Nasz zespół

Centrum Nurkowe i polskie biuro podróży: Tajlandia, Kambodża, Bali, Wietnam

To Twoja pierwsza wycieczka do Tajlandii? Jeżeli zastanawiasz się czy warto zwiedzać z polskim biurem podróży w Tajlandii, zobacz wpis: Dlaczego z nami?

Piotr – Course Director PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2006

Piotr PauloPiotrek, ekstrawertyczny gaduła, którego życie kręci się wokół nurkowania, a wolny czas najchętniej spędzałby jedząc polskie przysmaki. Urodził się aby opowiadać – uwielbia dzielić się swoją wszechstronną wiedzą zależnie od zainteresowań słuchaczy. Czasem z powagą objaśnia zawiłe teorie fizjologii nurkowania, a czasem z właściwym sobie dowcipem kreuje historie o życiu codziennym i zwyczajach Tajów podczas wycieczek lądowych. To typowa zodiakalna Panna – perfekcjonista w każdym calu i gdy reszta instruktorów zabiera się do odpoczynku, on zawsze znajduje jeszcze coś do zrobienia. Jako wizjoner tworzy strategię firmy, która z sukcesem utrzymuje się na rynku drugą dekadę, a swoich współpracowników scala w zgrany, lubiący siebie nawzajem i chętny do nowych zadań zespół.


Małgosia, przewodnik w Tajlandii 2006-2019, obecnie w NAUTICA SAFARI

Malgorzata BabiakMałgosia, zafascynowana sztuką kulinarną, religią oraz przyrodą nad i podwodną potrafi zaskoczyć wymagających erudytów niekończącymi się opowieściami. Zarówno religioznawcy jak i zawodowi kucharze znajdują w niej ciekawego partnera do dyskusji. Lubi spotykać mądrych rozmówców i odpowiadać na ciekawe pytania, nudzą ją jednak wątki pogodowe 🙂 Pod wodą uwielbia „sobie pobiegać” w toni za ławicami ryb i rekinami, a jej ukochane nurkowiska to granitowe labirynty skalne Similanów, przez które chętnie przeprowadzi chętnych śmiałków.  Jej najważniejszą rolą życiową jest bycie Mamą dla dwóch synów urodzonych w Tajlandii, a resztki wolnego czasu dzieli pomiędzy czytanie i tańczenie salsy. Od czasu do czasu w przypływie weny gotuje polskie smakołyki, na które zaprasza cały zespół.


Agnieszka – w Tajlandii 2014-2018, PADI Staff Instuktor, obecnie prowadzi nasze biuro w Polsce

Agnieszka SzustaAgnieszka należy do osób, które zakochały się w nurkowaniu od pierwszego razu,
a ponieważ jest bardzo ambitna w dążeniu do celu, dosyć szybko została instruktorem. Choć jest najmłodsza w zespole, umiejętnościami i doświadczeniem przerasta niejednego wytrawnego nurka. Zawsze jest chętna do nowych wyzwań – nurkowań technicznych czy jaskiniowych. Ze świętą cierpliwością uczy swoich kursantów pierwszych i kolejnych kroków pod wodą. Niechętnie to przyzna, ale ma w głowie podręcznik instruktorski i zawsze jest świetnie zorientowana w wymaganiach zaliczeniowych i innych procedurach oraz regulaminach.  Poza nurkowaniami zajmuje się także cierpliwym odpowiadaniem na wszystkie Wasze wiadomości. W czasie wolnym wciąż wybiera nurkowanie lub inne ekstremalne wyzwania, a wieczorami czuje się dobrze zarówno w towarzystwie jak i w domu z książką w dłoni.


Sandra – w Tajlandii 2015-2020, obecnie szczęśliwa mama w Europie

Sandra BednarczykSandra jest rasowym podróżnikiem i obieżyświatem. Przyjechała do nas autostopem z Polski przez Syberię w zimie… oszroniona i zmarznięta. Na szczęście szybko odtajała w tropikach, a przy okazji stopiła nasze serca. Bardzo wrażliwa na ekologię i sposób traktowania zwierząt. Dokonała wielu zmian w naszych programach, aby były bardziej pro-eco. Po nurkowaniu opróżnia kieszenie z wszelkich śmieci, które znalazła, a swoje „zielone” poglądy popiera weganizmem. Świetny kierowca i piechur, nie daje się nudzić i naprawdę ma o czym opowiadać – o tym co widziała i co planuje zobaczyć. Zwiedzony kawał świata pozwala jej na niezwykle ciekawe opowieści w sumie na każdy temat.


Jacek -w Tajlandii od 2018, Master Instruktor PADI, Przewodnik

Jacek urodził się do życia w wodzie i to jest jego ulubiony żywioł. Dobrze, ze nie wyrosły mu skrzela, gdyż brakowałoby go nam na lądzie 😉 Kocha przyrodę i lubi spędzać czas pokonując na rowerze górskie szlaki. Zapał do aktywnego wypoczynku przerodził się w sposób na biznes i od lat z sukcesem prowadzi w Krakowie sieć salonów rowerowych. Ma świetne podejście do dzieci więc szybko stał się ulubionym instruktorem najmłodszych nurków. Potwierdzeniem jego szkoleniowego dorobku jest stopień Master Instruktor PADI przyznawany dla najaktywniejszych i najbardziej wszechstronnych instruktorów nurkowania. Szkoli również w Polsce, wiec kurs nurkowania można z nim zacząć w Krakowie, a skończyć na Phuket. Każdego namówi do wejścia do wody; podczas wycieczek snorkelingowych przełamuje strachy i sprawia, że niektórzy pływają w morzu i oglądają rafę po raz pierwszy w życiu. Jest uosobieniem zdrowego stylu życia i dowodem na to, ze warto dbać o sylwetkę w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Nurkowanie to nie tylko czas pod wodą; Jacek jest świetnym kompanem i zawsze można z nim znaleźć temat do rozmowy.


Marek – Master Instruktor PADI, Przewodnik, w Tajlandii 2014-2019, obecnie w Grecji

Marek KoszorekMarek to siła spokoju. Otacza go aura profesjonalizmu i doświadczenia. Potrafi się tym podzielić z zestresowanymi, początkującymi nurkami. Pewnie ma to jakiś związek z jego paroma tysiącami nurkowań, a może nie mniej z wrodzonymi cechami idealnego instruktora. Szkoli na wszystkich poziomach do Asystenta Instruktora oraz nurków technicznych włącznie. W czasie wolnym albo przygotowuje się do kolejnego maratonu albo właśnie go biegnie. To pasjonat fotografii, może zapomnieć szczoteczki do zębów, ale aparat będzie z nim zawsze i wszędzie, nawet pod wodą. Jest autorem większości zdjęć na naszej stronie.


Ania – Staff Instruktor PADI, Przewodnik, w Tajlandii od 2014-2019, obecnie w Grecji

Anna PiaseckaAnia roztacza wokół siebie aurę uśmiechu i zaraża nią innych. Jej grupy zawsze śmieją się od ucha do ucha. Pobudzona poranną kawą z równym zapałem opowiada o wczorajszym nurkowaniu, snorkelingu z żółwiem z przed tygodnia, czy wizycie w dżungli. Czy w pracy, czy poza nią, uwielbia nurkować, ale straszny z niej podwodny zmarzluch. Przed nurkowaniem ubiera się „na cebulkę”, ale nie dajcie się zwieść – woda w Tajlandii jest ciepła. Bardzo lubi podróżować, książki pochłania pasjami a kiedy słyszy ulubioną muzykę, nie może ustać spokojnie. Czas spędzony z Anią daje poczucie naładowania wewnętrznych akumulatorów pozytywną energią.


Robert – Instruktor Nurkowania PADI, Przewodnik po Kambodży, w Tajlandii od 2012

Robert WurmTo istny wulkan energii. Bardzo żywiołowy, jest chyba jedyną osobą potrafiącą przegadać Piotra. Zawsze „fresh”, zawsze w formie. Niezwykły erudyta, który kocha życie i ludzi. Zwiedził spory kawałek świata, mieszkał w wielu miejscach, kiedyś był nawet rezydentem Dominikany i Meksyku. Fanatyk historii przez duże „H”, zna tysiące opowieści, którymi bawi klientów – przy Robercie poczujecie się jak w Baśniach 1001 nocy. Stracił głowę dla Bangkoku, a miasto kocha Go z wzajemnością. W Jego plecaku nie ma miejsca na rzeczy przydatne bo wypchany jest po brzegi książkami – wyłącznie tymi w papierowej wersji. Zawsze chętny na wieczorną imprezę, nurkowanie na wrakach lub w jaskiniach albo na szaloną jazdę motocyklami.