Nurkowiska techniczne

nurkowanie techniczne tajlandia

Niezależnie od szkoleń w rejonie Phuket organizujemy nurkowania techniczne w następujących rejonach:

  • Similany – wiele nurkowisk, zwłaszcza po zachodniej stronie oferuje ciekawe, głębokie nurkowania w skalistych krajobrazach na głębokości 40-70m. Na wybranych łodziach safari możlwie jest pełne wsparcie nurkowań technicznych. Temperatura głęboko może spadać do 22 stopni, widoczność 10-50 metrów.
  • Hin Daeng i Hin Muang – nurkowania przy ścianach do 75 metrów. Temperatura głęboko może spadać do 22 stopni, widoczność 10-50 metrów.
  • Racha Noi i okolice – nurkowania przy stromych zboczach i na podwodnych iglicach opadających poniżej 50m, temperatura głęboko może spadać do 22 stopni, widoczność 15-40 metrów.
  • Wrak King Cruisera – możliwa penetracja komory silnika i wnętrza pływaków o długości ok 85 metrów lub przepłynięcia pod wrakiem, między kadłubami na taką samą odległość. Maksymalna głębokość 32m. Temperatura 26-30 stopni, widoczność 7-30 metrów.
  • Eskadra samolotów i śmigłowców – została zatopiona u północnych wybrzeży Phuket. Nurkowania mają głębokość 20 metrów, widocznośc 3-10 metrów.
  • Głębokie wraki wokół Phuket położone są na głębokościach 58 – 95 metrów. Nurkowania na nich organizujemy wyłącznie dla certyfikowanych nurków trimiksowych. Temperatura powyżej 20 stopni, widoczność 5-30 metrów.
  • Jaskinie i pieczary w rejonie Phi Phi i Koh Doc Mai położone są na głębokościach do 25 metrów umożliwiając penetracje do maksymalnie 100m, widoczność do 30 metrów.
  • Jaskinie, zalana wieś i świątynia w słodkowodnym zbiorniku Parku Narodowego Kao Sok. Jaskinie na głębokościach do 20 metrów, jedna o bardzo rozbudowanym systemie komór. Zalana osada leży na 60-75 metrach, nurkowanie w świątyni jest doskonałe. Woda ma 25-30 stopni i widoczność 10-20m.
  • Głębokie jaskinie południowej Tajlandii. Najgłębsze znane nam jaskinie Hong Song i Sra Kaeow mają odpowiednio 110 i 240 metrów głębokości, ale jeszcze nie byliśmy na dnie żadnej z nich. Widoczność w częściach do 50m głębokości wynosi ok 10 metrów.

Ceny nurkowań technicznych w tych miejscach są mocno uzależnione od wielu czynników. Na część nurkowisk można dotrzeć na łodzi z nurkami rekreacyjnymi, inne wymagają czarterów, jeszcze inne transportu lądowego.
Zainteresowanych prosimy o kontakt, postaramy się dostosować ofertę do Waszych oczekiwań.