Piotr Paulo Asiandivers

Piotr Paulo

Piotr Paulo jest Polakiem od 2006 roku na stałe mieszkającym w Tajlandii. Osiedlił się na wyspie Phuket i, założył pierwsze, i póki co jedyne, Polskie Centrum Nurkowe na Phuket Asiandivers. Jest ojcem czworga chłopców, dorosłych Łukasza i Michała, oraz Julka i Adasia urodzonych w Tajlandii.

Odkąd pierwszy raz zszedł pod wodę, wiedział, że nurkowanie stanie się pasją jego życia. Pomimo, że początki były trudne, szkolił się intensywnie i coraz bardziej marzył, aby tak zmienić swoje życie, żeby móc wyłącznie nurkować. W myśl zasady „znajdź pracę, którą kochasz, a dodasz 5 dni do każdego tygodnia” Piotrek postanowił wyjechać z Polski gdzieś, gdzie będzie już zawsze ciepło, pod wodą rafa koralowa, rekiny, manty i skaliste pejzaże – tak, aby móc pracować i nurkować jednocześnie.

Przed rozpoczęciem kariery nurkowej pracował jako project manager w sektorze teleinformatycznym i zarządzania jakością. Posiada bogate doświadczenie jako szkoleniowiec i trener nie tylko w nurkowaniu. W 2004 roku uzyskał tytuł MBA w oddziale Oxfordzkiej Szkoły Biznesu.


Piotr, od dziecka związany z sportami wodnymi, został przewodnikiem kajakarstwa i instruktorem żeglarstwa na studiach. W 2005 roku zdał egzamin instruktorski PADI IE w Polsce. Zakochany w nurkowaniu szybko zdobywał doświadczenie, praktycznie od certyfikacji pracując jako pełnoetatowy instruktor. Przed przyjazdem na Phuket był już doświadczonym instruktorem, szkolonym w Polsce przez najlepszych – Macieja Curzydło i Witka Śmiłowskiego a potem w Tajlandii przez Benta Posejpala. Piotr wyszkolił wielu nurków na wszystkich poziomach edukacji nurkowej. Doświadczenie zdobywał pracując lub współpracując z centrami nurkowymi w Polsce, Sharm el Sheik, na Koh Samui, Sipadanie, Filipinach, Bali i na Phuket, a ostatecznie prowadząc własne centrum Asiandivers i jednocześnie współpracując z CDC Sea Fun Divers jako Staff Instruktor, a obecnie Course Director.


W 2009 roku został zakwalifikowany na kurs Course Directorów w Kota Kinabalu (Borneo) i po pomyślnym zdaniu egzaminów zdobył, jako czwarty Polak, ten prestiżowy tytuł, uprawniający go do prowadzenia szkoleń na poziomie instruktorskim. Piotr prowadzi szkolenia po polsku, angielsku i rosyjsku.

Lubi stawiać sobie i innym wymierne cele do realizacji. Głównym celem zawodowym Piotra na najbliższe 10 lat jest popularyzacja azjatyckiego rynku nurkowego wśród Polaków i pomoc rodakom przy powstawaniu polskiego zaplecza profesjonalistów nurkowych w Azji Południowo Wschodniej (wykorzystajcie tą informację i oczekujcie od Piotra pomocy).


Od 2004 roku nurkuje technicznie. W 2005 roku uczestniczył w szkoleniu na instruktora technicznego i trimiksowego w Chorwacji. W 2006 roku został instruktorem rebreatherów SCR, od 2009 roku nurkuje na rebreathereach CCR. W 2010 roku został instruktor trenerem Tec Rec w PADI DSAT oraz instruktorem technicznym w TDI. Wykonał ponad 1500  nurkowań technicznych, w tym ok 500 na wrakach i 500 w pieczarach i jaskiniach. Piotr prowadzi szkolenia techniczne w zestawach backmount, sidemount, zaawansowane szkolenia wrakowe i jaskiniowe oraz trening instruktorski po polsku, angielsku i rosyjsku.


Piotr uwielbia podróżować i odkrywać miejsca położone na końcu świata, najlepiej w górach lub w dżungli, które są mało turystyczne, trudno dostępne i często prymitywne. Lubi włóczyć się sam z plecakiem po niekończącej się Azji, albo organizować i prowadzić komercyjne wyprawy nurkowe. Wszelkie wyjazdy muszą się jednak łączyć z nurkowaniem, gdyż ono pozostaje wciąż największą pasją jego życia.