Ogólne

Od centrum wszechświata po czeluście piekielne. Przekonajcie się z nami jak wygląda piekło i niebo.

Oglądamy miejsca, które kojarzą się z niebem albo piekłem. Centrum wszechświata – na szczycie wzgórza, bardzo blisko bogów, skalna świątynia medytacji pośrodku dżungli wskazuje drogę do nieba, w jaskini „brzuchu słonia” poczujemy się jak w obcej krainie na dnie świata, skąd zejdziemy jeszcze niżej, by spotkać się oko w oko z mieszkańcami buddyjskiego inferno. Na koniec relaks z zapierającym dech widokiem na skały zatoki Phang Nga, gdzie znowu poczujemy się jak górujący nad światem tytani.

Termin: Do uzgodnienia
Cena: 3900 THB
Dziecko 3-10 lat: 3500 THB
Czas zwiedzania*: 10:00 – 18:00

*Czas imprezy jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Czas dojazdu zależy od lokalizacji hotelu i waha się od 30 minut do 2 godzin.

Zarezerwuj

Więcej informacji

"Między niebem a piekłem" to połączenie atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych, połączonych w ciekawą i spójną opowieść. Wszystkie odwiedzane miejsca łączą się z wyobrażeniem nieba lub piekła. Oba te światy występują we wszystkich religiach świata - opowiemy, jak wyglądają lokalne wierzenia, jak to się ma do reinkarnacji, czy niebo to nirvana i czy pobyt w inferno jest wieczny. Przy okazji są to naprawdę piękne miejsca: świątynie z relikwiami Buddy, malownicze wapienne klify porośnięte dżunglą, krasowa, bogato zdobiona jaskinia i piękny punkt widokowy.

 • Jest to idealna kontynuacja i uzupełnienie wycieczki Kultura i obyczaje na Phuket
 • Miejsca są ciekawe dla dorosłych i dla starszych dzieci
 • Zrobicie unikatowe zdjęcia gdyż większość elementów programu jest w miejscach nie odwiedzanych przez turystów
 • Wycieczka dostępna jest z Phuket, Khao Lak i Krabi/Ao Nang

Szczegółowy program:

1) Światynia Chedi - centrum wszechświata na szczycie wzgórza
2) Światynia medytacji w środku dżungli
3) Krasowa jaskinia, którą pokonujemy kajakiem, tratwą i pieszo
4) Smaczny lunch - dania kuchni tajskiej lub europejskiej
5) Piekło
6) Punkt widokowy nad zatoka Phang Nga


Uwaga:
Piekło jest przedstawione w sposób nieodpowiedni dla młodszych czy bardziej wrażliwych dzieci - mogą się po prostu przestraszyć. Tuż obok znajduje się plac zabaw, gdzie dziecko, pod opieką jednego z rodziców (np. na zmianę) lub naszej tajskiej załogi, bez stresu może przeczekać zwiedzanie. W całym obiekcie jesteśmy ok. godziny; do czeluści piekieł schodzimy na ok. 20 minut. Dla wrażliwców nieodpowiednie jest ostatnie 20 minut.

Zarezerwuj

Dostępność

Wycieczka dostępna jest w piątki. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli położona ...Więcej

Krabi

KrabiKrótki przewodnik – co zobaczyć? Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Miasto ma swoje lotnisko, położone pół godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zieloną dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże cieszą oko. ...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • bilety wstępu
 • opieka polskiego przewodnika
 • opisane atrakcje
 • lunch - do wyboru potrawy tajski lub europejskie
 • napoje, piwo, kawa, herbata

Weź ze sobą

 • Chcąc jak najlepiej spędzić czas na tej wyjątkowej wycieczce prosimy o przygotowanie odpowiedniego stroju
 • Centrum wszechświata można zwiedzać jedynie z zakrytymi kolanami i ramionami, w ubraniu nieprzeźroczystym. Chusta nie wystarczy. Zapominalscy mogą wypożyczyć odpowiednie ubranie (spodnie i/lub koszulkę) za 20 thb (2 zł) przed wejściem.
 • Do jaskini potrzebne są buty, które mogą się zamoczyć, najlepiej gumowe, z trzymaniem pięty (nie japonki), neoprenowe, nurkowe są ok. Kajaki i tratwy bambusowe są mokre - to na czym się siedzi będzie wilgotne. Część jaskini pokonujemy pieszo w wodzie maks. do kolan - idealny strój to krótkie spodenki lub kąpielówki i plastikowe sandały
 • Punkty widokowe zwykle są na górze - wymagane będzie podejście pod górę (ok. 300 m), i w zależności od kondycji: sandały lepsze niż japonki, a adidasy lepsze niż sandały.
 • Świątynię medytacji i piekło zwiedzamy bez dodatkowych wymagań dotyczących stroju. Pątnicy w piekle są nadzy, ale nie dotyczy to zwiedzających :)
 • Aparat fotograficzny - wszędzie (z wyjątkiem wnętrza jaskini) można i trzeba robić zdjęcia.

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne o wycieczkach:

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Jeżeli np. chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno-krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką „Weź ze sobą” i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianię poprawia komfort, gdy spoceni po dżungli wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

4. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce „dojazd”.

5. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napiszcie do nas.

6. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

7. Kierowcy busów często nie mówią po angielsku oraz mogą nie znać nazwy „Asian Divers”, ale na liście odbiorów zawsze powinny znajdować się imiona i nazwiska wszystkich uczestników.

8. O godzinie odbioru poinformujemy Was najpóźniej dzień przed wycieczką. Staramy się przyjeżdżać punktualnie, więc jeżeli kierowca spóźnia się więcej niż 15 minut bardzo prosimy dzwonić pod nr telefonu przesłany wraz z godziną odbioru. Zadzwonić można np. z recepcji albo przez komunikator internetowy: WhatsApp, Viber. Wiadomości tekstowe (SMS) lub e-mail mogą nie być odczytane na czas, zwłaszcza o wczesnych porach.

9. Zgodnie z lokalnym prawem uczestnicy wycieczki powinni być objęci ubezpieczeniem od nagłych wypadków powstałych ze strony organizatora. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jedynym warunkiem jest podanie pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, narodowości oraz nr paszportu. Dane te przesyłane są do firmy ubezpieczeniowej i nie mamy wpływu na ich ochronę.

10. Tam, gdzie w programie jest usługa wykonywana bezpośrednio dla Was: kajakarz, masażysta, karmienie słonia – zwyczajowo zostawia się napiwek 100-200 THB. W Tajladni miłym i powszechnym akcentem jest również zostawienie napiwku dla tajskiego kierowcy busa oraz przewodnika wycieczki. Prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

11. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach. (Wyjątki: Przyroda Phuket, Gotowanie po tajsku, Plaża Railey Krabi)

12. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową – napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

13. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd

Phuket
Oferujemy bezpłatny transfer z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak
Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Khao Lak. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.

Ao Nang
Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 6 osób z rejonu Ao Nang. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.

Harmonogram wycieczek

WycieczkaDzień tygodniaCena dorosły w THBCena dziecko 3-10 lat
Skała James BondPoniedziałek35003200
Kultura i obyczaje Tajlandii
Środa39003500
Niebiańska Pi PiWtorek35002900
Kulinarne FascynacjeCzwartek39003200
Dżungla 2 dniCzwartek-Piątek89007900
Dżungla Khao SokPiątek39003700
Rajskie SimilanySobota39002900
Phuket Po ZmrokuSobota5800n/a
Między niebem a piekłemDo uzgodnienia39003500
Jaskinie Phang NgaDo uzgodnienia45004500
Park LinowyCodziennie34003400
Kabaret TranswestytówCodziennie1000n/a
Krabi 2 dniDo uzgodnienia80007400

Opinie o nas

Jak dokonać rezerwacji?

Jak dokonać rezerwacji? 

W celu rezerwacji naszych programów, prosimy o wysłanie do nas wiadomości poprzez  formularz bądź na adres e-mail biuro@asiandivers.pl. W treści prosimy o podanie:

 • nazw programów, które Was interesują
 • daty Waszego pobytu w Tajlandii
 • imiona i nazwiska wszystkich uczestników
 • nazwy hotelu, z którego będziemy Was odbierać na wycieczki/nurkowania
 • numer telefonu kontaktowego
 • [dat urodzenia dzieci – jeśli mają zniżkę dziecięcą]

Po otrzymaniu powyższych informacji potwierdzimy dostępne terminy wycieczek, wystawimy voucher i poprosimy o wpłatę zaliczki. W przypadku rezerwacji wycieczek jednodniowych za pierwszą wycieczkę jest przedpłata, za wszystkie następne możemy rozliczyć się w dniu naszego pierwszego spotkania.

Zarezerwuj