Transport w Krabi

transport krabi

Informacje o transferze do i z lotniska w Krabi.

Lotnisko w Krabi znajduje się około 9 km od centrum Krabi, 27 km do plaży Ao Nang i 150 km od lotniska w Phuket.


Transfer z lotniska z Krabi

Poniżej wymienimy 3 główne sposoby transportu z lotniska do hotelu.

1) Skorzystanie z autoryzowanych taksówek lotniskowych bądź busów

Wszystkie taksówki lotniskowe są opłacane z góry, kursy są ustalone. Kupon na taksówkę kupuje się w oznaczonych stoiskach jeszcze wewnątrz terminala hali przylotów. Ceny nie podlegają negocjacjom i orientacyjnie wynoszą:

-do hoteli w okolicy Ao Nang: 600 bahtów / taxi
-do hoteli w obszarze Klong Muang: 800 bahtów / taxi
-do hoteli w okolicy Tubkaek: 1000 bahtów / taxi
-do hoteli w Krabi: 600 bahtów / taxi

Dla tych, którzy szukają tańszych rozwiązań mamy dobrą informację. Do plaży Ao Nang oraz Krabi Town kursuje autobus lotniskowy – official airport bus service. Cena za osobę wynosi orientacyjnie 100- 150 THB, bus odjeżdza co około godzinę pomiędzy 8 a 20. Bilet możemy zakupić na tym samym stanowisku w hali przylotów.

Jeśli podróżujecie niezależnie do Railay Beach lub Ton Sai Beach, można wziąć taksówkę lub transfer do Ao Nang, gdzie będzie możliwość złapania wodnej taksówki do miejsca docelowego. Usługi związane z transferem do hotelu w Railay (samochód + łódź) najczęściej są organizowane przez hotele po uprzedniej rezerwacji. Takie rozwiązanie uważamy za wskazane, szczególnie jeżeli przylatujecie po zmroku. Ceny dla tej usługi wynoszą orientacyjnie ok 1200- 1500 THB. (po zmroku może być drożej).


2) Zamówienie transportu wcześniej z hotelu bądź agencji

Ceny są zbliżone do taksówek branych bezpośrednio z lotniska. Agencje rezerwowane przez internet w większości przypadków wymagają pełnej przedpłaty. Po zamówieniu i opłaceniu transportu kierowca będzie czekał o danej godzienie z kartką z wypisanym nazwiskiem. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć kolejek do stanowiska, gdzie wykupimy taksówkę lotniskową. Czasami jednak znalezienie kierowcy zabiera sporo czasu i kosztuje dużo nerwów, zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek opóźnień. Decydując się na takie rozwiązanie sugerujemy dopytanie się o dokładnie miejsce na lotnisku, w którym będzie czekał kierowca. Pamiętajcie także o zapisaniu numeru telefonu do usługodawcy, u którego zamawialiście transport.


3) Wynajęcie samochodu

To rozwiązanie polecamy tym, którzy planują poruszanie się wynajętym samochodem podczas całych wakacji w Krabi. Auto można zamówić jeszcze przed przylotem przez internet lub wynająć w hali przylotów na miejscu. Uwaga! W Tajlandii panuje ruch lewostronny. Zasady ruchu drogowego znacznie odbiegają standardem od europejskich. Jeżeli nigdy wcześniej nie prowadziliście samochodu w warunkach azjatyckich, sugerujemy odłożenie wynajmu na później 🙂


Transfer na lotnisko w Krabi

Transfery mogą być organizowane przez hotel czy agencję ale można też „złapać” taksówkę z ulicy. Średni czas przejazdu z Krabi, Ao Nang i Klong Muang wynosi odpowiednio 20, 30 i 45 minut.

Można skorzystać również z autobusu lotniskowego. Należy pamiętać, że czas trwania podróży jest dłuższy i wynosi orientacyjne ok 1,5 godziny z Ao Nang i 30 minut z Krabi. Czas przejazu może znacznie się wydłużyć, należy założyć dużą rezerwę. Pierwszy poranny autobus kursuje spod McDonalda w Ao Nang o 6 rano, i dojeżdża do Krabi ok 7 rano. Autobus kursuje mniej więcej co godzinę, aż do 20-21. Jeżeli chcielibyście skorzystać z takiej opcji sugerujemy zabezpieczyć się w alternatywne rozwiązanie, np. numer telefonu do taksówkarza.