Między niebem a piekłem

Od centrum wszechświata po czeluście piekielne. Przekonajcie się z nami jak wygląda piekło i niebo.

Oglądamy miejsca, które kojarzą się z niebem albo piekłem. Centrum wszechświata – na szczycie wzgórza, bardzo blisko bogów, skalna świątynia medytacji pośrodku dżungli wskazuje drogę do nieba, w jaskini „brzuchu słonia” poczujemy się jak w obcej krainie na dnie świata, skąd zejdziemy jeszcze niżej, by spotkać się oko w oko z mieszkańcami buddyjskiego inferno. Na koniec relaks z zapierającym dech widokiem na skały zatoki Phang Nga, gdzie znowu poczujemy się jak górujący nad światem tytani.

Termin: Do uzgodnienia
Cena: 3900 THB
Dziecko 3-10 lat: 3500 THB
Czas zwiedzania*: 10:00 – 18:00

*Czas imprezy jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Czas dojazdu zależy od lokalizacji hotelu i waha się od 30 minut do 2 godzin.

Zarezerwuj

Więcej informacji

"Między niebem a piekłem" to połączenie atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych, połączonych w ciekawą i spójną opowieść. Wszystkie odwiedzane miejsca łączą się z wyobrażeniem nieba lub piekła. Oba te światy występują we wszystkich religiach świata - opowiemy, jak wyglądają lokalne wierzenia, jak to się ma do reinkarnacji, czy niebo to nirvana i czy pobyt w inferno jest wieczny. Przy okazji są to naprawdę piękne miejsca: świątynie z relikwiami Buddy, malownicze wapienne klify porośnięte dżunglą, krasowa, bogato zdobiona jaskinia i piękny punkt widokowy.

 • Jest to idealna kontynuacja i uzupełnienie wycieczki Kultura i obyczaje na Phuket
 • Miejsca są ciekawe dla dorosłych i dla starszych dzieci
 • Zrobicie unikatowe zdjęcia gdyż większość elementów programu jest w miejscach nie odwiedzanych przez turystów
 • Wycieczka dostępna jest z Phuket, Khao Lak i Krabi/Ao Nang

Szczegółowy program:

1) Światynia Chedi - centrum wszechświata na szczycie wzgórza
2) Światynia medytacji w środku dżungli
3) Krasowa jaskinia, którą pokonujemy kajakiem, tratwą i pieszo
4) Smaczny lunch - dania kuchni tajskiej lub europejskiej
5) Piekło
6) Punkt widokowy nad zatoka Phang Nga


Uwaga:
Piekło jest przedstawione w sposób nieodpowiedni dla młodszych czy bardziej wrażliwych dzieci - mogą się po prostu przestraszyć. Tuż obok znajduje się plac zabaw, gdzie dziecko, pod opieką jednego z rodziców (np. na zmianę) lub naszej tajskiej załogi, bez stresu może przeczekać zwiedzanie. W całym obiekcie jesteśmy ok. godziny; do czeluści piekieł schodzimy na ok. 20 minut. Dla wrażliwców nieodpowiednie jest ostatnie 20 minut.

Zarezerwuj

Dostępność

Wycieczka dostępna jest w piątki. Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji o wolnych miejscach.
Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket (o często błędnie powtarzanej pisowni „pukhet”),  nazywana w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak – Tajlandia Khao Lak, często mylnie pisane jako „Kao Lak” to jedno z mniej znanych, ale równie zachwycających destynacji turystycznych w Tajlandii. Położone w prowincji Phang Nga na zachodnim wybrzeżu kraju, Khao Lak to raj dla miłośników przyrody i tych, którzy pragną uciec od zgiełku popularniejszych ...Więcej

Krabi

KrabiKrótki przewodnik – co zobaczyć? Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Miasto ma swoje lotnisko, położone pół godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zieloną dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże cieszą oko. ...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

 • bilety wstępu
 • opieka polskiego przewodnika
 • opisane atrakcje
 • lunch - do wyboru potrawy tajski lub europejskie
 • napoje, piwo, kawa, herbata

Weź ze sobą

 • Chcąc jak najlepiej spędzić czas na tej wyjątkowej wycieczce prosimy o przygotowanie odpowiedniego stroju
 • Centrum wszechświata można zwiedzać jedynie z zakrytymi kolanami i ramionami, w ubraniu nieprzeźroczystym. Chusta nie wystarczy. Zapominalscy mogą wypożyczyć odpowiednie ubranie (spodnie i/lub koszulkę) za 20 thb (2 zł) przed wejściem.
 • Do jaskini potrzebne są buty, które mogą się zamoczyć, najlepiej gumowe, z trzymaniem pięty (nie japonki), neoprenowe, nurkowe są ok. Kajaki i tratwy bambusowe są mokre - to na czym się siedzi będzie wilgotne. Część jaskini pokonujemy pieszo w wodzie maks. do kolan - idealny strój to krótkie spodenki lub kąpielówki i plastikowe sandały
 • Punkty widokowe zwykle są na górze - wymagane będzie podejście pod górę (ok. 300 m), i w zależności od kondycji: sandały lepsze niż japonki, a adidasy lepsze niż sandały.
 • Świątynię medytacji i piekło zwiedzamy bez dodatkowych wymagań dotyczących stroju. Pątnicy w piekle są nadzy, ale nie dotyczy to zwiedzających :)
 • Aparat fotograficzny - wszędzie (z wyjątkiem wnętrza jaskini) można i trzeba robić zdjęcia.

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne o wycieczkach:

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Jeżeli np. chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno-krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką „Weź ze sobą” i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianię poprawia komfort, gdy spoceni po dżungli wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

4. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce „dojazd”.

5. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napiszcie do nas.

6. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

7. Kierowcy busów często nie mówią po angielsku oraz mogą nie znać nazwy „Asian Divers”, ale na liście odbiorów zawsze powinny znajdować się imiona i nazwiska wszystkich uczestników.

8. O godzinie odbioru poinformujemy Was najpóźniej dzień przed wycieczką. Staramy się przyjeżdżać punktualnie, więc jeżeli kierowca spóźnia się więcej niż 15 minut bardzo prosimy dzwonić pod nr telefonu przesłany wraz z godziną odbioru. Zadzwonić można np. z recepcji albo przez komunikator internetowy: WhatsApp, Viber. Wiadomości tekstowe (SMS) lub e-mail mogą nie być odczytane na czas, zwłaszcza o wczesnych porach.

9. Zgodnie z lokalnym prawem uczestnicy wycieczki powinni być objęci ubezpieczeniem od nagłych wypadków powstałych ze strony organizatora. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jedynym warunkiem jest podanie pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, narodowości oraz nr paszportu. Dane te przesyłane są do firmy ubezpieczeniowej i nie mamy wpływu na ich ochronę.

10. Tam, gdzie w programie jest usługa wykonywana bezpośrednio dla Was: kajakarz, masażysta, karmienie słonia – zwyczajowo zostawia się napiwek 100-200 THB. W Tajladni miłym i powszechnym akcentem jest również zostawienie napiwku dla tajskiego kierowcy busa oraz przewodnika wycieczki. Prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

11. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach. (Wyjątki: Przyroda Phuket, Gotowanie po tajsku, Plaża Railey Krabi)

12. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową – napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

13. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd na Między niebem a piekłem

Phuket
Oferujemy bezpłatny transfer z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak
Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 4 osób z rejonu Khao Lak. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.

Ao Nang
Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 6 osób z rejonu Ao Nang. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.

Harmonogram wycieczek

WycieczkaDzień tygodniaCena dorosły w THBCena dziecko 3-10 lat
Skała James BondPoniedziałek30002700
Kultura i obyczaje Tajlandii
Wtorek39003500
Niebiańska Pi PiŚroda35002900
Kulinarne FascynacjeCzwartek39003200
Dżungla 2 dniCzwartek-Piątek74006400
Dżungla Khao SokPiątek35003200
Rajskie SimilanySobota39002900
Phuket Po ZmrokuSobota5800n/a
Między niebem a piekłemDo uzgodnienia39003500
Jaskinie Phang NgaDo uzgodnienia45004500
Park LinowyCodziennie34003400
Kabaret TranswestytówCodziennie1000n/a

Opinie o nas

Jak dokonać rezerwacji?

Jak dokonać rezerwacji? 

W celu rezerwacji naszych programów, prosimy o wysłanie do nas wiadomości poprzez  formularz bądź na adres e-mail biuro@asiandivers.pl. W treści prosimy o podanie:

 • nazw programów, które Was interesują
 • daty Waszego pobytu w Tajlandii
 • imiona i nazwiska wszystkich uczestników
 • nazwy hotelu, z którego będziemy Was odbierać na wycieczki/nurkowania
 • numer telefonu kontaktowego
 • [dat urodzenia dzieci – jeśli mają zniżkę dziecięcą]

Po otrzymaniu powyższych informacji potwierdzimy dostępne terminy wycieczek, wystawimy voucher i poprosimy o wpłatę zaliczki. W przypadku rezerwacji wycieczek jednodniowych za pierwszą wycieczkę jest przedpłata, za wszystkie następne możemy rozliczyć się w dniu naszego pierwszego spotkania.

Zarezerwuj