Nurkowanie na Bali – informacje praktyczne:

Nurkowanie na Bali – informacje praktyczne:

  1. Na wszystkie nurkowania prosimy zabrać: ręcznik, krem z filtrem przeciwsłonecznym, certyfikaty nurkowe, ubezpieczenie, a w przypadku wyjazdów z noclegiem rzeczy osobiste. Warto zaopatrzyć się w worek wodoodporny.
  2. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
  3. Odbiór na rejsy jednodniowe jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji, są to: Sanur, Denpasar, Kuta, Nusa Dua, Seminyak, Legian. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od odległości od nurkowiska.
  4. Butle mają zawory INT(pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu. Zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym.
  5. Woda ma zwykle 25-30 stopni, zatem wystarcza długa pianka 3mm i kaptur. Jednak zdarza się, że podczas nurkowań na Mimpang/Teekong i zwłaszcza w Crystal Bay temperatura wody znacznie spada. Pianka 5mm lub docieplacz/żyleta do „trójki” wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Całość sprzętu na nurkowiskach noszona jest przez opłacanych przez nas tragarzy. Jeżeli zabieracie własny sprzęt nurkowy prosimy o używanie miekkich toreb.
  6. W cenie każdego rejsu jednodniowegojest woda, lunch (zestaw lokalnych potraw) oraz przekąski między nurkowaniami.
  7. Przy minimum 2 nurkach w tej samej grupie oferujemy polskojęzyczny serwis. Możliwe jest dołączenie do innych osób nurkujących. Przy jednej osobie proponujemy dołączenie do grupy anglojęzycznej z lokalnym przewodnikiem lub dopłatę za polskiego prywatnego przewodnika.
  8. Napiwek dla balijskiej załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo zostawia się 1-2$.
  9. Napiwek dla przewodnika– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo dużo wyższy niż napiwek dla załogi.