Ogólne

Koh Phi Phi słynie z pięknych, piaszczystych plaż, raf koralowych i fantastycznych nurkowisk.

 

 • Wymagany certyfikat: OWD
 • Głębokość: 5 – 40+ m
 • Widoczność: 15 – 30+ m
 • Prądy: brak do średnich
 • Najlepszy Czas: cały rok
 • Ilość nurkowisk: 10+
 • Najlepsze miejsca: Koh Bida Nai, Koh Bida Nok

Zarezerwuj

Na Phi Phi składa się kilka wysp. Największa Phi Phi Don jest jedyną zamieszkałą, to na niej mieszczą się hotele, restauracje i sklepy. Noc na Phi Phi jest niezapomnianym przeżyciem o klimacie hippisowskim. Brak ruchu kołowego, barów z dziewczynkami, zgiełku nocnego życia obecnych prawie wszędzie indziej w Tajlandii, jest na pewno powodem, żeby zatrzymać się tutaj na noc.

Phi Phi Lay słynie z Maya Bay, na której jest „Niebiańska Plaża”, gdzie kręcono film pod tym samym tytułem, z Leonardo di Caprio w jednej z głównych ról . Dwie małe wysepki Koh Bida Nok i Koh Bida Nai są najlepszymi nurkowiskami wokół Phi Phi i jednymi z lepszych blisko Phuket. Możliwe jest także nurkowanie praktycznie dookoła Phi Phi Don i Lay. Te nurkowiska mają dno na ok 20 m, a powyżej skalistą ścianę porośnięta głównie twardym koralem. W wielu miejscach Phi Phi są podwodne jaskinie, niektóre małe i łatwe, inne o złożonych porozgałęzianych systemach. Nurkowania jaskiniowe nie są tu głębokie, jednak miejscami wymagają przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu. Penetracja jaskini Wang Long jest możliwa na prawie kilometr od wejścia, a miejscami konieczne jest przeniesienie sprzętu nad wodą jaskiniowym korytarzem.


Koh Bida Nok

Położona bardziej na południu jest większa i przypomina nieco Koh Doc Mai. Jej południowo – zachodnia ściana opada pod wodą do 30-40m i jest miejscem, w którym można spotkać rekiny rafowe, duże ryby w ławicach, czasami orlenie lub nawet rekiny wielorybie. Strona południowo – wschodnia oferuje wspaniałe przepływy i korytarze pomiędzy głazami porośniętym koralami. Część północno – wschodnia rozpoczyna się płytką zatoką, w której można uczyć się nurkowania, albo kończyć nurkowanie zaawansowanej grupy. W części wschodniej spotyka się często rekiny lamparcie, żółwie, ośmiornice, i pełna gamę ryb rafowych.


Koh Bida Nai

Położona pomiędzy Bida Nok a Phi Phi Lay jest najlepszym miejscem do spotkania rekinów brodatych (lamparcich). Wspaniała rafa o fantazyjnych kształtach – nazwana zresztą Fantasy Reef – daje możliwość podziwiania niezwykłego bogactwa miękkich korali i setek gatunków ich mieszkańców. Strona wschodnia wydaje się być ciekawsza, pomimo że zachodnia jest głębsza i jako bardziej zacieniona daje schronienie większej ilości krewetek, krabów i ślimaków. Koniki morskie rezydują od kilku lat w północnej części Bida Nai.

 

 

Zarezerwuj

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /asiandivers.pl/wp-content/themes/BookYourTravel-child/includes/post_types/abstracts/class-entity.php on line 116

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /asiandivers.pl/wp-content/themes/BookYourTravel-child/includes/post_types/abstracts/class-entity.php on line 116

Culture and history

[post-content id=6508 show_title=true]

...Więcej

Wypożyczenie sprzętu

Cennik wypożyczenia sprzętu od osoby za dzień:

 • BCD – 300 THB
 • AUTOMAT – 300 THB
 • PIANKA – 200 THB
 • ABC – 200 THB

Powyższy komplet: 800 THB

Dodatkowo:

 • Komputer 500 THB
 • Latarka - 200 THB

Informacje praktyczne

 1. Odbiór na rejsy jednodniowe jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji, są to: Chalong, Kata, Karon, Patong. Niektóre łodzie rozszerzyły strefę bezpłatnego transferu o plażę Kamala. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi obsługującej dany rejs i orientacyjnie wynoszą:
  • Mai Khao/Naithon/Nai Yang - 1500 -2000 THB
  • Bang Tao, Laguna, Surin, Kamala - 200 - 400 THB
  • Phuket Town/Cape Panwa - 500 THB
  • Rawai/Nai Harn - 200 - 300 THB
 2. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 3. Nitrox jest dostępny tylko po uprzedniej rezerwacji i dodatkowo płatny.
 4. Butle mają zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adapter lub wypożyczyć go na miejscu. Na łodziach nurkwowań lokalnych rzadko zdarzają się butle, z których można wykręcić "pestkę" kluczem imbusowym i nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 5. Temperatura wody wynosi zwykle 28-30 stopni. Odpowiednia jest 3mm pianka short lub długa. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 6. Grupy nurkowe na 1 przewodnika oscylują wokół 4 osób o podobnym doświadczeniu.
 7. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi - jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi - chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
 8. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane w cenie a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB.
 9. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
 10. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników - trzeba wziąć własny.
 11. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 12. Napiwek dla przewodnika - jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić - daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Cennik nurkowań jednodniowych

Nurkowanie z Phuket

Kliknij w miejsce, aby przeczytać więcej o danym nurkowisku. Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania – skorzystaj z programu Odkryj Nurkowanie DSD, tzw. „intro” lub zapisz się na kurs.

Miejsce Ilość
nurkowań
Cena dla nurka Osoba nienurkująca*
Racha Yai 2 4200 THB 3000 THB
Racha Noi 3 4500 THB 3000 THB
King Cruiser, Shark Point, Koh Doc Mai 3 4500 THB 3000 THB
Pi Pi (2), Shark Point lub Koh Doc Mai 3 4800 THB 3000 THB
Pi Pi (2), Anemone Reef lub Koh Doc Mai 3 4800 THB 3000 THB
Pi Pi (2), Shark Point, Koh Doc Mai (nocne) 4 5800 THB 3000 THB
Similany (listopad – maj) 2 5600 THB 3800 THB


Nurkowanie indywidualne 1 na 1 z instruktorem: dopłata + 1 000,- THB


W cenie nurkowań zawiera się:

 • transfer z/do hotelu przy Chalong, Kata, Karon, Patong. Niektóre łodzie rozszerzyły rejon bezpłatnych transferów także o Rawai, Naiharn i Kamala.
 • lekkie śniadanie, lunch, owoce, woda mineralna
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika.

* Dla osoby nienurkującej dodatkowo w cenie: maska, fajka, płetwy po wcześniejszej rezerwacji sprzętu.
* Cena dotyczy osoby nienurkującej towarzyszącej nurkom podczas rejsu – nie zawsze jest możliwość snorkelingu


W cenie nie ma:

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (800THB za dzień);
 • nitroxu,
 • napojów,
 • opłat wstępu do Parku Narodowego Similany (dotyczy nurkowań na Similanach)
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Phi Phi – 600 THB za dzień (dotyczy nurkowań na Phi Phi)

Opieka polskiego przewodnika jest zagwarantowana przy minimum 2 osobach nurkujących, które mogą nurkować w jednej grupie.


Większość łodzi na nurkowania dzienne oferuje bardzo zbliżony standard i cenę, dlatego wyboru dokonujemy w oparciu o harmonogram rejsów. Nasi instruktorzy mają też swoje ulubione łodzie, na których lubią pływać bardziej niż na innych i to też jest nasze kryterium wyboru. Nurkujemy tylko na łodziach, na których obsługa, jedzenie, czystość powietrza i standard odpowiadają przyjętemu lokalnie. Nurkując z nami nie trafisz na przypadkową łódź, ale na taką, na której sami chcemy przebywać.


Nurkowanie z Khao Lak

Kliknij w miejsce, aby przeczytać więcej o danym nurkowisku. Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania – skorzystaj z programu Odkryj Nurkowanie DSD, tzw. „intro” lub zapisz się na kurs.

Miejsce Ilość
nurkowań
Cena dla nurka Park fee
Similany (listopad – maj) 2 5600 THB 700 THB
Koh Bon (listopad-maj) 2 5600 THB 700 THB
Koh Tachai (listopad-maj) 2 do potwierdzenia 700 THB
Richelieu Rock  (listopad-maj) 2 do potwierdzenia 700 THB

Wymagany jest certyfikat minimum AOWD.


Nurkowanie indywidualne 1/1 z instruktorem: dopłata + 1 000,- THB


W cenie nurkowań zawiera się:

 • transfer z/do hotelu w Khao Lak
 • lunch, owoce, woda mineralna,
 • nurkowania: butla 12l, balast, opieka przewodnika.

Uwaga! Powyższe ceny dotyczą nurków posiadających certyfikat. Jeśli nie posiadasz certyfikatu a chcesz spróbować nurkowania – skorzystaj z programu Odkryj Nurkowanie DSD, tzw. „intro” lub zapisz się na kurs.


W cenie nie ma:

 • transferu z Phuket. Możemy zorganizować prywatny transfer lub można dojechać do portu w Tab Lamu na własną rękę.
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • nitroxu
 • napojów
 • opłat wstępu do Parku Narodowego Similany (dotyczy nurkowań na Similanach, Koh Bon i Koh Tachai)
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Richelieu(dotyczy nurkowań na Richeliu Rock)
 • transferu z Phuket.

Opieka polskiego przewodnika jest zagwarantowana przy minimum 4 osobach nurkujących, które mogą nurkować w jednej grupie.


Nurkowania z Khao Lak odbywają się na łodzi  MV Lapat 

Aby móc zobaczyć choćby część z prawie 30 ciekawych nurkowisk Parku Narodowego Similan i okolic, konieczne jest co najmniej czterodniowe safari.

Na Similanach operują zarówno tanie łodzie o studenckim standardzie, jak też luksusowe – jest z czego wybierać. Wszystkie wyposażone są w kompresory, kuchnię przygotowującą  posiłki, prysznice z gorącą wodą, klimatyzowane kajuty itp.  Zobacz zestawienie wszystkich łodzi safari

Opinie o nas