Ogólne

MV Deep Andaman jest jedną z największych łodzi liveaboard opływających Similany i okolice.

 

Niedawno wyremontowana, duża łódź oferuje swoim gościom komfort i luksus porównywalny do znacznie droższych pakietów nurkowych. Załoga jest bardzo dobra a jedzenie smaczne i różnorodne. Posiada 9 kabin dostosowanych do każdego budżetu i oczekiwań, rozlokowanych na środkowymi i dolnym pokładzie. Górny pokład przeznaczony jest do wypoczynku i jedzenia: znajduje się tam wygodny, klimatyzowany salon z zestawem DVD oraz przestrzeń zadaszona ze stolikami i barem z napojami. Z górnego pokładu można przejść na pokład słoneczny, który także w części jest zadaszony. Tu znajdują sie wielkie kanapy na których życie towarzyskie kwitnie zwykle do późna. Środkowy pokład to miejsce na duży, przestronny pokład nurkowy, 5 kabin VIP i kabina Master oraz 1 dodatkowa łazienka z toaletą i prysznicem do wspólnego wykorzystania. Na dolnym pokładzie znajdują się 3 kabiny standard oraz pomieszczenia dla załogi.

 • Duża, bezpieczna i wygodna
 • Wycieczki do Birmy
 • Wszystkie kabiny z prywatną łazienką
 • Odnowiona w 2012

Zarezerwuj

 

Łódź wypływa na rejsy:

 

 

Czas trwania Trasa Ilość nurkowań
5 dni / 4 noce Sim-Bon-Tach-Rich-Sur 14
8 dni / 7 nocy Sim-Bon-Tach-Rich-Sur-Birma 22

Podsumowanie:

Max ilość gości:  21
Ilość kajut:  9
Łazienki w kajutach: Tak
Łóżka małżeńskie:  Dostępne
Nitrox:  za dopłatą

Zarezerwuj

Naszym okiem

Naszym okiem: Bardzo dobra łódź, trochę droższa niż inne, ale bardziej komfortowa i przestronna. Doskonałe jedzenie i dodatki - jogurty, mleko, ciastka do kawy, przekąski i desery są znakomite. Świetnie przygotowana dla nurków i często na wpół pusta. Bardzo lubimy tą łódź.

Dostępność

 • Standard Quad

  Standard Quad

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabina standard umieszczona na dolnym pokładzie, z łóżkami piętrowymi, prywatną łazienką z prysznicem i klimatyzacją.

 • Standard Triple

  Standard Triple

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabina standard umieszczona na dolnym pokładzie, z łóżkami piętrowymi, prywatną łazienką z prysznicem i klimatyzacją.

 • Strandard Twin

  Strandard Twin

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabina standard umieszczona na dolnym pokładzie, z łóżkami piętrowymi, prywatną łazienką z prysznicem i klimatyzacją.

 • Deluxe Twin

  Deluxe Twin

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabina Deluxe Twin posiada prywatną łazienkę z prysznicem, ciepłą wodą i dwa pojedyczne łóżka.  Jest mniejsza niż kabina Master, ale wystarczająco duża, aby czuć się komfortowo. Do dyspozycji gości są 2 kabiny na górnym pokładzie.

 • Deluxe Double

  Deluxe Double

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  Kabina Deluxe Double posiadaja prywatną łazienkę z prysznicem, ciepłą wodą i duże dwuosobowe łóżko.  Jest mniejsza niż kabina Master, ale wystarczająco duża, aby czuć się komfortowo. Do dyspozycji gości są 3 kabiny na górnym pokładzie.

 • Master
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  Kabina Master– dwuosobowa, dziobowa kabina z dużym, dwuosobowym łóżkiem, kinem domowym, łazienką z prysznicem i ciepłą wodą oraz dużą ilością wolnego miejsca. Do dyspozycji gości jest 1 kabina na górnym pokładzie.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak – krótki przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak. Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli ...Więcej

Birma

Birma jest najbardziej ortodoksyjnym buddyjskim krajem Dalekiego Wschodu. Otwarta dla turystów stosunkowo niedawno, zachwyca bogactwem i różnorodnością kultury. Gdzie: Tajlandia: Bangkok. Birma: Mandalay – Bagan – Inle – Yangon – Ngwe Saung Beach Jak długo: 13 dni / 12 nocy   Ogólny plan: Dzień 1: Przylot do Bangkoku Dzień 2: Zwiedzanie Bangkoku. Dzien 3: Przelot ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

Cennik

 Kabiny Similany 5D4N   Similany 6D5N Birma 5D4N Similany + Birma 8D7N
Master (Double) 48 500 THB 72 750 THB 64 500 THB 90 500 THB
Deluxe (Double/Twin) 42 000 THB 63 000 THB 58 000 THB 80 000 THB
Standard Twin 38 000THB 57 000 THB 50 500 THB 70 500 THB
Standard Triple 34 000 THB 51 000 THB 46 500 THB 65 000 THB
Standard Quad 31 500 THB 47 250 THB 44 000 THB 61 500 THB

Zniżka dla osoby nienurkującej: 10%

Cena zawiera:

 • noclegi w kajucie o wybranym standardzie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 • określoną ilość nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Phuket i Khao Lak

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Similany (Park fee)
Czas trwania rejsu Park Fee za nurka
4 dni  / 4 noce 1800 THB
5 dni / 5 nocy 2000THB
7 dni / 7 nocy 2500 THB + 200 USD

 • wypożyczenia sprzętu dla osób nurkujących (BCD, regulator, pianka, maska) - 700 THB za dzień
 • wypożyczenie komputera: 500 THB za dzień
 • butla 15 L: 350 THB za dzień
 • nitroxu
Nitrox EANX 32% Cena
1 butla 250 THB
pakiet 4 dni/4 nocy 2000 THB
pakiet 5 dni /5 nocy 2500 THB
pakiet 7 dni/ 7 nocy 3500 THB

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

Data od Data do Czar trwania Trasa
25.10.2019 29.10.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
30.10.2019 6.11.2019 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
1.11.2019 5.11.2019 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
7.11.2019 11.11.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
12.11.2019 16.11.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
17.11.2019 21.11.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
22.11.2019 26.11.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
27.11.2019 4.12.2019 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
29.11.2019 3.12.2019 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
5.12.2019 9.12.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
10.12.2019 14.12.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
15.12.2019 19.12.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
19.12.2019 23.12.2019 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
24.12.2019 29.12.2019 6D5N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
30.12.2019 4.01.2020 6D5N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
4.01.2020 8.01.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
8.01.2020 12.01.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
13.01.2020 17.01.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
18.01.2020 22.01.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
24.01.2020 28.01.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
29.01.2020 5.02.2020 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
31.01.2020 4.02.2020 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
6.02.2020 10.02.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
11.02.2020 15.02.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
16.02.2020 20.02.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
21.02.2020 25.02.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
26.02.2020 1.03.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
2.03.2020 9.03.2020 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
4.03.2020 8.03.2020 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
10.03.2020 14.03.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
15.03.2020 23.03.2020 9D8N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Similan
24.03.2020 28.03.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
29.03.2020 5.04.2020 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
31.03.2020 4.04.2020 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
6.04.2020 10.04.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
11.04.2020 15.04.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
16.04.2020 20.04.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
20.04.2020 24.04.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
25.04.2020 29.04.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
30.04.2020 7.05.2020 8D7N Similan - Mergui Archipelago Burma - Similan
2.05.2020 6.05.2020 5D4N Ranong - Mergui Archipelago Burma - Ranong
8.05.2020 12.05.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin
12.05.2020 16.05.2020 5D4N Similan-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu-Surin

Przykładowy program safari

Napisz do nas, jeżeli chciałbyś otrzymać dokładny program danego rejsu.

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.


Suriny - Pomimo że wybór ryb nie jest tak duży jak w innych częściach Morza Andamańskiego, to Suriny są bez wątpienia miejscem gdzie można zobaczyć największe połacie twardych korali w Tajlandii. Czytaj więcej o Surinach.


Birma