Krabi

Krabi

Co robić - ogólnie.

Krótki przewodnik po Krabi i Ao Nang

Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Krabi ma swoje lotnisko, położone pól godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zielona dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże cieszą oko. Łatwy dostęp do wielu wysp – Phi Phi , Skały Bonda i atrakcji w prowincji Phang Nga przyciąga turystów. Plaża Railey jest wspinaczkowym rajem Tajlandii. Nieodlegle nurkowiska czekają na amatorów sportów wodnych. Dziesiątki krasowych jaskiń i dżungla dopełniają wakacyjnych atrakcji. Samo miasto Krabi jest jednak mało atrakcyjne turystycznie, a plaże są mniej ładne niż w Khao Lak i Phuket.
Krabi Town

Miasto Krabi Town – jest typowym azjatyckim miastem. Można tu poczuć lokalny klimat „prawdziwej Tajlandii” – zwrotu tak często używanego wśród zapytań turystów, które otrzymujemy. Można tu znaleźć kilka targowisk, wiele lokalnych sklepów i nieskończoną ilość zarówno ulicznego jak i wyszukanego jedzenia. Przybycie turystów nie zmieniło Krabi, które pozostało centrum dla handlu i transportu drogowego oraz morskiego w prowincji. Lokalny charakter Krabi został zachowany chyba dlatego, że tu nie ma plaż, tak więc turystyka osiedliła się w Ao Nang i sąsiadujących dalej miejscach wybrzeża.

Rzeka przepływająca przez Krabi jest jest portem dla łodzi rybackich i nieskończonej ilości taksówek wodnych, które odpływają w formie łączonych wypłynięć lub prywatnych wynajmów. Wielu turystów odwiedza Krabi i wynajmuje tutaj łodzie, aby odwiedzić plażę Railey, Ao Nang albo dalsze destynacje. Niektórzy chcą poczuć lokalny klimat na dłużej i jeśli Waszym celem podróży jest klimat lokalnego miasteczka bez plaży to jesteście we właściwym miejscu.

Niestety, aktualnie nie mamy oferty nurkowań z tej lokalizacji. Wybierz dokładną lokalizację bądź skontaktuj się z nami.

Wyspa Jamesa Bonda

Wyspa Jamesa Bonda

Phuket, Khao Lak, Krabi
Przepiękna krajobrazowa wycieczka, gdzie każdy punkt programu jest przysłowiową wisienką na torcie. Więcej
Dżungla Khao Sok

Dżungla Khao Sok

Phuket, Khao Lak, Krabi
Najstarsza dżungla świata – kąpiel ze słoniami, spływ rzeką Sok i orzeźwienie pod wodospadem. Więcej
Dżungla na 2 dni

Dżungla na 2 dni

Phuket, Khao Lak, Krabi
Majestatyczne góry, jezioro i domki na wodzie – nasza najpiękniejsza wycieczka krajobrazowa. Więcej
Niebiańska Phi Phi

Niebiańska Phi Phi

Phuket, Khao Lak, Krabi
Relaks na piaszczystych plażach, lazurowe morze i jeden z najpiękniejszych klifów świata.   Mot Więcej
Między niebem a piekłem

Między niebem a piekłem

Phuket, Khao Lak, Krabi
Od centrum wszechświata po czeluście piekielne. Przekonajcie się z nami jak wygląda piekło i niebo. Więcej
Jaskinie Phang Nga

Jaskinie Phang Nga

Phuket, Khao Lak, Krabi
Dziewicze jaskinie, bez szlaków i barierek. W kasku i z latarką poczujecie się jak wielcy odkrywcy! Więcej
Za siedmioma górami

Za siedmioma górami

Krabi
Garść ciekawych opowieści, zapierające dech w piersi pejzaże i orzeźwienie pod górskim wodospadem. Więcej
Zachód słońca na Railay

Zachód słońca na Railay

Krabi
Szamaragdowe jeziorko w głębi dżungli i jedna z piękniejszych plaż świata. To będzie urokliwy dzień. Więcej
Kontrasty Bangkoku

Kontrasty Bangkoku

Phuket, Khao Lak, Krabi, Bangkok
Bangkok zaprasza na wycieczki Zobaczycie fantastyczne miejsca i dowiecie się rzeczy, których nie zna Więcej
Bangkok i okolice

Bangkok i okolice

Phuket, Khao Lak, Krabi, Bangkok
Zapraszamy na Wycieczki w Bangkoku Poznacie historię Tajlandii oraz odwiedzicie najciekawsze miejsca Więcej

Niestety, aktualnie nie mamy rejsów w tej lokalizacji. Wybierz dokładną lokalizację bądź skontaktuj się z nami.

Niestety, aktualnie nie mamy oferty kursów nurkowania w tej lokalizacji. Wybierz dokładną lokalizację bądź skontaktuj się z nami.

Atrakcje w Krabi

Krabi, bardzo słusznie z resztą, kojarzy się wszystkim z Tajlandią znaną nam wszystkim z pocztówek i folderów: wyrastające z turkusowej wody białe skały porośnięte bujną roślinnością, setki wysp i wysepek, rozciągające się po horyzont zielone kobierce. Aby uporządkować sobie nieco miejsca warte zobaczenia, podzielmy je sobie na te znajdujące się na lądzie oraz na te pozalądowe.

Atrakcje Krabi rozmieszczone są w dość sporej odległości od siebie, więc korzystanie z taksówki nie ma większego sensu – za sam transport zapłacicie ogromną sumę. Jeśli skusicie się na wypożyczenie skutera bądź samochodu (wypożyczenie samochodu jest chyba najrozsądniejsze), na pewno warto zobaczyć kilka miejsc znajdujących się w stosunkowo niedalekim sąsiedztwie Ao Nang – turystycznej stolicy Krabi:


Huai To Waterfall & Wang Tewada Waterfall

krabi atrakcjeDroga wiodąca do wodospadu wygląda bardzo niewinnie i do samego końca nie zdradza widoku, do którego zmierza. Warto zatrzymać się na szlaku na kilka minut, zamknąć oczy i dać ponieść muzyce, jaką tworzy w tym miejscu natura. Dziesiątki różnych dźwięków i odgłosów porwą nas do czasów dzieciństwa, kiedy nasłuchiwanie ptaków i mieszkańców okolicznych parków było czymś naturalnym i codziennym. Szczęśliwcy mogą trafić na setki żółtych motyli, które bardzo chętnie obsiadają jeden punkt, by wystrzelić niczym konfetti w chwili, gdy próbujemy zrobić zdjęcie tej żółtej połaci. Sam wodospad natomiast raczy gości orzeźwiającą wodą, zaś śmiałków przyjemnie chłoszcze swymi wodnymi biczami. Nie zapomnijcie o ręcznikach i rzeczach do przebrania! Wodospad możecie odwiedzić z nami podczas wycieczki „Za siedmioma górami”.


Tiger Cave Temple

W błędzie jest ten, kto myśli, że mowa o „tradycyjnej” tajskiej świątyni, której główną atrakcją są żywe tygrysy! Po pierwsze jesteśmy wielkimi przeciwnikami takich miejsc, po drugie natomiast to by było zbyt proste – po prostu podjechać do świątyni, zobaczyć i pojechać dalej. By zobaczyć tę, należy najpierw dać jej trochę swojego czasu i całkiem sporo wysiłku. Świątynia bowiem znajduje się na jednym z najwyższych wzgórzy w całej okolicy a droga do niej pełna jest stopni i wybojów. Ale warto, naprawdę warto przejść wszystkie 1237 schodów, bo widoki rozciągające się już od trzechsetnego stopnia wynagradzają absolutnie każdy wysiłek. Trud wejścia umilają sobie wzajemnie sami odwiedzający, pozdrawiając się wzajemnie i dodając sobie otuchy i wsparcia przy każdej okazji. Zanim jednak zaczniecie wdrapywać się na szczyt, proponujemy zacząć od Wonderlandu znajdującego się po prawej stronie wzgórza. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

W drodze powrotnej uwaga na małpy! Makaki zamieszkujące okolice świątyni bywają zaczepne, miewają również skłonności do kradzieży. Ich ofiarą najczęściej padają turyści, fotografujący…inne makaki! „Za siedmioma górami” to jedna z naszych wycieczek z Krabi, podczas której można zmierzyć się ze świątynią oraz własnymi słabościami.


Emerald Pool oraz Blue Lagoon

To przepiękne jeziorka o oszałamiająco turkusowym kolorze wody, znajdujące się w środku dżungli. Aby do nich dotrzeć, należy dziarskim krokiem maszerować około kwadrans, ale trud wędrówki w wysokiej temperaturze i wilgotności wynagradzają nie tylko widoki ale przede wszystkim fakt, że jedno z jeziorek jest otwarte dla odwiedzających. Oznacza to nic innego, jak kąpiel w bajkowej scenerii. Emerald Pool oraz Blue Lagoon jest elementem naszej wycieczki „Zachód słońca na Railay Beach”.


Wat Kaew Korawaramkrabi atrakcje

Majestatyczna, biała, buddyjska świątynia górująca nad Krabi Town. Sami nie wiemy, co robi na nas większe wrażenie – jej wygląd zewnętrzny czy też misterne malunki przedstawiające żywot w raju oraz w piekle, pokrywające wszystkie ściany oraz sufit świątyni. Na pewno jest to miejsce warte odwiedzenia, duch misterium pochłonie Was od pierwszych sekund przebywania w pobliżu świętej budowli.

Świątynię tę odwiedzamy podczas naszej wycieczki „Zachód słońca na Railay Beach”.


Nocny market weekendowy w Krabi Town

Stoiska z najrozmaitszymi smakami i zapachami Tajlandii, kolory przyprawiające o zawrót głowy, tony ubrań za przysłowiowe grosze, setki pamiątek i dziesiątki uśmiechniętych ludzi. Raj? Nie, to atmosfera panująca na nocnym markecie w Krabi Town! Wieczór spędzony w tym miejscu gwarantuje niezapomniane wrażenia i doznania, a także torby pełne zdobyczy. Nie próbowaliście jeszcze smażonych owadów? Mango sticky rice? Innego tajskiego przysmaku? Widzieliście, że ktoś sprzedawał na ulicy coś do jedzenia, co zawinięte było w zielone liście, ale nie mogliście się dogadać i nie wiecie co było w środku liścia? Nic straconego! Na markecie możecie (a wręcz musicie!) spróbować absolutnie wszystkiego – od słodyczy po owady, bo kto nie spróbował tego wszystkiego choć raz w życiu, to znaczy że nigdy nie był w Tajlandii. Na pamiątkę tego wydarzenia warto zaopatrzyć się w t-shirt z charakterystycznym dla tej części świata symbolem – słonia znanego nam na przykład z etykietki jednego z lokalnych browarów. Market możecie odwiedzić z nami po romantycznym popołudniu spędzonym na Railay Beach.

Aby zobaczyć piękne miejsca znajdujące się poza lądem, należy dzień wcześniej zarezerwować miejsce na łodzi u jednego z lokalnych operatorów. Osobiście nie polecamy jednak tej opcji, ponieważ większość łodzi pływających w Krabi (nawet motorówki) swoim wyglądem i standardem przypominają muzealne zabytki, zaś jakość obsługi klientów pozostawia wiele do życzenia: klienci często są pozostawiani sami sobie, bez żadnej opieki czy porady gdzie warto się wybrać i co zobaczyć podczas takiego jednodniowego rejsu łodzią. Lunch serwowany podczas takiej wycieczki poostaje w pamięci na długo i to bynajmniej nie z powodu niesamowitych walorów smakowych. Jak to jednak mówią, do odważnych świat należy, więc kto ma ochotę zaryzykować i wybrać się w rejs z tajskim biurem turystycznym, powinien rozważyć kilka miejsc.


Słonie

Zobaczenie słonia jest obowiązkowym punktem programu, zwłaszcza dla tych z Państwa, którzy są w Azji Pd-Wsch pierwszy raz. Wiele publikacji poświęca uwagę złemu traktowaniu tych wspaniałych zwierząt. Niewątpliwie można znaleźć miejsca gdzie słonie traktowane są gorzej lub lepiej. Na naszych wycieczkach zawsze wybieramy te, gdzie wydaje się, że słoniki mają najwięcej wolności, nie są krzywdzone, ani trzymane na krótkim łańcuchu. Jeśli korzystacie z atrakcji ze słoniami z innym operatorem prosimy o zwrócenie uwagi jak zwierzęta są traktowane.


Punkty widokowe

Bez wątpienia, najlepszy widok na okolice rozciąga się ze szczytu nad Świątynią Tygrysa oraz punktu widokowego położonego w PN Phanom Bencha. Obydwa miejsca wymagają trochę wysiłku. Wyjście nad świątynię Tygrysa to ponad 1200 schodów. Osiągnięcie drugiego punktu jest mniej strome, ale zabiera ok 2 godzin. Oba wznoszą się na ponad 500 mnpm i wynagradzają pot i łzy śmiałków, którzy chcą mieć najlepszą panoramę okolicy.


Hong Island

wycieczki krabiKto odwiedził Phi Phi oraz 4 wyspy i jakimś cudem wciąż czuje niedosyt rajskich krajobrazów, ten koniecznie musi się wybrać na Hong Island. Snorkelingowo wysepki może nie powalają, za to widoki… Ach! Kolejne kadry Tajlandii znanej nam z pocztówek i folderów, zapierające dech w piersiach skały wyrastające z lazurowej wody, drobniutki piasek pod stopami. Ważnym elementem wycieczki na Hong Island jest szlak pieszej wędrówki, liczący 600m. Podążając tą ścieżką można nie tylko cieszyć oczy soczystą zielenią i obejść w ten sposób wyspę dookoła, ale przede wszystkim zobaczyć na własne oczy skutki fal tsunami, które zalały Tajlandię w 2004 roku. Widok zdecydowanie wywołuje ciarki na plecach i gęsią skórkę na całym ciele. Biegające po okolicy jaszczury mogą sprawić, że gęsia skórka utrzyma się na Waszym ciele do czasu zakończenia wędrówki wspomnianym szlakiem.


4 wyspykrabi 4 wyspy

W każdej agencji turystycznej można kupić wycieczkę na cztery wyspy. Co kryje się pod tym hasłem , to już inna sprawa. Niektóre są całkiem dobre, a inne beznadziejne. Namawiamy na wybór tych najdroższych, jeśli koniecznie chcecie skorzystać z tego „co robią wszyscy”. My uważamy, że można zobaczyć prawdziwe nadmorskie perełki w nieco inny sposób…


Railay Beach

Znajdująca się na lądzie plaża jest bardzo sprytnie odcięta od „cywilizacji”, w związku z czym na plażę można dostać się jedynie tradycyjną łodzią wąskorufową z Ao Nang. Warto, plaża uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie i w pełni zasługuje na ten tytuł. Otoczona wapiennymi skałami, kusi grotołazów do odkrywania okolicznych jaskiń; wspinaczy zachęca do próbowania swoich sił w skalnych ścianach wżynających się w morskie wybrzeże, zaś miłośników joggingu i spacerów do przemierzania piaszczystej plaży wzdłuż i wszerz. Komu mało atrakcji, może wypożyczyć kajak i wyruszyć na eksplorację okolic indywidualnie. Plażę tę odwiedzamy podczas naszej wycieczki „Zachód słońca na Railay Beach”.

Transport w Krabi

Informacje o transferze do i z lotniska w Krabi.

Lotnisko w Krabi znajduje się około 9 km od centrum Krabi, 27 km do plaży Ao Nang i 150 km od lotniska w Phuket.


Transfer z lotniska z Krabi

Poniżej wymienimy 3 główne sposoby transportu z lotniska do hotelu.

1) Skorzystanie z autoryzowanych taksówek lotniskowych bądź busów

Wszystkie taksówki lotniskowe są opłacane z góry, kursy są ustalone. Kupon na taksówkę kupuje się w oznaczonych stoiskach jeszcze wewnątrz terminala hali przylotów. Ceny nie podlegają negocjacjom i orientacyjnie wynoszą:

-do hoteli w okolicy Ao Nang: 600 bahtów / taxi
-do hoteli w obszarze Klong Muang: 800 bahtów / taxi
-do hoteli w okolicy Tubkaek: 1000 bahtów / taxi
-do hoteli w Krabi: 600 bahtów / taxi

Dla tych, którzy szukają tańszych rozwiązań mamy dobrą informację. Do plaży Ao Nang oraz Krabi Town kursuje autobus lotniskowy – official airport bus service. Cena za osobę wynosi orientacyjnie 100- 150 THB, bus odjeżdza co około godzinę pomiędzy 8 a 20. Bilet możemy zakupić na tym samym stanowisku w hali przylotów.

Jeśli podróżujecie niezależnie do Railay Beach lub Ton Sai Beach, można wziąć taksówkę lub transfer do Ao Nang, gdzie będzie możliwość złapania wodnej taksówki do miejsca docelowego. Usługi związane z transferem do hotelu w Railay (samochód + łódź) najczęściej są organizowane przez hotele po uprzedniej rezerwacji. Takie rozwiązanie uważamy za wskazane, szczególnie jeżeli przylatujecie po zmroku. Ceny dla tej usługi wynoszą orientacyjnie ok 1200- 1500 THB. (po zmroku może być drożej).


2) Zamówienie transportu wcześniej z hotelu bądź agencji

Ceny są zbliżone do taksówek branych bezpośrednio z lotniska. Agencje rezerwowane przez internet w większości przypadków wymagają pełnej przedpłaty. Po zamówieniu i opłaceniu transportu kierowca będzie czekał o danej godzienie z kartką z wypisanym nazwiskiem. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć kolejek do stanowiska, gdzie wykupimy taksówkę lotniskową. Czasami jednak znalezienie kierowcy zabiera sporo czasu i kosztuje dużo nerwów, zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek opóźnień. Decydując się na takie rozwiązanie sugerujemy dopytanie się o dokładnie miejsce na lotnisku, w którym będzie czekał kierowca. Pamiętajcie także o zapisaniu numeru telefonu do usługodawcy, u którego zamawialiście transport.


3) Wynajęcie samochodu

To rozwiązanie polecamy tym, którzy planują poruszanie się wynajętym samochodem podczas całych wakacji w Krabi. Auto można zamówić jeszcze przed przylotem przez internet lub wynająć w hali przylotów na miejscu. Uwaga! W Tajlandii panuje ruch lewostronny. Zasady ruchu drogowego znacznie odbiegają standardem od europejskich. Jeżeli nigdy wcześniej nie prowadziliście samochodu w warunkach azjatyckich, sugerujemy odłożenie wynajmu na później 🙂


Transfer na lotnisko w Krabi

Transfery mogą być organizowane przez hotel czy agencję ale można też „złapać” taksówkę z ulicy. Średni czas przejazdu z Krabi, Ao Nang i Klong Muang wynosi odpowiednio 20, 30 i 45 minut.

Można skorzystać również z autobusu lotniskowego. Należy pamiętać, że czas trwania podróży jest dłuższy i wynosi orientacyjne ok 1,5 godziny z Ao Nang i 30 minut z Krabi. Czas przejazu może znacznie się wydłużyć, należy założyć dużą rezerwę. Pierwszy poranny autobus kursuje spod McDonalda w Ao Nang o 6 rano, i dojeżdża do Krabi ok 7 rano. Autobus kursuje mniej więcej co godzinę, aż do 20-21. Jeżeli chcielibyście skorzystać z takiej opcji sugerujemy zabezpieczyć się w alternatywne rozwiązanie, np. numer telefonu do taksówkarza.

Top wycieczki z Krabi

Często pytacie nas co warto zobaczyć w Krabi , gdzie pojechać i którą wycieczkę wybrać. Nasza ocena może być inna niż Wasza, bo to przecież coś bardzo subiektywnego co się komu podoba. My w czasie swoich prywatnych podróży zwykle nie przykładamy dużej wagi do hotelu – jeśli jest czysto a lokalizacja nam odpowiada to zwykle wystarcza, przecież tam głównie śpimy. Zwykle koncentrujemy się bardziej na zwiedzaniu, rozważamy wypożyczenie samochodu, zastanawiamy się co zrobić na własną rękę, a co łatwiej/lepiej/przyjemniej/taniej można mieć w formie zorganizowanej. Proponuję rozważyć poniżej opisane nasze i nie-nasze wycieczki i aktywności, albo potraktować te informacje jako wskazówki do samodzielnego zwiedzania.


Zatoka Phang Nga


Skała Jamesa Bonda
i cała zatoka Phang Nga widziana z poziomu wody jest absolutnie piękna, opisywana jako atrakcja „numer jeden” tego regionu i nie wymaga chyba dalszych rekomendacji. W naszym wydaniu – z Polskim przewodnikiem – zaczyna się wcześnie rano, by wyprzedzić tłum turystów chociaż o godzinę. Pływamy łodzią długorufową, przepływamy kajakami przez namorzynowy las, zwiedzamy Wyspę i Wioskę Morskich Cyganów, a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody. 


Za siedmioma górami

Wycieczka Za siedmioma górami to garść ciekawych opowieści i zapierające dech w piersi widoki. Obejrzymy góry z każdej strony: z samego szczytu i z podnóża wielkich klifów. Wejdziemy do wnętrza góry, przejdziemy wokół nich na grzbiecie czworonożnych olbrzymów, na koniec zaś orzeźwimy się w pięknym wodospadzie. Podczas wycieczki nie tylko uraczymy Was ciekawymi opowieściamy, ale również dobrze nakarmimy.


Wycieczki snorkelingowe

Snorkeling na Phi Phi z Ao Nang to odkrywanie Tajlandii pocztówkowo-folderowej. Wyspy mają wszystko to, co odpowiada wyobrażeniom o rajskiej wyspie: piaszczyste plaże, lazurowe, ciepłe morze, bujną przyrodę i zapierające dech w piersiach wapienne skały, wyrastające z wody. Pod czujnym okiem naszych polskich intruktorów możecie podziwiać nie tylko piękno przyrody lądowej, ale również podwodnej fauny i flory. Zadbają oni o Wasze dobre samopoczucie i bezpieczeństwo w wodzie, a także podzielą się wieloma cennymi wskazówkami odnośnie sprzętu snorkelingowego oraz nurkowania na wstrzymanym oddechu.


Park Narodowy Khao Sok

Wyprawa jednodniowa do Parku Narodowego Khao Sok – najstarszej dżungli świata. Zastanawiacie się na pewno, czy da się zobaczyć dżunglę i poczuć jej klimat, niekoniecznie przy tym przeżywając przygody w stylu Indiany Jonesa. Pewnie, że się da! Podczas naszej wyprawy karmimy i kąpiemy słonie. Spływamy kajakami przełomem rzeki Sok wśród białych skał i krajoobrazów niczym z filmu Avatar. Spacerujemy przez dżunglę po bezpiecznej ścieżce prosto do wodospadu, pod którym kto chce, może zażyć orzeźwiającej kąpieli. Wyprawa do dżungli z nami to dzień na łonie tropikalnej natury, dostosowany do możliwości dzieci. Nie brakuje przy tym opowieści i ciekawostek dotyczących dżungli oraz jej mieszkańców.

Wyprawa dwudniowa do Parku Narodowego Khao Sok – czym różni się od wyprawy jednodniowej? Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie taki widok: rozciągające się po horyzont jezioro w kolorze turkusu, otoczone majestatycznymi górami i skałami, skąpanymi w mlecznej mgle. Na myśl od razu przychodzi film „Avatar” oraz „Czas apokalipsy”, czyż nie? W takiej właśnie scenerii spędzamy calutki dzień, ciesząc ciało i zmysły pięknymi widokami i uciechami płynącymi ze spania w domkach na wodzie. To zdecydowanie nasza najpiękniejsza wycieczka krajobrazowa!


Plaża Railay

A co powiecie na propozycję spędzenia popołudnia na plaży Railay, po to, by podziwiać piękno zachodzącego słońca? To będzie iście urokliwy dzień. Najpierw bajkowy emerald pool – szamaragdowe jeziorko w środku dżungli i orzeźwiająca kąpiel. Późnym popołudniem wsiadamy na tradycyjną łódź i płyniemy na jedną z najpiękniejszych plaż świata: Railay Beach, gdzie mamy czas na relaks, spacery i wspaniałe zdjęcia. Wieczór spędzamy w gwarnym centrum Krabi – na targu weekendowym i głównym deptaku miasta. Można nie tylko spróbować lokalnych przysmaków, ale również obkupić się w souveniry i pamiątki! Warto podkreślić również, iż Railay Beach to nie tylko piękna plaża i romantyczny zachód słońca, ale przede wszystkim raj wspinaczkowy!


Jaskinie i pozostałe atrakcje

Dla żądnych wrażeń mamy coś absolutnie nietuzinkowego! Czy wiecie, że rejon Phang Nga słynie z jaskiń i grot wapiennych? I właśnie do tych jaskiń Was zabierzemy! Zapnijcie pasy, bo szlaki i barierki omijamy szerokim łukiem. Przedzieramy się na różne sposoby, po to, by podziwiać piękno nietkniętych stalaktytów i szat naciekowych. Eksplorujemy magiczne miejsca z dala od turystów – na naszej drodze pojawiają się jedynie pojedynczy mnisi oraz posągi buddy w kamiennej pustelni. W kasku, z latarką, miejscami z asekuracyjną liną, czasami na czworakach, czasem po pas w wodzie. Zabłoceni po czubek głowy, zmęczeni i szczęśliwi jemy lunch podziwiając przepiękne widokiem.

Dla ciekawych świata niematerialnego też coś mamy! Między niebem a piekłem – czyli wędrówka od centrum wszechświata po czeluście piekielne. Oglądamy miejsca, które kojarzą się z niebem oraz piekłem. Centrum wszechświata znajdujące się na szczycie wzgórza, bardzo blisko bogów, to skalna świątynia medytacji pośrodku dżungli wskazująca drogę do nieba. W jaskini „brzuchu słonia” poczujemy się natomiast jak w obcej krainie na dnie świata, skąd zejdziemy jeszcze niżej, by spotkać się oko w oko z mieszkańcami buddyjskiego inferno. Na koniec relaks z zapierającym dech widokiem na skały zatoki Phang Nga, gdzie znowu poczujemy się jak górujący nad światem tytani.