Jak dojechać do Khao Lak?

jak dojechać do khao lak

 

Samolotem z Europy

Khao Lak nie ma samodzielnego lotniska, więc trzeba dolecieć albo na Phuket (bliżej) albo do Krabi.

Lecąc z Polski należy planować lot Polska – stolica innego kraju i dalej bezpośrednio na Phuket/ Krabi, lub z przesiadką w Bangkoku. To drugie rozwiązanie jest najczęściej tańsze.


Z Bangkoku do Khao Lak

Z Bangkoku na Phuket najłatwiej dostać się samolotem. Lot trwa 1,5 godziny. Dostępne jest kilkanaście lotów dziennie. Bilety lokalne w Tajlandii, można rezerwować i opłacać bezpośrednio na stronach przewoźników. Proszę brać pod uwagę, że w Bangkoku są dwa lotniska: Suvarnhabumi (BKK) i Don Muang (DMK) odległości pomiędzy nimi wynosi ponad 30km i nie ma na tej trasie metra! Trzeba brać pod uwagę że podróż bezpłatnym autobusem bądź taksówką zajmuje co najmniej godzinę. Wszystkie loty z Europy kończą się w BKK. Lokalne odbywają się z obydwu lotnisk.

Planując pobyt w Bangkoku może być wygodniej skorzystać z DMK, w zależności od lokalizacji hotelu. Rezerwując lot proszę założyć między lotami co najmniej 2 godziny na tym samym lotnisku – przylot, a 3 godziny przy wylocie. Do tego należy doliczyć czas na ewentualne spóźnienia, transfer między lotniskami lub oczekiwanie na wizę.


Z Bangkoku do Khao Lak można także jechać autobusem lub busem. Każde z nich dostępne jest w różnych standardach podróżowania. Dobre rozwiązania nazywają się VIP i kosztują niewiele ponad 1000 THB w jedną stronę (bilet lotniczy kupowany z wyprzedzeniem kosztuje zwykle 1000-3000 THB). Lepiej i krócej jedzie się nocą, podróż zajmuje kilkanaście godzin.


Dojazd do Khao Lak z Phuket i Krabi

Przejazd pomiędzy Khao Lak a Phuket lub Krabi jest stosunkowo drogi – ciężko jest znaleźć ofertę poniżej 2000 THB. Taksówkarze doskonale wiedzą, ze nudzący się wczasowicze lub osoby, które musza dostać się na lotnisko, są skłonne zapłacić wiele. Alternatywa, na którą coraz częściej skutecznie namawiamy naszych klientów, jest autobus łączący Phuket Town z Takua Pa, zatrzymujący się na licznych przystankach po drodze, a niejednokrotnie „na żądanie”. Jeśli potrzebujecie więcej porad na temat komunikacji autobusem, napiszcie – postaramy się odpowiedzieć.