Plaże Khao Lak

Plaże Khao Lak

Plaże w większości rejonów Khao Lak są bardzo dobre. Delikatny, miękki piasek i zawsze ciepłe morze o pięknym kolorze są magnesem Khao Lak. Wydaje się nam, że najciekawsze rejony to albo najbardziej południowa plaża albo strefa najlepszych resortów.

Południowa plaża rozciąga się od zjazdu z Parku Narodowego Lamru do centrum Khao Lak. Znajdują się tu hotele Oriental Resort, Laguna Resort, The Sands i Ramada.

Przedzielona ujściem rzeczki (trochę kanału) plaża w środkowej części to rejon hoteli: Orchid Beach Resort, JW Mariott, Apsaras, Palm Galleria. Kończy się na urokliwym cyplu porośniętym modrzewiowatymi drzewami..

Kolejny rejon obejmujący hotele White Sand Beach, Pullman, Sentido, Mai Khao Lak jest położony coraz dalej od centrum. Ładne, duże resorty są przepiękne, ale poza hotele nie bardzo jest co robić. Żeby dojechać do centrum trzeba korzystać z taksówki. Nasze ulubione plaża Khao Lak – White Sand Beach i Pak Weep Beach – znajdują się właśnie tutaj.

Sarojin, a zwłaszcza Andaman Princess, gdzie trzeba przeprawiać się łodzią to już absolutny koniec świata, z punktu widzenia centrum Khao Lak, o Phuket nie wspominając.