Jak dojechać na Phuket?

Lot Bangkok Phuket

Koniecznie sprawdź filmy, w których Piotrek opowiada szczegółowo o podróży do Tajlandii. W pierwszym odcinku dowiesz się między innymi czy pora sucha w Tajlandii jest naprawdę sucha i jak się pakować 🙂

Bangkok – Phuket.

Na Phuket znajduje się międzynarodowe lotnisko obsługujące loty z Niemiec, Holandii, Francji, Skandynawii, Singapuru, Hong Kongu i wielu innych krajów. Poniżej umieściliśmy wskazówki jak dostać się na wyspę Phuket, ze szczególnym uwzględeniniem jak planować lot Bangkok Phuket

Lecąc z Polski należy planować lot: Polska – Stolica innego kraju i dalej bezpośrednio na Phuket., lub z przesiadką w Bangkoku. To drugie rozwiązanie jest najczęściej tańsze.


Najpopularniejsze połączenia lotnicze z Polski na Phuket:


Lot Bangkok Phuket to dojazd w najlepszy sposób:

Z Bangkoku na Phuket najłatwiej dostać się samolotem. Lot trwa 1,5 godziny. Jest dostępne kilkanaście lotów dziennie. Bilety lokalne w Tajlandii, można rezerwować i opłacać bezpośrednio na stronach przewoźników.

lotnisko w Bangkoku – tak, ale które? Proszę brać pod uwagę, że w Bangkoku istnieją dwa lotniska: Suvarnhabumi (BKK) i Don Muang (DMK) odległości pomiędzy nimi wynosi ponad 30km i nie ma na tej trasie metra.  Podróż bezpłatnym autobusem bądź taksówką z jednego lotniska na drugie zajmuje co najmniej godzinę. Wszystkie loty z Europy kończą się w BKK a lokalne odbywają się z obydwu lotnisk.

Planując pobyt w Bangkoku może być wygodniej korzystać z DMK w zależności od lokalizacji hotelu. Rezerwując lot Bangkok Phuket proszę założyć między lotami co najmniej 2 godziny na tym samym lotnisku przylatując i 3 wylatując . Do tego należy doliczyć czas na ewentualne spóźnienia, transfer między lotniskami oraz oczekiwanie w kolejce w immigration.

Najpopularniejsze linie obsługujące lot Bangkok Phuket:


Z Bangkoku na Phuket można także jechać autobusem lub busem. Każde z nich może być dostępne w różnych standardach podróżowania. Dobre rozwiązania nazywają się VIP i kosztują niewiele ponad 1000 THB w jedną stronę (bilet lotniczy kupowany z wyprzedzeniem kosztuje zwykle 1000-2000 THB). Lepiej i krócej jedzie się nocą, podróż zajmuje kilkanaście godzin.

Dworzec autobusowy na wyspie zlokalizowany jest w Phuket Town, dalej na najpopularniejsze plaże można dostać się taksówką, a w dzień także otwartym autobusem songtaew.

Podróż taksówką zajmuje ok 10 godzin i trzeba liczyć się dużym niekoniecznie sensownym wydatkiem. Podobnie wynajmowanie samochodu na lotnisku aby przejechac samemu uważamy za nieuzasadnieone

Jak dojechać na Phuket?