Plaże na Bali

plaże na bali

Bali co roku zajmuje czołowe miejsca w rankingu „Najpiękniejsza wyspa świata” publikowanego w prestiżowym czasopiśmie Travel and Leisure. Wyspa może nam się zatem słusznie kojarzyć z rajskimi plażami o białym pudrowym piasku. Tymczasem każda plaża na Bali jest inna; niektóre nie są tak rajskie jak nasze wyobrażenia o nich, nie mówiąc o tym, że północno – wschodnie wybrzeże to w przeważającej większości czarne plaże wulkaniczne. O „rajskości” balijskich plaż decyduje specyficzny, niepowtarzalny klimat każdej z nich (czasami są to widowiskowe klify podmywane przez fale oceanu, czasami delfiny, które można obserwować).

Bali – plaże i co należy o nich wiedzieć:

Kuta Beach

Najsłynniejsza plaża na wyspie. I równocześnie najbardziej zatłoczona… Rejon miejscowości Kuta to długa, szeroka plaża, idealna pod względem warunków do stawiania pierwszych kroków w surfowaniu. To także popularny punkt podziwiania zachodu słońca (służą do tego plastikowe krzesełka ogrodowe stawiane przez przedsiębiorczych Balijczyków sprzedających piwo w swoistych „beach barach”). Niestety ilość osób wypoczywających w Kuta Beach sprawia, że piasek wydaje się lekko przybrudzony, a woda mętna. Dookoła czeka jednak na Was największy wybór rozrywek na całej wyspie.

Sanur Beach

Bardzo przyzwoita plaża o kameralnym, lokalnym charakterze. Atrakcyjne miejsce do spacerów brzegiem morza dzięki kilkukilometrowej promenadzie oraz zachwycającemu widokowi na pobliską wyspę Nusa Penida.

Nusa Dua Beach

Jak na ekskluzywny resort przystało, plaża jest ładna, szeroka, z jasnym piaskiem. Natomiast pozaplażowe rozrywki są już zdecydowanie ograniczone.

Jimbaran Beach

Przez wielu uważana za najbardziej atrakcyjną plażę na Bali. Biały piasek oraz wyjątkowo czysta woda. W klimacie wioski rybackiej; stanowi dobrą alternatywę dla imprezowych kurortów rejonu Kuta.

Padang Padang Beach oraz Impossibles Beach

Plaże niewielkie, ale za to pięknie położone zatoczki z kremowym piaskiem pośród wapiennych skał. Splendoru plaży Padang przydał film „Jedz, módl się i kochaj” z Julią Roberts w roli głównej (2010). Jedno z ulubionych miejsc surferów; w sezonie niestety zwykle tłumnie odwiedzane.

Lovina Beach

Daleko od popularnych kurortów, bo aż na północnym wybrzeżu wyspy. Mimo to ma sławę miejsca mistycznie wręcz relaksującego. A wszystko za sprawą malowniczego położenia oraz delfinów, które codziennie tuż po wschodzie słońca zaszczycają region swoja obecnością. Co ciekawe, ta wyjątkowa dla wielu plaża, w praktyce jest…ciemnym wulkanicznym piaskiem. Nazwa słusznie kojarzy się z miłością – filmowa sceneria dla zakochanych.


Jeśli plażowy potencjał Bali Wam nie wystarcza i poszukujecie prawdziwie rajskiej plaży z piaskiem jasnym i delikatnym jak przysłowiowa mąka, macie do wyboru dwa miejsca:

  • Pobliska wyspa Nusa Penida (Dream Beach, Crystal Bay Beach)
  • Wysepki Gili przy sąsiedniej wyspie Lombok – żeby tam jednak dotrzeć, musicie skorzystać z transportu łodzią motorową (podróż trwa około 40 minut lub około 90 minut w przypadku wysp Gili). Uwaga! W trosce o Wasze bezpieczeństwo zalecamy ostrożność w wyborze przewoźnika oraz rodzaju łodzi.