Jak dostać się na Bali?

Jak dostać się na Bali?

Na Bali znajduje się lotnisko Denpasar (DPS) – najważniejszy po Dżakarcie port lotniczy w Indonezji, zlokalizowany 13 km na południe od stolicy oraz niecałe 3 km od największego kurortu – miejscowości Kuta.

Lotnisko położone jest 4 metry n.p.m., dysponuje jednym pasem startowym oraz osobnym terminalem dla lotów krajowych i zagranicznych. Nosi imię narodowego bohatera balijskiego I Gusti Ngurah Rai, który wraz z grupą 95 żołnierzy został zabity przez holenderskie siły powietrzne 20 listopada 1946 podczas trwania rewolucji w Indonezji. Monumentalna postać Ngurah Rai w formie upamiętniającego pomnika stoi dziś przed lotniczym terminalem i zwraca uwagę każdego nowo przybyłego na Bali.

Najkorzystniejsze przeloty z Warszawy to zazwyczaj połączenia przesiadkowe samolotów rejsowych zatrzymujących się w Dubaju, Amsterdamie, Katarze, Singapurze, Bangkoku. W sezonie wakacyjnym warto sprawdzić bezpośrednie połączenia samolotów czarterowych, które oferują polskie biura podróży (dostępne na stronach internetowych biur zwykle w zakładkach „bilety czarterowe”).