Open Water Diver - OWD

Zostań certyfikowanym nurkiem! Podstawowy kurs SSI lub PADI OWD to pierwszy krok do niesamowitej przygody.

Nurkowanie jest wspaniałą przygodą. Aby docenić uroki podwodnego świata dobrze jest znać elementarne zasady bezpiecznego poruszania się pod wodą. Oczywiście po tym krótkim kursie nie będziesz od razu „mistrzem płetwy”, ale będziesz w stanie samodzielnie nurkować! Z pewnością w czasie kursu OWD zobaczysz więcej niż w czasie jednodniowego programu DSD lub BD, który polecamy tylko dla osób nie mających czasu na kurs OWD.

Kurs odbywa się na dużej łodzi, na której są serwowane śniadania oraz lunch. Napoje, oprócz tych alkoholowych, są nieograniczone i zawierają się w cenie.

Zarezerwuj

LokalizacjaPhuket
Typ kursuPodstawowe
Ilość dni3
Ilość nurkowań4
Minimalny wiek10
MateriałyPo polsku
Polski instruktorTak
Wymagana licencjaNie

Dostępne daty

Wybierz datę używając kalendarza poniżej.

Dzisiaj
Wybrane
Dostępne
Niedostępne

Wymagania wstępne

Minimalny wiek uczestnika:

 • Junior Open Water Diver: 10 lat
 • Open Water Diver: 15 lat

Inne wymagania:

 • Musisz potrafić przepłynąć bez sprzętu 200m wpław lub 300m w płetwach.
 • Musisz unosić się na powierzchni wody przez co najmniej 10 minut.

Więcej informacji

Kurs Open Water Diver jest kursem podstawowym dla osób, które zacząć przygodę z nurkowaniem. Poznajemy najważniejsze zasady i procedury związane z nurkowaniem. W zależności od organizacji certyfikującej, materiał teoretyczny jest przygotowany w formie 5-6 modułów i przedstawiony na filmach video oraz w podręczniku. Każdy uczestnik kursu otrzymuje elektroniczny podręcznik SSI lub PADI wydany w języku polskim. Istnieje również możliwość uzyskania papierowego podręcznika.

Sesje na wodach zamkniętych to zestawy umiejętności do wykonania, które ćwiczymy na basenie lub w płytkiej wodzie w morzu. Większość umiejętności to symulowane, najbardziej prawdopodobne sytuacje awaryjne oraz technika pływania pod wodą.

Podczas nurkowań na wodach otwartych (jest ich 4 podczas kursu) zabierzemy Cię do spokojnej, piaszczystej zatoki, gdzie w komfortowych warunkach po raz pierwszy zanurkujesz w morzu. Instruktor będzie cały czas przy Tobie, służąc pomocą i radą.

 

Program kursu

Organizacja kursu:

 • 5 - 6 sesji teoretycznych zakończonych egzaminem;
 • 5 - 6 sesji na wodach basenobodobnych;
 • 4 nurkowania w wodach otwartych.

Przykładowy program kursu Open Water Diver (OWD):

 • Dzień 1: 8:00 - 16:00 sesje teoretyczne i basenowe
 • Dzień 2: 2 nurkowania na wodach otwartych
 • Dzień 3: 2 nurkowania na wodach otwartych

Uwaga! Część teoretyczna kursu OWD zawsze polega na tym, że trzeba przeczytać podręcznik lub obejrzeć video, a następnie omówić najważniejsze zagadnienia z instruktorem. Dlatego staramy się przede wszystkim opierać o materiały online SSI oraz PADI, dzięlki czemu możecie się z nimi zapoznać w swoim tempie, jeszcze przed przyjazdem do Tajlandii i zaoszczędzić swój cenny, urlopowy czas. Jeśli preferujecie papierowy podręcznik, to prosimy o kontakt.

Kwalifikacje

Nurkowie certyfikowani jako Open Water Diver są kwalifikowani do:

 • Nurkowania z partnerem bez nadzoru, stosując się do limitu związanego z wyszkoleniem i doświadczeniem;
 • Limit głębokości: 18 metrów;
 • Planowania, wykonywania i logowania nurkowań bezdekompresyjnych na wodach otwartych z partnerem w warunkach nie gorszych, niż te, w których zostali wyszkoleni (warunki nie gorsze to wszystkie morza tropikalne);
 • Kontynuowania szkolenia nurkowego

Cena

Cena kursu OWD na Phuket:

 • w grupie: 20 000,- THB
 • kurs indywidualny: 24 000,- THB

+ materiały cyfrowe i opłata certyfikacyjna 4 000,- THB;

W cenie zawarte jest:

 • sesje teoretyczne, sesje basenowe,
 • 2 całodniowe wyjazdy na nurkowania w morzu - 4 nurkowania,
 • lunch, kawa, herbata, woda,
 • wypożyczenie sprzętu,
 • bezpłatny transfer z lokalizacji: Kata, Karon, Patong, Chalong,
 • logbook,
 • podstawowe ubezpieczenie nurkowe- po przesłaniu niezbędnych danych

 

Refferal - "przekazówka" (dokończenie kursu OWD, tylko wody otwarte):

Cena refferala:

 • w grupie 9 000,- THB,
 • kurs indywidualny 11 000,- THB

+ opłata certyfikacyjna 2 000,- THB;

W cenie nie jest zawarte: książka PADI OWD.

 

 

 

Informacje praktyczne

Informacje o kursach:

 1. Upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwiala na nurkowanie. Służy do tego prosty formularz medyczny. Jeśli odpowiesz „NIE” na każde z pytań, to po prostu możesz nurkować. Jeśli na któreś z pytań odpowiesz „TAK” to albo czeka Cię więcej szczegółowych pytań, albo musisz najpierw uzyskać opinię lekarską o braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego. Odpowiedni druk został dołączony do formularza. Jeśli musisz odwiedzić lekarza, zrób to przed datą rozpoczęcia kursu.
  Formularz medyczny PADI  – dla kursów nurkowych w PADI
  Formularz medyczny SSI
  – dla kursów nurkowych w SSI. Możesz go również wypełnić w wersji elektronicznej na Twoim profilu na stronie internetowej MySSI (wymagana wczesniejsza rejestracja).
 2. Minimalny wiek uczestnika i wymagania wstępne określone są każdorazowo w zakładce „opis kursu”.
 3. W pierwszym dniu kursu miej przygotowane następujące dokumenty: ksero dowodu tożsamości z datą urodzenia (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy), zdjęcie – takie jak do dokumentów ale w formie elektronicznej.
 4. Pierwszy dzień kursu jest dniem rozliczenia. Jeśli płacisz gotówką, prosimy o walutę lokalną.
 5. Odbiór na wszystkie zajęcia w ramach kursu jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji. Są to: niektórej rejony Chalong, Kata, Karon, Patong. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi.
 6. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nurkowaniem i dokonaliście rezerwacji programu „Odkryj Nurkowanie – Discover Scuba Diving / Basic Diver” lub podstawowego kursu „Open Water Diver” istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jeżeli nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem programu prześlecie poniższe informacje:
  – pełne imię i nazwisko
  – data i miejsce urodzenia
  – adres e-mail  (koniecznie inny dla każdego z uczestników)
 7. Zapytaj o możliwość przeprowadzenia szkoleń na safari. Nie zawsze jest możliwe prowadzenie danego kursu w określonych miejscach lub z określonymi grupami. Cena kursu „na safari” nie zawiera wypożyczenia sprzętu ani opłaty za łódź.
 8. Część teoretyczną naszych kursów staramy się przede wszystkim opierać o materiały online PADI oraz SSI. Możecie się z nimi zapoznać jeszcze przed przyjazdem do Tajlandii, co da Wam więcej czasu na wypoczynek na miejscu. Do niektórych kursów PADI istnieją drukowane materiały po Polsku.
 9. Proszę zwrócić uwagę, że cena wielu specjalizacji w czasie nurkowań jednodniowych jest minimalnie wyższa od ceny samego nurkowania. Namawiamy na uczestnictwo w specjalizacjach na których podzielimy się z Wami naszą wiedzą w ponad podstawowym zakresie.
 10. Asian Divers jest autoryzowanym pięcio-gwiazdkowym centrum szkoleniowym PADI, autoryzowanym centrum SSI i autoryzowanym centrum TDI. Kursy rekreacyjne oraz kursy przewodników nurkowych prowadzimy w PADI oraz SSI. Kursy instruktorskie prowadziny w PADI, a kursy techniczne w PADI oraz TDI. Ponieważ wszystkie te organizacje stosują te same światowe standardy ISO, są tak samo uznawane na całym świecie. W dodatku możecie wybrać interesujące was kursy z ofert różnych organizacji, nie musicie się związywać tylko z jedną.
 11. Pracujący w naszym centrum instruktorzy nie są przypadkowymi osobami, lecz wyselekcjonowanymi specjalistami lubiącymi swoją pracę.
 12. Programy wszystkich naszych kursów zostały szczegółowo dopracowane i zaaprobowane przez Course Directora PADI Piotra Paulo. Dajemy gwarancję wyróżniającej, najwyższej dostępnej na świecie jakości szkoleń prowadzonych w 5* Centrum Nurkowym PADI Asian Divers.
 13. Nasze zaawansowane kursy nurkowania np. Rescue, Doskonała pływalność, Głębokie, Wrakowe, Poszukiwanie, Rebreather i kursy Profesjonalne są bardzo wymagające. Trwają znacząco dłużej niż wymagane minimum. Przekazujemy w nich bardzo dużo wiedzy i umiejętności, a w zamian wymagamy pełnego zaangażowania kursantów. Nie gwarantujemy uzyskania certyfikatu. Jeśli ktoś nie jest w stanie spełnić wymagań zaliczeniowych to zajęcia nadprogramowe są dodatkowo płatne.
 14. Jeżeli interesuje Cię udział w więcej niż jednym kursie to czasami możliwa jest optymalizacja kosztów łodzi w taki sposób by zaoferować niższą cenę w pakiecie kursów – pytaj o szczegóły do konkretnych kursów i konkretnych dat.
 15. Jeśli jesteś zadowolony z naszego szkolenia, będziemy wdzięczni za zamieszczenie opinii na Google oraz na portalu TripAdvisor. Niektórzy mówią, że mamy żenująco mało opinii w internecie; pewnie dlatego, że zwykle woli się pisać o złych doświadczeniach, niż dobrych. Wyłamcie się ze stereotypu i podzielcie opinią – dla nas to najlepsze podziękowanie.

Ogólne uwagi dotyczące szkolenia dzieci:

 1. Dzieci w wieku 10 – 12 lat są uprawnione do nurkowania do głębokości maksymalnej 12 metrów.
 2. Osoby niepełnoletnie powinny stawić się w pierwszym dniu z rodzicami, którzy podpiszą dokumenty kursowe.
 3. Dziecko uczestniczące w kursie musi być wystarczająco samodzielne, aby przebrać się w strój nurkowy, wziąć prysznic, skorzystać z toalety, zjeść. Instruktor nie sprawuje opieki nad dzieckiem w ww. zakresie.

Informacja dotycząca dni na łodzi nurkowej:

 1. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi – jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi – chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
 2. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane wliczone w cenę, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
 3. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników – trzeba wziąć własny.
 4. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zazwyczaj wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 5. Napiwek dla instruktora– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z kursu; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Co dalej?

Spodobało Ci się nurkowanie?

Licencja OWD jest jak otrzymanie prawa jazdy - znasz już zasady, ale aby stać się dobrym kierowcą, musisz jeździć jak najwięcej. Tak samo jest w nurkowaniu: planując kurs OWD zarezerwuj jeszcze dzień lub dwa po zakończeniu szkolenia na wyjazdy dla certyfikowanych nurków. W pierwszym okresie po rozpoczęciu nurkowania będziesz robił postępy z dnia na dzień i warto utrwalić sobie zdobyte umiejętności. To będzie też pierwsza okazja do zrobienia zdjęć podwodnych, zdobywania wiedzy o gatunkach ryb i koralowców, zobaczenia innych ciekawych raf w okolicach Phuket i Phi Phi. Naturalnym dalszym krokiem jest podwyższenie kwalifikacji nurkowych do poziomu zaawansowanego Advanced Open Water Diver PADI lub Advanced Adventurer SSI - to 5 nurkowań z przygodą, wszystkie pod okiem instruktora, każde w odmiennych warunkach: głęboko (do 30 m), w prądzie, na wraku, z aparatem foto, ze skuterem - wybierasz to, co Cię interesuje. Praktyka pokazuje, że rozpoczęcie kursu AOWD niedługo po OWD utrwala dobre nawyki związane z nurkowaniem, takie jak umiejętność wyważenia, zanurzania i wynurzania w różnych warunkach, kontroli pływalności, większej świadomości tego, jakiego sprzętu do nurkowania potrzebujesz i co Cię interesuje pod wodą.