiliśmy wówczas, że jeśli zajmiemy się kiedyś turystyką, będziemy organizować wakacje tak, jak chcielibyśmy by były organizowane dla nas. Dziś traktujemy to motto jako najważniejszą misję naszej działalności. I faktycznie któregoś dnia postanowiliśmy, że czas zrezygnować z naszych dobrze płatnych etatów i zająć się realizacją marzeń. Na nasz nowy dom wybraliśmy jedno z z piękniejszych miejsc świata, zarówno pod względem bogactwa krajobrazu jak i nurkowym – Tajlandię. Ostatnio dorosły syn Piotra powiedział, że „jesteśmy żywym dowodem na to że można żyć z marzeń” To prawda!

Nasze początki w Tajlandii 

W 2006 roku otworzyliśmy Polską Bazę i  Centrum Nurkowe w Tajlandii na Phuket. Wybraliśmy tą wyspę jako najlepsze miejsce wypadowe na nurkowiska Tajlandii i Birmy oraz jedno z lepszych na wyprawy nurkowe po całej Azji Pd-Wsch. Znamy polskie wymagania i upodobania, a będąc tu na miejscu potrafimy dostosować naszą ofertę do indywidualnych wymagań. Wynajmujemy miejsca na łodziach dla naszych klientów i staramy się towarzyszyć im w czasie pod- i nadwodnych wypraw. Wprawdzie pod wodą język rodzinny podobno nie ma znaczenia, ale po nurkowaniach zawsze miło porozmawiać po polsku. Poznaliśmy doskonale tutejsze miejsca nurkowe: wyspy Similany , Richelieu Rock , Koh Tachai, Koh Bon, Phi Phi i inne. 

W marcu 2009 Piotr został certyfikowany jako czwarty polski Course Director PADI, dołączając tym samym do grona najwyższej jakości specjalistów. Na całym świecie jest niewiele ponad tysiąc osób o takich kwalifikacjach, co stanowi około 1% instruktorów nurkowania PADI. Ponadto Piotr jest Instruktor Trenerem EFR, Instruktor Trenerem nurkowań technicznych DSAT Tecrec, Instruktorem technicznym TDI, Instruktorem Advanced Wreck, Cavern, Intro to Cave, zaawanasowanym nurkiem jaskiniowym i rebreatherowym. Kilknij tutaj, aby dowiedzieć sie więcej o Piotrze.

Rozwój naszego biura podróży, oferta wycieczek

Jako polskie centrum nurkowe i biuro podróży na Phuket w Tajlandii, naturalnie zajmujemy się udzielaniem pomocy w organizacji wakacji. Na początku były to przede wszystkim organizacja nurkowań, ale z czasem wzbogaciliśmy naszą ofertę o programy lądowe, stanowiące uzupełnienie czasu spędzonego pod wodą. Nasze pierwsza wycieczka powstawała w nietypowy sposób – nasi bliscy i pierwsi klienci po wylądowaniu zasypywali nas setkami pytań:

  • Skąd się bierze plątanina kabli elektrycznych?
  • Jak to jest z tym królem, czy Tajowie szczerze kochają swojego monarchę?
  • Jak wygląda edukacja w Tajlandii? 
  • Co to są za małe domki przy domach czy hotelu? W co wierzą Tajowie? Jakie są przesądy?
  • … i wiele innych 🙂 

Brakowało czasu, aby odpowiadać na pytania w przerwach między nurkowaniami, dlatego postanowiliśmy poprowadzić opowieść „z obrazkami”. Tak powstała nasza pierwsza wycieczka – Kultura i Obyczaje.  Podczas wycieczki pokazujemy najciekawsze oraz najpiękniejsze miejsca na wyspie i opowiadamy o wszystkim, co ciekawi i zadziwia Polaków w Tajlandii. Z czasem uzupełnialiśmy naszą ofertę o kolejne programy – zarówno te proponowane w przewodnikach, jak i te, które są jeszcze dziewicze. Zawsze starannie układamy programy, dbamy o każdy szczegół, jeździmy w kameralnych grupach, unikamy tłumów i szukamy najsmaczniejszego wyżywienia. Zobacz naszą ofertę: Wycieczki po polsku

Tajlandia – polskie biuro podróży i centrum nurkowe na Phuket

Zajmujemy się prowadzeniem grup pod wodą, szkoleniami PADI oraz organizacją wycieczek lądowych. Nasza oferta jest bogata i każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Cieszymy się z faktu, że czujecie się u nas dobrze i możecie poznawać z nami najpiękniejsze zakątki Tajlandii.

Nasze informacje są rzetelne, i aktualne, a nie skopiowane z folderów reklamowych. Znamy Tajlandię „jak własną kieszeń” i kochamy pokazywać ją naszym Rodakom. Doradzając naszym klientom jakie hotele wybrać, widzimy czy obok właśnie toczy się hałaśliwa budowa, czy wszystko jest w porządku. Wiedząc, co chcecie zobaczyć i jak lubicie spędzać wakacje, od razu wiemy jaką wycieczkę możemy Wam zaproponować.

Naszym mottem jest także bezpieczeństwo. Jesteśmy certyfikowanymi instruktorami PADI, instruktorami pierwszej pomocy EFR, posiadamy stosowne uprawnienia i ubezpieczenia. Traktujemy bezpieczeństwo jako pierwszy punkt naszego biznesowego dekalogu. Jesteśmy stowarzyszeni w TAT (Tourism Authority of Thailand) – odpowiedniku Polskiej Izby Turystyki i posiadamy stosowne wymagane prawem ubezpieczenia.

Wyprawy nurkowe

Oprócz całorocznej oferty nurkowej w Tajlandii, prowadzimy wyprawy nurkowe. Ich celem jest dotarcie do pozostałych najpiękniejszych nurkowisk świata, których większość jest zlokalizowana właśnie w Azji Południowo-Wschodniej. Wyprawy zawsze łączymy z pakietami lądowymi, chcąc wykorzystać naszą obecność w trudno dostępnych, często dzikich miejscach. Realizujemy nurkowania i część lądową tak, jak chcą nasi klienci – czasami jest to trekking po dżungli, a czasem po prostu zwiedzanie zabytków. Miejsca, w których wielokrotnie zrealizowaliśmy wyprawy i prowadziliśmy nurkowania to: Malezja – zarówno kontynentalna jak i na Borneo i Sipadan: Indonezja na Bali, Komodo, Raja Ampat, Sumatrze, Flores; Birma; Kambodża; Filipiny; RPA; Mozambik; Polinezja Francuska; Brazylia; Kostaryka.