Opieka medyczna na Phuket

phuket szpitlal

Gdzie powinienem się zgłosić jeśli zachoruję na Phuket? Gdzie się zgłosić jeśli wydarzy się wypadek i kto zapłaci za moje leczenie? Jak wygląda opieka medyczna na Phuket? 

Szpitale na Phuket i pozostałe zaplecze medyczne

Często słyszymy takie pytania. Najpierw kilka słów o zapleczu medycznym Phuket. Phuket ma trzy szpitale prywatne i trzy państwowe, oraz ponad 100 przychodni i gabinetów lekarskich. Wszystkie reprezentują dobry standard obsługi medycznej, którego nie należy się bać. Szpitale prywatne na Phuket bardziej przypominają pięciogwiazdkowe hotele, niż to do czego przywykliśmy w naszym kraju. Wysoki poziom reprezentują nie tylko lekarze, ale uśmiechnięty i życzliwy personel, który pomaga błyskawicznie, gdy tego potrzebujecie. Także wyposażenie szpitala odpowiada najwyższym światowym standardom, sprzęt specjalistyczny zaskakuje jakością i wyobrażeniem zainwestowanego kapitału. Turyści najczęściej trafiają do jednego z prywatnych szpitali dlatego że łatwiej jest tam porozumieć się po angielsku. Wielu turystów z Europy Zachodniej i USA stawia za główny cel przyjazdu leczenie, rehabilitację, zabiegi czy stomatologię, gdyż jakość jest bardzo wysoka a cena stosunkowo niska – porównywalna do cen w Polsce. Np. wizyta u specjalisty – 500 THB czyli 50zł, leki rodzimej produkcji są bardzo tanie, a te importowane w takich samych cenach jak w Europie.

Co z ubezpieczeniem do Tajlandii?

Jeśli nie macie ubezpieczenia, które pokryje usługi szpitala, będziecie musieli zapłacić za leczenie zanim szpital rozpocznie świadczenia(np za pomocą karty kredytowej). Jeśli macie ubezpieczenie to rozliczenie ze szpitalem odbywa się zgodnie z warunkami ubezpieczenia. Szpitale w Phuket uznają wiele polskich polis ubezpieczeniowych. Niektóre z nich umożliwiają rozliczenie bezgotówkowe, ale to musicie sprawdzić zawierając umowę. Może być to ważne przy nieszczęśliwym wypadku, ponieważ szpital nie podejmie żadnych pociągających koszty działań bez zabezpieczenia sobie płatności. Na Phuket nie istnieje publiczna karetka pogotowia, podczas wypadku zwyczajowo przyjeżdżają karetki z prywatnych szpitali, bo zakładają że mają oni ubezpieczenie albo pieniądze. Noście przy sobie zawsze adres hotelu lub jego wizytówkę i numer pokoju.