Ogólne

MV Hallelujah to jedna z największych łodzi pływających po Similanach, oferuje gościom 4* standard.

35 metrowa łódź posiada duży pokład nurkowy i platformę do nurkowania, z duże zapleczem nurkowym jest sporym ułatwieniem i wygodą. Pomiędzy nurkowaniami goście mogą zrelaksować się w klimatyzowanej sali śniadaniowej z jadalnią i zestawem multimedialnym. Pyszne posiłki w formie bufetu serwowane są w pomieszczeniach jadalnych wenątrz lub na świeżym powietrzu. Ogromny taras słoneczny rozciąga się na całą długośś łodzi i jest wyposażony w krzesła i leżaki. Jest to również świetne miejsce, aby podziwiać panoramiczne widoki na piękne wyspy tropikalne i obserwować zachodzące słońce nad turkusowym morzem.

 • Duża i luksusowa
 • Dobra cena
 • Kabiny z prywatnymi łazienkami
 • Doskonałe recenzje

Zarezerwuj

Czas:  4 dni / 4 noce
Ilość nurkowań:  14
Max ilość gości:  25
Ilość kajut:  13
Łazienki w kajutach:  Tak
Łóżka małżeńskie:  Dostępne
Nitrox:  Za dopłatą

Zarezerwuj

Naszym okiem

Naszym okiem: ze względu na prywatne łazienki, klimatyzowany salon i rozmiar łodzi jest zakwalifikowana jako opcja o 4* standardzie. Łódź pływa po Similanach od kilku lat, ale dopiero teraz, ze względu na nowego właściciela, organizacja, obsługa czy jedzenie są w tej chwili na dobrym poziomie. Najlepszym stosunkiem jakości do ceny jest kabina standard – za tę cenę jest wygodna kajuta z prywatną łazienką, na środkowym pokładzie. Kajuty o porównywalnym standardzie na innych 4* łodziach są zwykle droższe.

Dostępność

Hallelujah oferuje kabiny 3 typów, wszystkie wyposażone są w prywatne łazienki, klimatyzację oraz gniazdka elektryczne 220 V (polskie wtyczki dwubolcowe pasują bez przejściówek).
 • Standard twin

  Standard twin

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  Kabiny dla 2 osób, wyposażone w dwa pojedyncze łóżka w układzie piętrowym. Jest nieco mniej miejsca niż w Deluxe. W kajucie znajduje się prywatna łazienka i duże okno.

 • Deluxe double

  Deluxe double

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  Kabiny dla 2 osób, wyposażone w podwójne, małżeńskie łóżko oraz prywatną łązienkę. Umiejscowione na środkowym pokładzie, z dużym oknem z widokiem na morze.

 • Master Single VIP

  Master Single VIP

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie

  1 kabina dla 1 osoby. Umiejscowiona na górnym pokładzie, w części dziobowej, wyposażona w pojedyncze łóżko oraz prywatną łazienkę, stolik oraz duże, panoramiczne okno z pięknym widokiem na morze. To najbardziej luksusowa kabina na łodzi.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli położona ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

Cennik

 

Kajuta Cena za nurka Cena za nienurka
 Standard Twin  36 000 THB  Zapytaj
 Deluxe Double  46 000 THB Zapytaj
 Single VIP 56 000 THB Zapytaj

Cena zawiera:

 • 4 noclegi w kajucie o wybranym standardzie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 •  14 nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Phuket i Khao Lak

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do PN Similany:
  • 1800 THB za rejs
 • napojów gazowanych i alkoholu
 • wypożyczenie sprzętu:
  • komplet (ABC, krótka pianka, kamizelka, automat): 2400 THB za rejs
  • komputer: 250 THB za dzień
 • nitrox:
  • 200 THB za butlę
  • 2500 THB za rejs (11 butli z nitroxem, 3 z powietrzem)
 • 15 litrowa butla: 800 THB za rejs

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

Data od Data do Dni/Nocy Trasa L. nurkowań
15.10.2019  19.10 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
22.10.2019  26.10 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
28.10.2019  01.11 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
03.11.2019  07.11 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
09.11.2019  13.11 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
15.11.2019  19.11 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
21.11.2019  25.11 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
27.11.2019  01.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
02.12.2019  06.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
07.12.2019  11.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
14.12.2019  18.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
19.12.2019  23.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
24.12.2019  28.12 2019 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
29.12.2019 03.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
04.01.2020  08.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
09.01.2020 13.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
15.01.2020 19.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
20.01.2020 24.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
25.01.2020 29.01.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
30.01.2020 03.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
04.02.2020 08.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
10.02.2020 14.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
15.02.2020 19.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
20.02.2020 24.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
25.02.2020 29.02.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
02.03.2020 06.03.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
07.03.2020 11.03.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
13.03.2020 17.03.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
18.03.2020 22.03.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
23.03.2020 27.03.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
28.03.2020 01.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
03.04.2020 07.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
08.04.2020 12.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
14.04.2020 18.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
19.04.2020 23.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14
24.04.2020 28.04.2020 4/4 Sim-Bon-Tach-Rich 14

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.