Ogólne

MV Oktavia jest ciekawą opcją dla wszystkich poszukujących standardu 3* w atrakcyjnej cenie.

 

Na trzech pokładach umiejscowione są kajuty oraz pomieszczenia do wspólnego wykorzystania. Na górnym pokładzie znajduje się zadaszona jadalnia ze stolikami – tu serwowane są posiłki (w formie bufetu szwedzkiego) oraz przeprowadzane są odprawy nurkowe. Jest to też miejsce wspólnego spędzania czasu.  Za salonem, w stronę dziobu, znajduja się dwie kabiny Master oraz pomieszczenia dla załogi i mostek kapitański. Środkowy pokład zajmuje część nurkowa oraz 13 kabin dwuosobowych oraz 4 łazienki do wspólnego wykorzystania oraz kuchnia.Wszystkie łazienki wyposażone są w toalety oraz prysznice w ciepłą wodą. Pokład słoneczny jest częściowo zadaszony – znajuduje się tu wygodna kanapa i stół kawowy oraz materace do opalania na słońcu.

Niestety z roku na rok obserwujemy coraz gorszy stan techniczny łodzi.
Zarezerwuj

Łódź wypływa na rejsy:

Czas trwania Ilość nurkowań
5 dni / 5 nocy 19
4 dni / 4 noce 15
3 dni / 2 noce 10
2 dni / 2 noce 7

Podsumowanie:

Max ilość gości:  24
Ilość kajut:  15
Łazienki w kajutach:  Dostępne
Łóżka małżeńskie:  Dostępne
Nitrox:  za dopłatą

Zarezerwuj

Naszym okiem

Naszym okiem:

Kiedyś była to bardzo dobrze zorganizowana, duża łódź; zazwyczaj nie przepełniona. Niestety z roku na rok obserwujemy coraz gorszy stan techniczny łodzi. Minusem jest konieczność dopłaty za transfer z Phuket do portu.

Dostępność

 • Master
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

  2 kajuty Master, umiejscowione na górnym pokładzie są bardzo przestrzenne 25mkw, wyposażone w łóżko małżeńskie, fotele wypoczynkowy, biureczko, szafę, dodatkowy wiatrak i prywatną łazienkę z toaletą i prysznicem. Dodatkowo w kajucie znajduje się telewizor LCD z odtwarzaczem DVD.

 • Blue Ocean Standard Twin / Double

  Blue Ocean Standard Twin / Double

  zobacz więcej
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łozko malzenskie

  13 kajut Standard w tym: 6 z podwójnymi łóżkami, 5 z pojedynczymi w układzie piętrowym. Wszystkie kabiny standard umiejscowione są na środkowym pokładzie, z dużymi oknami.

  Dla gości kabin standard przeznaczono 4 współdzielone łazienki z toaletą i prysznicem z gorącą wodą.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli położona ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

Cennik

Czas trwania rejsu Kajuta Cena za nurka Cena za nienurka
5 dni / 5 nocy  Standard 28 900 THB 21 925 THB
4 dni / 4 noce  Standard 24 900 THB 18 925 THB
3 dni / 2 noce  Standard 22 500 THB 17 125 THB
2 dni / 2 noce  Standard 15 300 THB 13 500 THB
Wszystkie rejsy  Master + 2000 THB za dzień + 2000 THB za dzień

Istnieje możliwość wykorzystania kajuty Master dla jednej osoby. W takim wypadku należy liczyć się z dopłatą 3000 THB za dzień pobytu.

Kabina dwuosobowa do pojedynczego wykorzystania = cena dla nurka + 33%.

Cena zawiera:

 • określoną ilość noclegów w kajucie o wybranym standardzie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 • określoną ilość nurkowań: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Khao Lak

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Similany (Park fee)
 • wypożyczenia sprzętu dla osób nurkujących (BCD, regulator, pianka, maska)
Czas trwania rejsu Park Fee za nurka Park fee za nienurka Wypożyczenie sprzętu
5 dni  / 5 nocy 2700 THB 1500 THB 3000 THB
4 dni / 4 noce 2500 THB 1500 THB 2400 THB
3 dni / 2 noce 2300 THB 1500 THB 1800 THB
2 dni / 2 noce 900 THB 500 THB 1200 THB

 • wypożyczenie komputera: 250 THB za dzień
 • butla 15 L: 400 THB za dzień
 • transferu z Phuket
 • napojów gazowanych i alkoholu
 • Nitroxu
Nitrox EANX 32% Cena
1 butla 200 THB
7 butli 1200 THB
10 butli 1600 THB
15 butli 2400 THB
19 butli 3000 THB

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

Trasa i liczba nurkowań Termin Czas trwania D+N
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES PAŹDZIERNIK 23-27 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES PAŹDZIERNIK 28 - LISTOPAD 1 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES LISTOPAD 2-6 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES LISTOPAD 7-11 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES LISTOPAD 12-16 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LISTOPAD 17-22 5+5
SIMILAN ISLANDS ONLY - 7 DIVES LISTOPAD 17-19 2+2
KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES. LISTOPAD 20-22 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LISTOPAD 23-28 5+5
SIMILAN ISLANDS ONLY - 7 DIVES LISTOPAD 23-25 2+2
KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES. LISTOPAD 26-28 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LISTOPAD 29 - GRUDZIEŃ 4 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LISTOPAD 29 - 1 GRUDZIEŃ 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES GRUDZIEŃ 2-4 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES GRUDZIEŃ 5-10 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES GRUDZIEŃ 5-7 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES GRUDZIEŃ 8-10 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES GRUDZIEŃ 11-16 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES GRUDZIEŃ 11-13 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES GRUDZIEŃ 14-16 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES GRUDZIEŃ 17-22 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES GRUDZIEŃ 23-28 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES GRUDZIEŃ 29 - STYCZEŃ 3 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES STYCZEŃ 4-9 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES STYCZEŃ 10-15 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES STYCZEŃ 10-12 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES STYCZEŃ 13-15 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES STYCZEŃ 16-21 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES STYCZEŃ 16-18 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES STYCZEŃ 19-21 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES STYCZEŃ 22-27 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES STYCZEŃ 28 - LUTY 2 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES STYCZEŃ 28-30 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES STYCZEŃ 31 - 2 LUTY 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LUTY 3-8 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LUTY 3-5 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES LUTY 6-8 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LUTY 9-14 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LUTY 9-11 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES LUTY 12-14 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LUTY 15-20 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LUTY 15-17 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES LUTY 18-20 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LUTY 21-26 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LUTY 21-23 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES LUTY 24-26 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES LUTY 27 - MARZEC 3 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES LUTY 27-29 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES MARZEC 1-3 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES MARZEC 5-10 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES MARZEC 5-7 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES MARZEC 8-10 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES MARZEC 11-16 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES MARZEC 11-13 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES MARZEC 14-16 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES MARZEC 17-22 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES MARZEC 17-19 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES MARZEC 20-22 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES MARZEC 23-28 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES MARZEC 23-25 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES MARZEC 26-28 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES MARZEC 29 - KWIECIEŃ 3 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES MARZEC 29-31 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES KWIECIEŃ 1-3 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES KWIECIEŃ 4-9 5+5
KOH SIMILANS - 7 DIVES KWIECIEŃ 4-6 2+2
BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 10 DIVES KWIECIEŃ 7-9 3+2
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 19 DIVES KWIECIEŃ 10-15 5+5
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES KWIECIEŃ 16-20 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES KWIECIEŃ 21-25 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES KWIECIEŃ 26-30 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES MAJ 1-5 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES MAJ 6-10 4+4
SIMILANS, KOH BON, KOH TACHAI & RICHELIEU ROCK - 15 DIVES MAJ 11-15 4+4

Przykładowy program safari

Napisz do nas, jeżeli chciałbyś otrzymać dokładny program danego rejsu.

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.