Przekwalifikowanie dla instuktorów innych organizacji

Nie martw się jeśli jesteś instruktorem nurkowania w innej organizacji. Możesz odpowiedzieć na wysoki popyt na rynku, łatwo przekwalifikować się i zostać instruktorem PADI Open Water Scuba Instructor. Wystarczy, że będziesz uczestniczył w drugiej części Kursu Instruktorskiego IDC, która nazywa się OWSI i zdasz pomyślnie Egzamin Instruktorski PADI IE.

Program przekwalifikowujący sposób nauczania PADI (OWSI) jest przeznaczony dla doświadczonych instruktorów, którzy potrzebują uzupełnić wiedzę o systemie szkoleniowym PADI i zaadoptować sposób uczenia tak, by móc prowadzić szkolenia zgodnie ze standardami PADI.

Na program przekwalifikowujący składa się pięć dni z programu OWSI w czasie IDC. Wszystkich certyfikowanych instruktorów zapraszamy do uczestnictwa w pełnym 9 dniowym programie IDC w cenie programu OWSI.

Kurs OWSI przygotowuje Cię do roli instruktora PADI Open Water Scuba Instructor i pomaga rozwinąć Twoje umiejętności w zakresie nauczania, prowadzenia wykładów i szkolenia w systemie PADI.

Aby zakwalifikować się na kurs powinieneś:

  1. Być certyfikowany jako PADI Divemaster lub Asystent Instruktora PADI lub być instruktorem innej federacji nurkowej;
  2. Mieć ukończone 18 lat;
  3. Przedstawić zaświadczenie medyczne podpisane przez lekarza, o braku przeciwwskazań do nurkowania, wystawione najpóźniej 12 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. (PADI Medical Statement);
  4. Być certyfikowanym nurkiem od co najmniej 6 miesięcy i zalogować minimum 60 nurkowań przed rozpoczęciem kursu; oraz zalogować co najmniej 100 nurkowań przed egzaminem instruktorskim;
  5. Przedstawić dowód ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Podczas kursu nauczysz się wszystkiego na temat sposobu nauczania, standardów i procedur obowiązujących podczas kursów nurkowania, a także prowadzenia skutecznych wykładów, ćwiczeń w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz innych zagadnień związanych z nurkowaniem.

Po zakończeniu kursu instruktorskiego (IDC lub OWSI) musisz przystąpić i zdać egzamin instruktorski (IE). Będziesz oceniany na kilku polach: z wiedzy teoretycznej, prowadzenia wykładów, prowadzenia zajęć w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz ogólnych umiejętności nurkowych i profesjonalizmu. Aby uzyskać status nauczycielski instruktora PADI musisz także być certyfikowany jako instruktor pierwszej pomocy EFR.

  • Jako instruktor PADI Open Water Scuba Instructor możesz prowadzić wszystkie programy i Kursy PADI od Open Water Diver do Divemaster.
  • Po zakończeniu kursu IDC lub OWSI i zdaniu egzaminu IE otrzymasz certyfikat oraz dyplom potwierdzający Twoje uprawnienia. Jako członek PADI będziesz miał dostęp do wszelkich korzyści z tym związanych m.in. dostępu do zakupu profesjonalnego ubezpieczenia nurkowego.