Nasz przewodnik Bali

wycieczki bali

Bali ma wiele określeń. Mówi się, że to „Wyspa Bogów”, „Wyspa Tysiąca Świątyń”, „Wyspa Szczęśliwych”, czy też po prostu „prawdziwy raj na ziemi”. Jest coś takiego w samej nazwie, co od razu przenosi nas w świat idylliczny i uduchowiony. Taką wizję kreuje też kultura popularna – kiedy na ekrany kin wszedł film „Jedz, módl się i kochaj” (2010) – adaptacja powieści Elizabeth Gilbert – stereotyp Bali jako miejsca duchowej kontemplacji oraz poszukiwania sensu życia został jeszcze bardziej rozpowszechniony.

Bez wątpienia Bali to jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Azji. Faktem jest unikalny, natchniony klimat duchowy na wyspie związany z lokalnymi wierzeniami i codziennymi barwnymi rytuałami, niezwykła architektura, wspaniałe owoce, miejsca do surfowania, nurkowania i plażowania.

Bali oferuje jednak dużo więcej niż to, co pokazują komercyjne filmy czy opisuje literatura popularna. I takie właśnie autentyczne i różnorodne oblicze wyspy chcemy Wam pokazać. Wiele rzeczy może zaskoczyć, nie wszystko w balijskiej kulturze przypadnie Wam do gustu, ale miejsca, do których Was zabierzemy nikogo nie pozostawią obojętnym. Zanim zaczniecie czytać – uwaga: Bali uzależnia 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie – szczegóły w menu po prawej stronie.