Kurs instruktorski IDC

Lubisz ludzi, chcesz niezwykłego życia a nurkowanie to Twoja pasja? Zostań Instruktorem PADI.

Tajlandia jest jednym z najprężniej działających na świecie krajów prowadzących szkolenia nurkowe. Centra kariery nurkowej wyszkoliły tutaj tysiące instruktorów – wielokrotnie więcej niż w Polsce, Rosji i całej Europie razem wziętych. Mamy świetne wzorce i doświadczenie. Znamy sposoby jak przyczynić się do Waszego sukcesu zarówno w czasie Egzaminu Instruktorskiego, jak też do osiągnięć w prowadzonych przez Was w przyszłości szkoleniach i karierze Instruktora Nurkowania PADI.


Kurs Instruktorski składa się formalnie z dwóch części:

 1. Kursu Asystenta Instruktora AI
 2. Kursu OWSI przeznaczonego dla Asystentów Instruktora PADI, Instruktorów innych federacji chcących rozpocząć szkolenie w systemie PADI, oraz dla tych którzy ukończyli część AI w czasie programu IDC.

Podczas kursu nauczysz się wszystkiego na temat sposobu nauczania, standardów, procedur obowiązujących podczas kursów nurkowania, a także prowadzenia skutecznych wykładów, ćwiczeń w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz innych zagadnień związanych z nurkowaniem. Możesz posiąść tę wiedzę i umiejętności podczas dwóch rodzajów programów: PADI IDC oraz PADI OWSI.

PADI OWSI jest opcją dostępną jedynie dla asystentów instruktora PADI i instruktorów innych federacji, którzy pragną stać się instruktorami nurkowania w systemie PADI.

Program IDC jest prowadzony w Centrum Rozwoju Kariery PADI 5 Star Career Development Center CDC Sea Fun Divers na Phuket.

Kurs odbywa się na dużej łodzi, na której serwowane są śniadania oraz lunch. Napoje, oprócz tych alkoholowych, są nieograniczone i zawierają się w cenie.

LokalizacjaPhuket
Typ kursuKursy PRO
Ilość dni10
Ilość nurkowań10
Minimalny wiek18
MateriałyPo polsku
Polski instruktorTak
Wymagana licencjaTak

Dostępne daty

Wybierz datę używając kalendarza poniżej.

Dzisiaj
Wybrane
Dostępne
Niedostępne

Więcej informacji

W czasie naszego IDC oczywiście zdobędziecie doświadczenie jak uczyć w Sali wykładowej, basenie i na wodach otwartych. Dowiecie się o skutecznej promocji i sprzedaży swoich kursów. Ponadto, co nie mniej ważne, oferujemy Wam unikalne wielokulturowe i wielonarodowe kontakty w czasie prowadzonego przez nas szkolenia. W Centrum Kariery Nurkowej CDC Sea Fun Divers będziecie mieli okazje poznania innych Course Directorów prowadzących w tym samym czasie programy IDC w różnych językach, oraz poznania wielu przyszłych instruktorów. Takie koleżeńskie kontakty na całym świecie z pewnością ułatwią Wam przyszłą karierę i podróże nurkowe. Dzięki personalnym kontaktom, sprawdzonym standardom, i zdobytym doświadczeniom ugruntujecie swoją pozycję jako liderzy nurkowi i obywatele świata zarazem.


Nasze kursy IDC są jedynymi w Azji prowadzonymi również po Polsku i Rosyjsku. Specyficzne i obszerne zagadnienia łatwiej jest zrozumieć w ojczystym języku, a kurs z rodakami daje wiele okazji do żartów i miłej, luźnej atmosfery. Nie bez znaczenia jest także to, że ceny naszych kursów zawierają już tłumaczenia niedostępnych po Polsku materiałów PADI oraz że w naszej bibliotece znajdziecie wszystkie oryginalne materiały wydane przez PADI w wielu językach. Chcemy byście wynieśli z kursu jak najwięcej i osiągali sukcesy na całym świecie budując jak najlepszą opinię o Polskich Instruktorach Nurkowania. Dla naszych absolwentów oferujemy pomoc w znalezieniu pracy w Azji.

Kwalifikacje

Po zakończeniu kursu instruktorskiego (IDC lub OWSI) możesz przystąpić i zdać egzamin instruktorski (IE) organizowany przez PADI SEAP. Będziesz oceniany na kilku polach: z wiedzy teoretycznej, prowadzenia wykładów, prowadzenia zajęć w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz ogólnych umiejętności nurkowych i profesjonalizmu.

Jako instruktor PADI Open Water Scuba Instructor możesz prowadzić wszystkie programy i Kursy PADI od Open Water Diver do Divemaster.  Aby uzyskać status nauczycielski PADI musisz posiadać kwalifikacje instruktora EFR. Możesz je uzyskać s trakcie kursu IDC/ OWSI, masz jednak prawo odbyć tylko szkolenie IDC uprawniające do zdawania Egzaminu Instruktorskiego, a szkolenie EFRI odbyć w innym, dogodnym terminie i lokalizacji.

Po zakończeniu kursu IDC lub OWSI i zdaniu egzaminu IE otrzymasz certyfikat oraz dyplom potwierdzający Twoje uprawnienia. Jako członek PADI będziesz miał dostęp do wszelkich korzyści z tym związanych m.in. dostępu do zakupu profesjonalnego ubezpieczenia nurkowego.

Cena

W cenę IDC wliczono:

 • Wszystkie wykłady teoretyczne, zajęcia na basenie, zajęcia w morzu;
 • Kurs Instruktora Nitroxowego (materiały i opłaty płatne we własnym zakresie);
 • Gwarancję zdania Egzaminu Instruktorskiego – w przypadku niezdania opłacimy Twój następny kurs i egzamin - szczegółowe warunki umowy podajemy zainteresowanym mailem.;
 • Rabaty na wszystkie materiały PADI, nurkowania, safari itp;
 • Serwis poszukiwania pracy w krajach tropikalnych – opierając się na osobistych kontaktach pomagamy absolwentom w umówieniu spotkań w sprawie pracy;
 • Dostęp do internetu bezprzewodowego w salach szkoleniowych;
 • Dostęp do kompletnej, aktualnej biblioteki PADI;
 • Tłumaczenia niedostępnych  po polsku materiałów szkoleniowych;
 • Transfery na zajęcia i egzamin z hotelu i z powrotem z wybranych lokalizacji na wyspie - zanim zarezerwujesz hotel skontaktuj się z nami w tej sprawie;
 • Wsparcie w czasie Egzaminu Instruktorskiego – Nie, nie zdamy egzaminu za Ciebie. Ale nasz zespół będzie cały czas dostępny aby pomóc z logistyką, transportem, butlami, balastem i co najważniejsze wsparciem moralnym kandydatów;
 • Na czas Egzaminu Instruktorskiego PADI zapewniamy polskiego tłumacza bez dodatkowych opłat.

Cena nie zawiera:

 • Wypożyczenia sprzętu. Proponujemy wypożyczenie sprzętu na czas IDC i IE w specjalnej cenie po wcześniejszej rezerwacji;
 • Oficjalnych wymaganych materiałów szkoleniowych PADI, materiałów zalecanych
 • Opłat członkowskich, certyfikacyjnych, egzaminacyjnych, które kandydat opłaca w kwocie i walucie zależnej od biura PADI do którego przynależy.  Należy spodziewać się dodatkowych kosztów.

Całościowe koszty kursu instruktorskiego:

Pytanie o całościowe koszty kursu instruktorskiego IDC jest oczywiste. Aby zostać instruktorem nurkowania i móc rozpocząć pracę należy liczyć się z poniższymi kosztami:

 • Szkolenie:
  • Kursu IDC (45 000 THB),
  • Kurs EFRI  (10 000 THB),
  • w pakiecie 50 000 THB.

Ceny na 2021 rok:

 • Materiały:
  • IDC online: ok 2460 PLN
 • Opłaty do PADI:
  • Opłata egzaminacyjna IE: ok 975 AUD,
  • Aplikacja na instruktora po kursie IDC: ok 280 AUD,
  • Aplikacja na instruktora EFR: 193 AUD.

Wymagania

Wymagania wstępne

PADI jednoznacznie określa wymagania wstępne dopuszczenia do kursów instruktorskich. Proszę o sprawdzenie spełnienia poniższych wymagań wstępnych i kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Aby zakwalifikować się do kursu powinieneś:

 1. Być certyfikowany jako PADI Divmeaster DM lub Asystent Instruktora AI lub być instruktorem  innej federacji nurkowej.
 2. Mieć ukończone 18 lat.
 3. Przedstawić zaświadczenie medyczne podpisane przez lekarza, o braku przeciwwskazań do nurkowania, wystawione najpóźniej 12 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. (PADI Medical Statement).
 4. Być certyfikowanym nurkiem od co najmniej 6 miesięcy i zalogować minimum 60 nurkowań przed rozpoczęciem kursu; oraz zalogować co najmniej 100 nurkowań przed egzaminem instruktorskim;
 5. Przedstawić dowód ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy;

Dodatkowo:

 1. Sprawdź i weź wszystkie swoje certyfikaty od OWD do DM lub AI oraz swój numer PADI. Jeśli któregoś brakuje, skontaktuj się z lokalnym biurem PADI, aby przysłali Ci potwierdzenie kwalifikacji. Dotyczy to również certyfikatów wystawionych przez inne federacje nurkowe.
 2. Do Tajlandii nie jest wymagana wiza. Pieczątkę uprawniającą do 30 dniowego pobytu otrzymasz bezpłatnie na lotnisku. Jeśli planujesz dłuższy pobyt to musisz mieć wizę lub wyjechać i wrócić do Tajlandii. Wizę turystyczną 60 dniową do Tajlandii najlepiej uzyskać w Ambasadzie. Jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 60 dni, możesz albo planować wyjazd 2 dniowy z kraju w celu uzyskania nowej wizy, albo starać się o wizę Non-immigrant B, która pozwala zostać na terytorium kraju przez 90 dni.
 3. Przywieź ze sobą (wszystko możesz też kupić na miejscu) materiały wymagane i rozważ materiały zalecane
 4. Sprawdź swój sprzęt nurkowy – czy jest kompletny i w dobrym stanie. Swój własny sprzęt możesz również kupić na miejscu w atrakcyjnych cenach.

Wymagany sprzęt do kursu IDC

Powinieneś używać takiego samego sprzętu, jak Twoi przyszli kursanci. Pamiętaj, że podczas kursu pełnisz trzy role: instruktora, divemastera i kursanta. Musisz mieć odpowiedni do tych ról sprzęt zarówno na basenie jak i wodzie otwartej.

Minimalne wymagania odnośnie sprzętu nurkowego dla kandydatów na instruktorów PADI:

 • Maska, płetwy, rurka
 • Kamizelka z inflatorem, zalecamy jacket a nie skrzydło
 • Automat INT z oktopusem i manometrem, jeśli masz DIN konieczna jest przejściówka DIN/INT
 • Odpowiedni skafander – u nas wystarczy 3mm , zwykle shorty, a dla zmarzluchów długa pianka i cienki 1mm kaptur
 • Zegarek z sekundnikiem
 • Głębokościomierz lub komputer
 • Kompas analogowy (nie z komputera)
 • Jedno narzędzie tnące np. nóż, hak, sekator
 • Tabele nurkowe PADI (niebieskie RDP i elektroniczne eRDP ML)
 • Sygnalizator wizualny i dźwiękowy np bojka i gwizdek
 • Latarkę jeśli chcesz zostać instruktorem specjalizacji Wrakowej, Nocnej, Głębokiej

Istnieje możliwość zakupu własnego sprzętu na miejscu lub wypożyczenia po poprzedniej rezerwacji na czas IDC / IE za opłatą.

Materiały

Wymagane materiały do kursu IDC

PADI wymaga znajomości i posiadania na własność szeregu materiałów. Część z nich powinniście otrzymać przy wcześniejszych kursach, o ile były to kursy PADI. Jeśli ich nie macie wymagane jest uzupełnienie. Wszystkie brakujące materiały możecie zamówić za naszym pośrednictwem z dostawą na całym świecie. Możecie dowolnie wybierać co chcecie mieć dostępne, przed kursem w miejscu swojego zamieszkania (zalecamy jak najwięcej) a co potrzebne Wam będzie dopiero w czasie kursu i egzaminu – wówczas lepiej zamówić te materiały wprost do Tajlandii. Bierzcie pod uwagę, że czas oczekiwania wynosi 2-3 tygodnie.

Lista materiałów wymaganych i zalecanych budzi czasem wątpliwości. Jak należy ją rozumieć? Lista materiałów wymaganych dostępnych w języku angielskim stanowi wybór tego co musisz umieć i posiadać jako instruktor prowadząc kursy po angielsku. Dodatkowo dostępny jest wykaz materiałów zalecanych.

PADI nie dysponuje jednak pełnym kompletem materiałów wymaganych w języku polskim, tak więc nie może wymagać ich posiadania, o ile zamierzacie prowadzicić kursy po polsku.

Poniżej lista materiałów wymaganych, które są dostępne po polsku:

1) Materiały, które powinniście otrzymać przy wcześniejszych kursach:

 • Podręcznik do OWD (razem z eRDP ML lub tabela RDP)
 • Podręcznik AOWD
 • Podręcznik Rescue
 • Podręcznik EFR
 • Podręcznik DM
 • Workbook DM
 • Manual instruktorski

2)  Pozostałe wymagane materiały:

IDC Light pack:

 • Przewodnik nauczania (Guide to teaching)
 • Podręcznik egzaminacyjny OWD z quizami
 • Podręcznik egzaminacyjny RD
 • Podręcznik egzaminacyjny DM
 • Cue cards - confined water – tabliczki na wody basenopodobne
 • Cue cards – open water – tabliczki na wody otwarte

oraz:

 • Podręcznik Instruktora EFR

Skontaktuj się z nami, aby potwierdź cenę i złożyć zamówienie.

To, że PADI nie dysponuje pełnym kompletem materiałów wymaganych w języku polskim, nie znaczy, że przestają one być potrzebne. Niektóre materiały do kursu IDC otrzymacie od nas gratis właśnie w formie tłumaczeń. Możecie także używać  skryptów i slajdów zrobionych we własnym zakresie oraz wykładów objaśniających zagadnienia. Jeżeli chociaż trochę znacie język, warto rozważyć użytkowanie gotowych materiałów angielskich na potrzeby przyszłych szkoleń.

Egzamin instuktorski

Przebieg egzaminu instruktorskiego PADI

Egzaminatorzy PADI przybywają na Phuket z siedziby PADI SEAP w Australii. Zwykle program egzaminu wygląda jak poniżej:

Dzień 1

 • 07.30 – Orientacja
 • 08.00 – Egzaminy pismne 5 działów teorii nurkowania (90 min)
 • 10.00 – Egzaminy pisemne Standardy i Procedury (90 min)
 • 11:30 – Prezentacje z teorii
 • 12:30 – Przerwa na lunch
 • 14.00 – Prezentacje w wodach basenopodobnych
 • 16.00 – Zakończenie

Dzień 2

 • 08.00 – Prezentacje na wodach otwartych
 • 14.00 – Zakończenie egzaminu.

Egzamin Pisemny

Egzamin pisemny jest pierwszą częścią egzaminu instruktorskiego. Ma na celu sprawdzenie Twojej wiedzy i znajomości standardów. Składa się z 2 części:

1) Teoria Nurkowania — egzamin z zamkniętymi książkami, zaliczenie na podstawie uzyskania co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi, na 12 pytań w każdym z tematów:

 • Fizyka
 • Fizjologia
 • Sprzęt
 • Umiejętności nurkowe i środowisko
 • Teoria dekompresji i RDP

Powtórka jest możliwa tylko w obrębie jednego z ww. tematów; dwa lub więcej niezaliczonych, lub brak zaliczenia powtórki skutkuje brakiem zaliczenia pierwszej części egzaminu i brakiem certyfikacji.

2) System PADI, Standardy i Procedury — egzamin z 50 pytań z otwartymi książkami (podręcznikiem instruktorskimi, guide for teaching, własne notatki). Zaliczenie następuje na podstawie uzyskania co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi – nie ma możliwości poprawki.


Prezentacje w wodach basenopodobnych

 • Nauczanie jednej umiejętności z kursu OWD lub Rescue innych kandydatów symulujących zachowania i błędy kursantów. Ocena zaliczeniowa – co najmniej 3.5 w skali 1.0 – 5.0. Dopuszczalna jest jedna poprawka.
 • Ocena podstawowych umiejętności nurkowych. Kandydaci muszą modelowo zaprezentować 5 wybranych przez egzaminatora umiejętności z pośród 24. Ocena zaliczeniowa to 17 punktów sumarycznie, a żadne z ćwiczeń poniżej 3.0 Dopuszczalna jest poprawka jeśli jedno z ćwiczeń uzyskało ocenę poniżej 3.

Prezentacje Nauczania Teorii

Kandydaci są oceniani na podstawie prezentacji. Konkretne zadania zostają przydzielone w pierwszym dniu egzaminu. Ocena zaliczeniowa to co najmniej 3.5 w skali 1.0 – 5.0. Dopuszczalna jest jedna poprawka. Prezentacja ma zajmować 5-10 minut.


Egzamin w wodach otwartych

W zależności od warunków – nurkujemy z plaży lub płyniemy na jedną z okolicznych wysp.

 • Nauczanie dwóch ćwiczeń z kursu Open Water lub innych przez kandydatów symulujących zachowania i błędy kursantów. Ocena zaliczeniowa – co najmniej 3.5 w skali 1.0 – 5.0. Wyniki obu ćwiczeń są sumowane i dzielone przez dwa. Nie ma możliwości poprawki.
 • Ocena umiejętności ratowniczych: nawiązanie kontaktu, resuscytacja, transport i opcjonalne zdjęcie sprzętu nurka symulującego utratę przytomności na powierzchni w głębokiej wodzie.

Generalna ocena umiejętności wykonana w czasie sesji basenowych i na wodach otwartych.

Ocena obejmuje:

 • Postawa: spójna z celami profesjonalizmu i celów edukacyjnych PADI
 • Profesjonalizm
 • Ubiór
 • Prowadzenie i nadzór
 • Interakcje z kandydatami i komisją

Na czas Egzaminu Instruktorskiego PADI zapewniamy polskiego tłumacza bez dodatkowych opłat.


Wymagania wstępne do IE

Aby przystąpić do egzaminu instruktorskiego PADI (IE) musisz spełnić wymogi formalne, kwalifikujące Cię jako kandydata na instruktora OWSI:

 • Ukończyć pozytywnie kurs IDC lub OWSI nie wcześniej niż 12 miesiecy przed egzaminem PADI IE,
 •  Posiadać całkowicie wypełniony formularz ukończenia kursów (Certificate of Completion) podpisany przez Course Directora albo certyfikat udziału we wcześniejszym egzaminie instruktorskim IE,
 •  Posiadać wypełniony formularz udziału w egzaminie IE (IE Enrollment Form) wraz z częścią dotyczącą opłat za egzamin,
 • Mieć co najmniej 100 zalogowanych nurkowań.

Wymagane przez PADI materiały do IDC i IE

Od 1 stycznia 2006 PADI wymaga aby wszyscy kandydaci na instruktorów posiadali wszystkie podręczniki nurkowe i materiały dla instruktorów do uczenia kursów. Te materiały nie są ujęte w cenie programu IDC. Skontaktuj się z nami aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na Phuket

Najlepszą lokalizacją na nocleg w trakcie trwania kursu instruktorskiego IDC na Phuket jest rejon Chalong a w drugiej kolejności plaże Rawai, Nai Harn, Kata lub Karon.

Chalong jest tańszy, położony tuż obok portu nurkowego i daje więcej "lokalnych klimatów" ale nie ma bezpośredniego dostępu do plaży z której można pływać.

Wybierając się na kurs zastanów się i powiedz nam, gdzie chcesz nocować: w bardzo tanim pokoju w condominium, w tanim pensjonacie, w troszkę droższym ze śniadaniem, w hotelu, na którego terenie jest też basen i ogród, a może w pięciogwiazdkowym resorcie? Pomożemy Ci znaleźć miejsce, które spełni Twoje oczekiwania.

Terminy kursów instruktorskich PADI

Egzaminy instruktorskie odbywają się na Phuket co miesiąc, kursy są potwierdzone w podanych terminach. Sprawdź, który termin najbardziej Ci odpowiada i zgłoś się do nas. Jeśli chciałbyś aby kurs odbył się w innym terminie – skontaktuj się i zapytaj czy jest taka możliwość. Jeśli mówisz dobrze po rosyjsku to prowadzimy w tym języku kursy wieczorowe dla osób, które pracują.

Harmonogram kursów IDC w 2020 roku:

Kurs IDC Lokalizacja Egzamin IE
25 kwietnia – 10 maja 2020  Teoria i baseny w Krakowie, nurkowania na Koparkach 9-10 maja
1 – 12 lipca Phuket 

11-12 lipca

03 – 18 października 2020 – KURS IDC POLSCE  Teoria i baseny w Jaworznie, nurkowania na Koparkach 17-18 października
26 listopada – 13 grudnia Phuket 12-13 grudnia 2020
     

   • Kandydaci na IDC Staff Instruktora zaczynają dwa dni wcześniej przed programem IDC;
   • Kandydaci na instruktora specjalizacji, Pro Master i Super Master realizują program zaraz po IDC i po egzaminie IE;
   • Program EFRI jest realizowany w czasie IDC;
   • Wszelkie odświeżenia umiejętności EFR należy zaplanować i umówić się na ich realizację w dniach poprzedzających IDC;
   • Szkolenia na poziomie kursanckim wymagane do kursów specjalizacji instruktora (np nitrox) realizowane jest przed IDC;
   • PADI zastrzega sobie prawo do zmian terminów egzaminów w ważnych przypadkach, prosimy o każdorazowe potwierdzenie terminu kursu.

 

  Ceny kursów instruktorskich PADI

  Ceny kursów PRO na Phuket

  Poniższe ceny podane są w THB. Mogą być opłacone także jako równowartość w PLN, EUR lub USD. Ceny nie zawierają materiałów wymaganych przez PADI, materiałów zalecanych ani opłat członkowskich, certyfikacyjnych, egzaminacyjnych, które kandydat opłaca w kwocie i walucie zależnej od biura PADI do którego przynależy.

  Kurs Czas trwania Cena THB Opis
  Dive Master min 2 tyg 32 000 Kurs Dive Master
  DM Pro min 3 tyg 56 000 Dive Master + 5 specjalizacji (Master Scuba Diver)
  IDC min 10 dni 45 000 Kurs AI + OWSI
  EFRI min 2 dni 10 000 Instruktor EFR
  IDC + EFRI min 12 dni 50 000 Kurs Al + OWSI + Instuktor EFR
  PADI Assistant Instructor min 6 dni 25 000 Kurs Asystenta Instuktora PADI Al
  OWSI lub przekrosowanie min 6 dni 25 000 PADI Open Water Scuba Instructor – OWSI dla PADI AI lub przekrosowanie instruktora z innej organizacji nurkowej niż PADI
  PADI Specialty Instructor min 1 dzień 8 000 Kurs instruktora pojedynczej specjalizacji PADI
  5 PADI Instructor Specialties min 5 dni 25 000 Pakiet instruktora 5 specjalizacji PADI
  10 PADI Instructor Specialties min 10 dni 40 000 Pakiet instruktora 10 specjalizacji PADI
  MSDT Preparation* min 5 dni 20 000 MSDT kurs przygotowawczy po IDC*
  Pro Master min 2 tyg 69 000 IDC + EFRI + MSDT Preparation*
  Super Master min 3 tyg 85 000 IDC + EFRI + MSDT Prep z 10 specjalizacjami instruktorskimi **
  IDC Staff min 12 dni 40 000 2 dni kursu Staffa + udział w ocenie całego IDC

  * – MSDT Preparation zawiera przygotowanie do certyfikacji na poziomie MSDT oraz kursy instruktora 5 specjalizacji: Nitrox, Deep, Wraki, Drift, Ratownik Tlenowy

  ** – jw + kursy instruktorów specjalizacji: Skutery, Nocne, PPB, Identyfikacja Ryb, Poszukiwanie i wydobywanie


  Opłaty certyfikacyjne

  Warunkiem certyfikacji jest wniesienie stosownej opłaty do PADI. Kandydat wnosi je używając karty kredytowej.

  Opłaty wyszczególnione poniżej są ustanawiane przez biuro regionalne PADI, takie same w całym regionie Południowej Azji i Pacyfiku. Są wyrażone w Dolarach Australijskich $ AUD i na 2021 rok wynosiły:

  Opłata Egzaminacyjna IE 975 AUD
  Aplikacja na instruktora po kursie IDC 280 AUD
  Instruktor EFR 193 AUD
  Instruktor specjalizacji (kurs u nas) 111 AUD
  Asystent Instuktora upgrade z DM A$ 84
  IDC Staff Instructor Upgrade A$ 174
  IDC Staff Instructor A$ 190
  Divemaster A$ 231
  Opłata Egzaminacyjna za segment IE A$ 385


  Cena kursu IDC w Polsce

  Cena Pakietu: 6 900 PLN

  Pakiet zawiera:

  • instruktora EFR (pierwsza pomoc)
  • Instruktor PADI OWSI (możliwość prowadzenia kursów od DSD do Divemastera)
  • Instruktor MSDT (5 PADI specjalizacji na poziomie instruktorskim)
   Więcej na stronie:
   https://www.kraken.pl/3,1,50,instruktor.html