Dlaczego z nami?

 Zespół Asian Divers –

-to sprawdzeni przewodnicy wycieczek i instruktorzy nurkowania. 

Wszystko zaczęło się w 2006 roku, gdy otworzyliśmy na Phuket cieszące się świetną opinią centrum nurkowe Asian Divers. W czasie dni nurkowych jest sporo czasu na rozmowy: nasi klienci chcieli usłyszeć od nas historie o Tajlandii, o zwyczajach, religii i życiu codziennym. Zamiast opowiadać o tym siedząc w jednym miejscu, przygotowaliśmy opowieść o Phuket z obrazkami – najciekawsze historie i tematy, które pojawiały się w rozmowach ułożyliśmy w logiczną i interesującą całość. Tak powstała nasza pierwsza wycieczka: Kultura i obyczaje.

Kolejne programy wycieczek powstawały stopniowo, ale zawsze w ten sam sposób: jako suma naszych podróży, doświadczeń i tego, co wydaje nam się ciekawe do pokazania. Spędzamy bardzo dużo czasu przygotowując każdą wycieczkę, starannie dobierając punkty programu, miejsca posiłków i trasę.

Zatrudniamy Polaków i Tajlandczyków. Jesteśmy dostępni na Phuket, w Khao Lak, w Krabi oraz w Bangkoku.

Sekret naszego sukcesu? Dobrzy przewodnicy i ciekawe historie.

Co pamiętacie z wizyt w muzeach podczas szkolnych wycieczek? Daty i nazwy eksponatów czy historie o białych damach i rycerzach bez głowy?

Na naszych wycieczkach historia goni historię. Zamiast recytowania dat i suchych faktów, opowiadamy, opowiadamy, opowiadamy, zachowując dystans Europejczyka i stosując porównania do historii i kultury Polski. Wiadomości, które przekazujemy, zdobywaliśmy przez lata, czytając stare i nowe publikacje, rozmawiając z mieszkańcami czy po prostu obserwując życie codzienne.

Nie jest prawdą, że każdy, kto mieszka w Tajlandii jakiś czas, jest samo przez się przygotowany do roli przewodnika. Taka jak nie każdy mieszkaniec Warszawy ma dostateczną wiedzę, by oprowadzać turystów po stolicy. Nasi przewodnicy to ludzie przygotowani do pracy: suma wiedzy, cech charakteru i pasji do wykonywanego zajęcia w jednej osobie.

Co robimy?

  • Organizujemy wycieczki po polsku w kameralnych grupach. Opowiadamy o rzeczach, o których nie przeczytacie w przewodniku.
  • Zabieramy Was w najciekawsze miejsca – zarówno te proponowane w przewodnikach, jak i te, które są jeszcze dziewicze.
  • Oddajemy Was pod opiekę dobrze wykształconego przewodnika, który jest rezydentem w Tajlandii od lat i odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.
  • Planujemy wycieczki z dbałością o środowisko naturalne. Wszystkie nasze programy są przyjazne zwierzętom i naturze.
  • Podczas nurkowania dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Prowadzimy kursy na poziomie znacząco wykraczającym poza to, co jest standardem.

Czego nie robimy?

  • Nie staramy się być „najtańszą firmą w okolicy”. Konkurujemy wyłącznie jakością i personalną obsługą. Chcemy, aby Wasze wakacje były wspaniałe.
  • Nie zabierzemy Was podczas wycieczek do nędznych sklepików – miejsc gdzie przewodnik otrzymuje prowizję.
  • Nie pojedziemy tam, gdzie zwierzęta są źle traktowane. Nie odwiedzamy miejsc, w których są pokazy cyrkowe zwierząt.

Jeśli szukacie wycieczek, które nie są opisane w przewodnikach oraz chcecie usłyszeć opowieści od prawdziwych wieloletnich rezydentów regionu to… zapraszamy do nas :). Na pewno się nie zawiedziecie. Potwierdzają to opinie o Nas na Trip Advisor.

Życzymy Wam, abyście wracali zadowoleni z każdych wakacji!