Nasz przewodnik po Krabi

wycieczki krabi

Krótki przewodnik po Krabi i Ao Nang

Krabi i sąsiadujące z nim Ao Nang nazywa się umownie Krabi. Położone stosunkowo niedaleko od Phuket (2,5-3 godziny jazdy samochodem) jest coraz częściej odwiedzanym miejscem na wakacje. Krabi ma swoje lotnisko, położone pół godziny jazdy od centrum. Strzeliste białe skały porośnięte soczyście zielona dżunglą i długie piaszczyste wybrzeże cieszą oko. Łatwy dostęp do wielu wysp – Phi Phi , Skały Bonda i atrakcji w prowincji Phang Nga przyciąga turystów. Plaża Railey jest wspinaczkowym rajem Tajlandii. Pobliskie nurkowiska czekają na amatorów sportów wodnych. Dziesiątki krasowych jaskiń i dżungla dopełniają wakacyjnych atrakcji. Samo miasto Krabi jest jednak mało atrakcyjne turystycznie, a plaże są mniej ładne niż w Khao Lak i Phuket.

Krabi Town

Miasto Krabi Town jest typowym azjatyckim miastem. Można tu poczuć lokalny klimat „prawdziwej Tajlandii” – zwrotu tak często używanego wśród zapytań turystów, które otrzymujemy. Można tu znaleźć kilka targowisk, wiele lokalnych sklepów i nieskończoną ilość zarówno ulicznego jak i wyszukanego jedzenia. Przybycie turystów nie zmieniło Krabi, które pozostało centrum dla handlu i transportu drogowego oraz morskiego w prowincji. Lokalny charakter Krabi został zachowany chyba dlatego, że nie ma tu plaż, tak więc turystyka osiedliła się w Ao Nang i sąsiadujących dalej miejscach wybrzeża.

Rzeka przepływająca przez Krabi jest jest portem dla łodzi rybackich i nieskończonej ilości taksówek wodnych. Wielu turystów odwiedza Krabi i wynajmuje tutaj łodzie, aby odwiedzić plażę Railey, Ao Nang albo dalsze kierunki. Jeśli celem Waszej podróży jest poczuć klimat lokalnego miasteczka, bez konieczności codziennego odwiedzania plaży, to jesteście we właściwym miejscu.