Spa na Phuket

Spa na phuket

Phuket oferuje bogatą sieć salonów masażu i SPA i salonów piękności. Dzielą się one generalnie na dwie katerogie:


Phuket – salony masażu i salony piękności przy ulicach (często 2w1)

Usytuowane są przy ulicach, w częściach spacerowych. Jest ich bardzo dużo we wszystkich turystycznych miejscach. Oferują standardowy zestaw masaży, manicure, pedicure, depilację, czasem peeling (body scrub), usługi fryzjerskie i zdobienie paznokci. Zamawiając pedicure warto się upewnić, co pod tym pojęciem wykonuje salon – najczęściej jest to bowiem umycie stóp, obcięcie paznokci i skórek wokół paznokci oraz ich malowanie. Usuwanie naskórka z pięt i stopy jest usługą dodatkową i nie jest oferowana we wszystkich tego typu miejscach. Poziom świadczonych usług w poszczególnych salonach jest na podobnym poziomie; dla znawców tematu i koneserów może być on niewystarczający, ale ogólnie nie jest źle.

Usługi fryzjerskie na Phuket

W takich miejscach nie polecamy zamawiania strzyżenia. Mimo, że fryzjerka pokaże nam najnowszy katalog z fryzurami do wyboru nie należy się łudzić, że którakolwiek z nich regularnie szkoli się u profesjonalistów. Efekt strzyżenia może być „mocno niezadowalający”. Podobnie z farbowaniem włosów – patrząc na efekty rozjaśniania, które fundują sobie same fryzjerki można nabrać podejrzeń co do jakości wykorzystywanych farb. Odradzamy poddawanie się usługom fryzjerskim w tego typu salonach. Najlepiej wybrać się do europejsko wyglądającego salonu, w którym bez problemu można dogadać się w języku angielskim.

Paznokcie na Phuket

W salonie można wykonać tipsy akrylowe i coraz częściej żelowe. I tu znowu pojawia się podobne ryzyko: możemy trafić na osobę, która wykona zabieg doskonale (znam takie miejsca, gdzie na pewno warto to zrobić), ale równie dobrze może zniszczyć paznokcie.

To, do czego nie ma zastrzeżeń to sztuka zdobienia paznokci, którą Tajki perfekcyjnie opanowały. Z ogromną cierpliwością wyczarowują przepiękne kwiatuszki i inne wzory.

Phuket Ceny zabiegów SPA

Typowe ceny SPA, których można się spodziewać na Phuket to:

 • Tradycyjny masaż tajski – 250- 300 THB /godzinę;
 • Masaż całego ciała z wykorzystaniem wonnych olejków – 200-250 THB/godzinę
 • Masaż stóp – 200 THB/godzinę
 • Masaż karku i głowy – 200 THB/godzinę;
 • Manicure z pomalowaniem paznokci (bez zdobień): 150-250 THB
 • Pedicure (bez usuwania naskórka, tylko paznokcie): 150 THB
 • Pedicure „pełny” – 200-300 THB
 • Zdobienie paznokci (malowanie kwiatuszków itp): 15-20 THB/1 paznokieć
 • Tipsy akrylowe – 1500 THB + 300 THB za zdobienie
 • Ścięcie włosów z modelowaniem: 300-500 THB
 • Depilacja woskowa łydek – 400-500 THB

Salony SPA (naprawdę SPA)

Zwykle umiejscowione są w bardziej kameralnych częściach ulicy, na wzgórzach, w wydzielonych częściach hoteli. Często zajmują dużą powierzchnię i oferują zestaw usług dodatkowych, takich jak kąpiel w jacuzzi, pobyt w saunie, lunch złożony ze świeżych owoców itp. Salony SPA na Phuket oferują różnorodne zabiegi na całe ciało, na ogół trzeba się do nich umówić z wyprzedzeniem. Można się spodziewać, że w takim salonie masaż będzie wykonany przez osobę lepiej wykwalifikowaną, ponieważ salony te dbają o reputację na wyspie. Wiele salonów SPA na Phuket wprowadziło programy lojalnościowe uświadamiając sobie, że ważną grupą klientów są rezydenci. Stąd też poziom usług w salonach SPA jest generalnie wysoki.

Ceny SPA na Phuket

Ceny w salonach SPA są odpowiednio wyższe. 1 godzina masażu tajskiego kosztuje co najmniej 600 THB, ale za to połączona jest z wcześniejszym pobytem w saunie.

SPA sprzedają najchętniej usługi w pakietach – zestawach zabiegów, trwających w sumie 2-5 godzin, po których można się poczuć jak nowonarodzony człowiek 🙂
Ceny pakietów, uzależnione od ilości, rodzajów i czasu trwania, rozpoczynają się od 3500 Bathów.

Oprócz powyższych, na Phuket trafić można również do salonów tatuażu i kolczykowania, gdzie wykonywane są tatuaże trwałe i z henny oraz przekłuwanie dowolnych części ciała.

Więcej o rodzajach masażu w artykule Tajski Masaż.