Ogólne

Manta Queen 1 jest ekonomiczną opcją spędzenia safari na Similanach, oferującą dobrą jakość i cenę.

 

Na górnym pokładzie znajduje się zadaszona jadalnia, gdzie spożywane są posiłki i odbywają się odprawy nurkowe. Jest to też główne miejsce spotkań przed i po nurkowaniu. Znajduje się tu barek z dystrybutorami zimnej i gorącej wody oraz lodówka z napojami. W części dziobowej jest mostek kapitański. Znajduje się tu też malutki salon z klimatyzacją, wyposażony w odtwarzacz DVD i kanapy. Na najwyższym pokładzie znajduje się miejsce do opalania, wyłożone materacami. Główny, środkowy pokład w części rufowej zajmuje platforma dla nurków: jest tu miejsce na skrzynki ze sprzętem, pojemniki do płukania sprzętu w słodkiej wodzie i ławki do ubierania się. Przy platformie nurkowej znajdują się 3 toalety z prysznicami do wspólnego wykorzystania a w środkowej i dziobowej części kabiny cztero- i dwuosobowe.

 • Opcja budżetowa
 • Duża i bardzo popularna
 • 15 nurkowań

Zarezerwuj

Czas: 4 dni / 4 noce
Ilość nurkowań: 15
Max ilość gości: 24
Ilość kajut: 10
Łazienki w kajutach: Nie
Łóżka małżeńskie: Dostępne
Nitrox: Za dopłatą

Zarezerwuj

Naszym okiem

Naszym okiem: dobry stosunek jakości do ceny. Łódź dobrze zaprojektowana.

Dostępność

 • Double z łazienką MQ1

  Double z łazienką MQ1

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  W kajucie znajduje się jedno łóżko małżeńskie.

 • Twin z łazienką MQ1

  Twin z łazienką MQ1

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabiny wyposażone są w 2 łóżka jednoosobowe.

 • Twin MQ1

  Twin MQ1

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja

  Kabina wyposażona jest w  2 łożka w układzie piętrowym.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak – krótki przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak. Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

Cennik Manta Queen 1

4 dni / 4 noce

Kajuta Cena za nurka Cena za nienurka
Double z łazienką 28 355THB 27 285 THB
Twin z łazienką 28 355 THB 27 285 THB
Twin 25 145 THB 24 075 THB

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w kajucie o wybranym standardzie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 • 15 nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Khao Lak

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do PN Similany:
  • 1800 THB- osoba nurkująca
  • 1000 THB - osoba nienurkująca
 • transferu z Phuket: 600 THB w dwie strony (nie wszystkie lokalizacje-prosimy o potwierdzenie odbioru z Twojego hotelu)
 • napojów gazowanych i alkoholu
 • wypożyczenie sprzętu:
  • komplet dla nurka (ABC, krótka pianka, kamizelka, automat): 1712 THB za rejs
  • komputer: 1070 thb za rejs
  • długa pianka: 856 THB za rejs
 • pakiet nitrox: 22408 THB za rejs
 • 15 litrowa butla: 160 thb za butlę

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

Nr rejsu Data od Data do Trasa
MQ1#355 4D/4N 14.10.2019 18.10.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #356 4D/4N 19.10.2019 23.05.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #357 4D/4N 24.10.2019 28.10.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #358 4D/4N 29.10.2019 02.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #359 4D/4N 03.11.2019 07.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #360 4D/4N 08.11.2019 12.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #361 4D/4N 13.11.2019 17.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #362 4D/4N 18.11.2019 22.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #363 4D/4N 23.11.2019 27.11.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #364 4D/4N 28.11.2019 02.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #365 4D/4N 03.12.2019 07.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #366 4D/4N 08.12.2019 12.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #367 4D/4N 13.12.2019 17.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #368 4D/4N 18.12.2019 22.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #369 4D/4N 23.12.2019 27.12.2019 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #370 4D/4N 28.12.2019 01.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #371 4D/4N 02.01.2020 06.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #372 4D/4N 07.01.2020 11.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #373 4D/4N 12.01.2020 16.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #374 4D/4N 17.01.2020 21.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #375 4D/4N 22.01.2020 26.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #376 4D/4N 27.01.2020 31.01.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #377 4D/4N 01.02.2020 05.02.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #378 4D/4N 06.02.2020 10.02.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #379 4D/4N 11.02.2020 15.02.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #380 4D/4N 16.02.2020 20.02.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #381 4D/4N 21.02.2020 25.02.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #382 4D/4N 26.02.2020 01.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #383 4D/4N 02.03.2020 06.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #384 4D/4N 07.03.2020 11.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #385 4D/4N 12.03.2020 16.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1 #386 4D/4N 17.03.2020 21.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#387 4D/4N 22.03.2020 26.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#388 4D/4N 27.03.2020 31.03.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#389 4D/4N 01.04.2020 05.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#390 4D/4N 06.04.2020 10.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#391 4D/4N 11.04.2020 15.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#392 4D/4N 16.04.2020 20.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#393 4D/4N 21.04.2020 25.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#394 4D/4N 26.04.2020 30.04.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#395 4D/4N 01.05.2020 05.05.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#396 4D/4N 06.05.2020 10.05.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK
MQ1#397 4D/4N 11.05.2020 15.05.2020 4/4 SIM-BON-TAC-RICH-WRECK

Przykładowy program safari

Dzień zaokrętowania:

 • 12:00- 16:00 odbiory z hoteli
 • 19:00- 20:00 zaokrętowanie
 • 20:00- 21:00 kolacja

Dzień nurkowy:

 • 06:00 pobudka
 • 07:00 I nurkowanie
 • 08:30 śniadanie
 • 10:30 II nurkowanie
 • 12:00 lunch
 • 13:30 III nurkowanie
 • 15:00 podwieczorek
 • 16:30 IV nurkowanie
 • 19:30 opcjonalne nocne nurkowanie
 • 19:30 kolacja / 20:30 kolacja dla osób nurkujących w nocy

Dzień wykwaterowania:

 • 06:00 pobudka
 • 07:00 I nurkowanie
 • 08:30 śniadanie
 • 10:30 II nurkowanie
 • 12:00 lunch
 • 13:30 III nurkowanie
 • 17:30 - 19:00 powrót do hotelu

Napisz do nas, jeżeli chciałbyś otrzymać dokładny program danego rejsu.

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.


Lokalne wraki - np. Wrak Bonsung. Barka była używana w górnictwie rud cyny, zatonęła podczas burzy w 1984. Chociaż z wraku nie pozostało zbyt wiele, to jednak wciąż jest to niesamowita i świetnie zaludniona sztuczna rafa. Czytaj więcej o wraku Bonsung.