Ogólne

Manta Queen 8 wypływa na 5- dniowe rejsy na Similany, Koh Bon, Koh Tachai, Koh Surin, Richelieu Rock oraz lokalne wraki.

Czas: 5 dni / 5 nocy
Ilość nurkowań: 19
Max ilość gości:  24
Ilość kajut:  12
Łazienki w kajutach:  Dostępne
Łóżka małżeńskie:  Dostępne
Nitrox: Za dopłatą

Zarezerwuj

 

Naszym okiem

Największa łódź z floty Manta Queen. Dużem plusem jest to, że większość kabin ma łazienkę.

Dostępność

 • Twin MQ8

  Twin MQ8

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja

  2 kabiny Twin

 • Double / Twin MQ8

  Double / Twin MQ8

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  3 x kabiny Double z łazienką
  7 x Twin z łazienką

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak – krótki przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak. Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

Cennik Manta Queen 8

5 dni / 5 nocy

Kajuta Cena za nurka Cena za nienurka
Twin 26 215 THB 25 145 THB
Twin / Double z łazienką 29 425 THB 28 355 THB

Cena zawiera:

 • 5 noclegów w kajucie o wybranym standardzie;
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata);
 • 19 nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika;
 • transfer z rejonu Khao Lak.

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do PN Similany, płatne gotówką przed zaokrętowaniem:
  • 2000 THB- osoba nurkująca,
  • 1000 THB - osoba nienurkująca;
 • transferu z Phuket: 600 THB w dwie strony (nie dotyczy wszystkich lokalizacji - prosimy o potwierdzenie odbioru z Twojego hotelu)
 • napojów gazowanych i alkoholu;
 • wypożyczenie sprzętu:
  • komplet dla nurka (ABC, krótka pianka, kamizelka, automat): 2140 THB za rejs,
  • komputer: 1338 thb za rejs,
  • długa pianka: 1070 THB za rejs;
 • pakiet nitrox: 3050 THB za rejs,
 • 15 litrowa butla: 161 THB za butlę

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

Nr rejsu Data od Data do Trasa
MQ8 #079 5D/5N 23.10.2019 28.10.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #080 4D/4N 30.10.2019 03.11.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #081 5D/5N 04.11.2019 09.11.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #082 5D/5N 10.11.2019 15.11.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #083 5D/5N 16.11.2019 21.11.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #084 5D/5N 22.11.2019 27.11.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #085 5D/5N 28.11.2019 03.12.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #086 5D/5N 04.12.2019 09.12.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #087 5D/5N 10.12.2019 15.12.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #088 5D/5N 16.12.2019 21.12.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #089 5D/5N 22.12.2019 27.12.2019 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #090 5D/5N 28.12.2019 02.01.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #091 5D/5N 03.01.2020 08.01.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #092 5D/5N 09.01.2020 14.01.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #093 5D/5N 15.01.2020 20.01.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #094 5D/5N 21.01.2020 26.01.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8#095 5D/5N 27.01.2020 01.02.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #096 5D/5N 02.02.2020 07.02.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #097 5D/5N 08.02.2020 13.02.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #098 5D/5N 14.02.2020 19.02.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #099 5D/5N 20.02.2020 25.02.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #100 5D/5N 26.02.2020 02.03.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #101 5D/5N 03.03.2020 08.03.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #102 5D/5N 09.03.2020 14.03.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #103 5D/5N 15.03.2020 20.03.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #104 5D/5N 21.03.2020 26.03.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #105 5D/5N 27.03.2020 01.04.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #106 5D/5N 02.04.2020 07.04.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #107 5D/5N 08.04.2020 13.04.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #108 5D/5N 14.04.2020 19.04.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #109 5D/5N 20.04.2020 25.04.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #110 5D/5N 26.04.2020 01.05.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #111 5D/5N 02.05.2020 07.05.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak
MQ8 #112 5D/5N 08.05.2020 13.05.2020 Sim-Bon-Tach-Rich-Wrak

Przykładowy program safari

Dzień zaokrętowania:

 • 12:00- 16:00 Odbiory z hoteli,
 • 17:00- 20:00 zaokrętowanie,
 • 20:00- 21:00 kolacja.

Dzień nurkowy:

 • 06:00 Pobudka,
 • 07:00 I nurkowanie,
 • 08:30 śniadanie,
 • 10:30 II nurkowanie,
 • 12:00 lunch,
 • 13:30 III nurkowanie,
 • 15:00 podwieczorek,
 • 16:30 IV nurkowanie.
 • 19:30 opcjonalne nocne nurkowanie;
 • 19:30 kolacja / 20:30 kolacja dla osób nurkujących w nocy.

Dzień wykwaterowania:

 • 06:00 Pobudka,
 • 07:00 I nurkowanie,
 • 08:30 śniadanie,
 • 10:30 II nurkowanie,
 • 12:00 lunch,
 • 13:30 III nurkowanie,
 • 17:30 - 19:00 powrót do hotelu.

Napisz do nas, jeżeli chciałbyś otrzymać dokładny program danego rejsu.

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.


Lokalne wraki - np. Wrak Bonsung. Barka była używana w górnictwie rud cyny, zatonęła podczas burzy w 1984. Chociaż z wraku nie pozostało zbyt wiele, to jednak wciąż jest to niesamowita i świetnie zaludniona sztuczna rafa. Czytaj więcej o wraku Bonsung.


Suriny - Pomimo że wybór ryb nie jest tak duży jak w innych częściach Morza Andamańskiego, to Suriny są bez wątpienia miejscem gdzie można zobaczyć największe połacie twardych korali w Tajlandii. Czytaj więcej o Surinach.