Zakupy na Bali

Zakupy Bali
 1. Centra handlowe:
  Centra handlowe ze sklepami znanych marek w cenach porównywalnych do europejskich znajdziecie w miejscowości Kuta bądź stolicy Denpasar np. Discovery Shopping Mall w Kucie. W Sanur jest tylko jedno większe centrum handlowe.
 2. Antyki, dzieła sztuki, tradycyjne balijskie rękodzieło:
  W poszukiwaniu najbardziej oryginalnych pamiątek z Bali, elementów dekoracji wnętrz, wyrobów rękodzielniczych czy też szlachetnych antyków zapraszamy do miasta Ubud – kulturalnego i artystycznego centrum wyspy.
  Z targów staroci i dzieł sztuki, poza straganami w Ubud, polecić możemy lokalny targ w Sukawati (Sukawati Art Market), znajdujący się w odległości 15 km na południe od Ubud. Niezrównany pod względem cen i asortymentu.
 3. Meble:
  Popularne na Bali meble z drewna tekowego zamówicie w licznych sklepach meblarskich w Ubud. 
 4. Srebrna i złota biżuteria:
  Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o ilość sklepów jubilerskich jest miejscowość Celuk, 15 km na północ od stolicy Denpasar. Decydując się na zakupy trzeba jednak być ostrożnym. Ze względu na to, że wybór jest ogromny, a miejsce renomowane, nie zawsze idzie to w parze z jakością produktów. Dobrymi opiniami wśród Balijczyków cieszy się zakład jubilerski Prapen Celuk.
 5. Ubrania, obuwie:
  Jeśli polujecie na piękne wzorzyste tkaniny, zwiewne batikowe bluzki i sukienki, skórzane obuwie, torebki – a wszystko wyróżniające się niespotykanym nigdzie indziej wzornictwem – na zakupowe szaleństwo powinniście wybrać Ubud.
  Jeśli interesuje Was wygodny, sportowy styl „na surfera”, Kuta oferuje Wam niezliczoną ilość sklepów z odzieżą i akcesoriami właśnie w tym rodzaju.