Top wycieczki z Krabi

Często pytacie nas co warto zobaczyć w Krabi , gdzie pojechać i którą wycieczkę wybrać. Nasza ocena może być inna niż Wasza, bo to przecież coś bardzo subiektywnego co się komu podoba. My w czasie swoich prywatnych podróży zwykle nie przykładamy dużej wagi do hotelu – jeśli jest czysto a lokalizacja nam odpowiada to zwykle wystarcza, przecież tam głównie śpimy. Zwykle koncentrujemy się bardziej na zwiedzaniu, rozważamy wypożyczenie samochodu, zastanawiamy się co zrobić na własną rękę, a co łatwiej/lepiej/przyjemniej/taniej można mieć w formie zorganizowanej. Proponuję rozważyć poniżej opisane nasze i nie-nasze wycieczki i aktywności, albo potraktować te informacje jako wskazówki do samodzielnego zwiedzania.


Zatoka Phang Nga


Skała Jamesa Bonda
i cała zatoka Phang Nga widziana z poziomu wody jest absolutnie piękna, opisywana jako atrakcja „numer jeden” tego regionu i nie wymaga chyba dalszych rekomendacji. W naszym wydaniu – z Polskim przewodnikiem – zaczyna się wcześnie rano, by wyprzedzić tłum turystów chociaż o godzinę. Pływamy łodzią długorufową, przepływamy kajakami przez namorzynowy las, zwiedzamy Wyspę i Wioskę Morskich Cyganów, a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody. 


Za siedmioma górami

Wycieczka Za siedmioma górami to garść ciekawych opowieści i zapierające dech w piersi widoki. Obejrzymy góry z każdej strony: z samego szczytu i z podnóża wielkich klifów. Wejdziemy do wnętrza góry, przejdziemy wokół nich na grzbiecie czworonożnych olbrzymów, na koniec zaś orzeźwimy się w pięknym wodospadzie. Podczas wycieczki nie tylko uraczymy Was ciekawymi opowieściamy, ale również dobrze nakarmimy.


Wycieczki snorkelingowe

Snorkeling na Phi Phi z Ao Nang to odkrywanie Tajlandii pocztówkowo-folderowej. Wyspy mają wszystko to, co odpowiada wyobrażeniom o rajskiej wyspie: piaszczyste plaże, lazurowe, ciepłe morze, bujną przyrodę i zapierające dech w piersiach wapienne skały, wyrastające z wody. Pod czujnym okiem naszych polskich intruktorów możecie podziwiać nie tylko piękno przyrody lądowej, ale również podwodnej fauny i flory. Zadbają oni o Wasze dobre samopoczucie i bezpieczeństwo w wodzie, a także podzielą się wieloma cennymi wskazówkami odnośnie sprzętu snorkelingowego oraz nurkowania na wstrzymanym oddechu.


Park Narodowy Khao Sok

Wyprawa jednodniowa do Parku Narodowego Khao Sok – najstarszej dżungli świata. Zastanawiacie się na pewno, czy da się zobaczyć dżunglę i poczuć jej klimat, niekoniecznie przy tym przeżywając przygody w stylu Indiany Jonesa. Pewnie, że się da! Podczas naszej wyprawy karmimy i kąpiemy słonie. Spływamy kajakami przełomem rzeki Sok wśród białych skał i krajoobrazów niczym z filmu Avatar. Spacerujemy przez dżunglę po bezpiecznej ścieżce prosto do wodospadu, pod którym kto chce, może zażyć orzeźwiającej kąpieli. Wyprawa do dżungli z nami to dzień na łonie tropikalnej natury, dostosowany do możliwości dzieci. Nie brakuje przy tym opowieści i ciekawostek dotyczących dżungli oraz jej mieszkańców.

Wyprawa dwudniowa do Parku Narodowego Khao Sok – czym różni się od wyprawy jednodniowej? Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie taki widok: rozciągające się po horyzont jezioro w kolorze turkusu, otoczone majestatycznymi górami i skałami, skąpanymi w mlecznej mgle. Na myśl od razu przychodzi film „Avatar” oraz „Czas apokalipsy”, czyż nie? W takiej właśnie scenerii spędzamy calutki dzień, ciesząc ciało i zmysły pięknymi widokami i uciechami płynącymi ze spania w domkach na wodzie. To zdecydowanie nasza najpiękniejsza wycieczka krajobrazowa!


Plaża Railay

A co powiecie na propozycję spędzenia popołudnia na plaży Railay, po to, by podziwiać piękno zachodzącego słońca? To będzie iście urokliwy dzień. Najpierw bajkowy emerald pool – szamaragdowe jeziorko w środku dżungli i orzeźwiająca kąpiel. Późnym popołudniem wsiadamy na tradycyjną łódź i płyniemy na jedną z najpiękniejszych plaż świata: Railay Beach, gdzie mamy czas na relaks, spacery i wspaniałe zdjęcia. Wieczór spędzamy w gwarnym centrum Krabi – na targu weekendowym i głównym deptaku miasta. Można nie tylko spróbować lokalnych przysmaków, ale również obkupić się w souveniry i pamiątki! Warto podkreślić również, iż Railay Beach to nie tylko piękna plaża i romantyczny zachód słońca, ale przede wszystkim raj wspinaczkowy!


Jaskinie i pozostałe atrakcje

Dla żądnych wrażeń mamy coś absolutnie nietuzinkowego! Czy wiecie, że rejon Phang Nga słynie z jaskiń i grot wapiennych? I właśnie do tych jaskiń Was zabierzemy! Zapnijcie pasy, bo szlaki i barierki omijamy szerokim łukiem. Przedzieramy się na różne sposoby, po to, by podziwiać piękno nietkniętych stalaktytów i szat naciekowych. Eksplorujemy magiczne miejsca z dala od turystów – na naszej drodze pojawiają się jedynie pojedynczy mnisi oraz posągi buddy w kamiennej pustelni. W kasku, z latarką, miejscami z asekuracyjną liną, czasami na czworakach, czasem po pas w wodzie. Zabłoceni po czubek głowy, zmęczeni i szczęśliwi jemy lunch podziwiając przepiękne widokiem.

Dla ciekawych świata niematerialnego też coś mamy! Między niebem a piekłem – czyli wędrówka od centrum wszechświata po czeluście piekielne. Oglądamy miejsca, które kojarzą się z niebem oraz piekłem. Centrum wszechświata znajdujące się na szczycie wzgórza, bardzo blisko bogów, to skalna świątynia medytacji pośrodku dżungli wskazująca drogę do nieba. W jaskini „brzuchu słonia” poczujemy się natomiast jak w obcej krainie na dnie świata, skąd zejdziemy jeszcze niżej, by spotkać się oko w oko z mieszkańcami buddyjskiego inferno. Na koniec relaks z zapierającym dech widokiem na skały zatoki Phang Nga, gdzie znowu poczujemy się jak górujący nad światem tytani.