Intro nurkowe Tajlandia- DSD lub BD

„Morze, gdy raz rzuci urok, na zawsze utrzyma cię w swej sieci cudów.” – Jacques Yves Cousteau
Nurkowanie przenosi Cię w zupełnie inny świat. Sprawia, że czas nie istnieje, nagle nigdzie nam się nie spieszy, otacza nas cisza, spokój i piękne widoki. Wiesz, jak to jest być w stanie nieważkości? Zobacz i poczuj to, czego większość ludzi nigdy nie doświadczy…

Jesteś zaintrygowany? Chcesz zobaczyć, jak to jest pod wodą, ale nie jesteś pewien, czy Ci się to spodoba? Chcesz spróbować czegoś nowego, ale możesz poświęcić na to nie więcej niż 1 dzień? Jeśli tak, to ten program jest właśnie dla Ciebie. 2 nurkowania w ciepłym morzu pod czujnym okiem polskiego instruktora zapewnią Wam niezapomniane przeżycia a być może wstęp do nowej, ciekawej, podwodnej przygody.

Kurs odbywa się na dużej łodzi, na której serwowane są śniadania oraz lunch. Napoje, oprócz tych alkoholowych, są nieograniczone i zawierają się w cenie.

Zarezerwuj

LokalizacjaPhuket
Typ kursuPodstawowe
Ilość dni1
Ilość nurkowań2
Minimalny wiek10
MateriałyPo polsku
Polski instruktorTak
Wymagana licencjaNie

Dostępne daty

Wybierz datę używając kalendarza poniżej.

Dzisiaj
Wybrane
Dostępne
Niedostępne

Więcej informacji

Program Discover Scuba Diving "Odkryj Nurkowanie" PADI lub Basic Diver SSI to idealne rozwiązanie dla osób, które nie podjęły jeszcze decyzji o przystąpieniu do kursu nurkowania a chcą spróbować "jak to jest pod wodą". Po wykonaniu kilku prostych ćwiczeń na bardzo płytkiej wodzie popłyniesz na podwodną wycieczkę "za rękę" z instruktorem, do maksymalnej głębokości 12 metrów lub płycej jeśi tak wolisz. Piękna rafa koralowa, kolorowe rybki i cudowne uczucie nieważkości, które sprawia, że czujesz się, jakbyś latal - wszystko to z pewnością zostawi niezatarte wspomnienia. Programy te nie są kursami, zatem nie otrzymasz certyfikatu kwalifikującego do samodzielnego nurkowania, ale zobaczysz, jak jest w podwodnym świecie a wspomnienia pozostaną na długo.

 • Nie potrzeba żadnego wcześniejszego doświadczenia
 • 2 nurkowania przy rafie koralowej
 • Polski instruktor płynie cały czas tuż obok zapewniając bezpieczeństwo
 • Minimalny wiek uczestnika 10 lat
 • Formalnie nie musisz nawet umieć pływać, ale powinieneś nie bać się wody

Program kursu

Organizacja nurkowań na Phuket:

 • Rano  (godzina odbioru jest zależna od części wyspy, w której mieszkasz) odbierzemy Was z hotelu i zawieziemy do portu, gdzie będzie czekał na Was instruktor.
 • Razem z nim zaokrętujecie się na łodzi, którą wyruszycie na południe, na wyspę Racha Yai, aby odbyć 2 nurkowania w morzu.
 • Popłyniesz łodzią do bardzo spokojnej zatoki o dobrej widoczności. Po drodze instruktor zrobi omówienie teoretyczne, pokaże Ci rysunki szkoleniowe, wytłumaczy wpływ ciśnienia na człowieka pod wodą, zasady bezpieczeństwa, komunikacji i poruszania. Uzupełnisz też niezbędne dokumenty. (Dla osób niepełnoletnich wymagany jest podpis rodzica).
 • Instruktor omówi z Tobą najważniejsze aspekty nurkowania i podwodnego świata, zaznajomi Cię ze sprzętem, z którego będziesz korzystać, zmontuje i sprawdzi sprzęt, a następnie pomoże Ci się przygotować do nurkowania i założyć sprzęt.
 • Po pierwszym wdechu pod wodą wykonasz kilka prostych ćwiczeń a następnie udasz się na podwodną wycieczkę.
 • Po zakończeniu pierwszego nurkowania na łodzi jest serwowany lunch a po około godzinnej przerwie wejdziesz do wody drugi raz.
 • Czas każdego nurkowania jest limitowany albo czasem - wynosi maksymalnie 50 minut, albo szybkością zużywania powietrza w butli.
 • Po drugim nurkowaniu łódź będzie wracać do portu a po wyokrętowaniu zostaniesz odwieziony do hotelu. Orientacyjny czas powrotu do portu to 16:30-17:00.

Intro plus

Jeśli czujesz, że możesz potrzebować więcej czasu na oswojenie się z podwodnym środowiskiem, lub nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z ćwiczeniami w morzu - skorzystaj z opcji "Intro plus":
Dzień przed planowanym rejsem nurkowym, nasz instruktor zabierze Cię na basen, gdzie po krótkim omówieniu wejdziesz z nim do wody i wykonasz kilka ćwiczeń oraz, w miarę możliwości, popływasz chwilę ze sprzętem. Dzień nurkowania w morzu stanie się bardziej komfortowy i nie będziesz już powtarzać podwodnych ćwiczeń.

A jeśli okaże się, że woda to jednak nie Twój żywioł, zakończysz swoją przygodę z nurkowaniem zajęciami na basenie.

Kurs odbywa się na dużej łodzi, na której serwowane są śniadania oraz lunch. Napoje, oprócz tych alkoholowych, są nieograniczone i zawierają się w cenie.


Cena programu Intro Plus: 2900 THB od osoby. W cenie jest transfer z hotelu ( w rejonie bezpłatnych odbiorów, opieka instruktora, wypożyczenie sprzętu, opłaty za basen, woda do picia).

Intro plus jest dodatkiem do programu Intro nurkowe na łodzi, ceny obu programów sumują się.

Zarezerwuj

Cena

Phuket:

Cena programu PADI Odkryj Nurkowanie (Discover Scuba Diving - DSD)  lub SSI Basic Diver zależy od ilości osób i wynosi:

 • 5900 THB od osoby - indywidualnie (1 instruktor dla 1 osoby)
 • 5300 THB od osoby  - w grupie 2-4 osoby (1 instruktor dla 2-4 osób)
 • 2900 THB od osoby - program Intro Plus (zajęcia na basenie, minimum 2 osoby)

W cenie:

 • Transfer z lokalizacji: Chalong, Kata, Karon, Patong
 • 2 nurkowania w morzu  z łodzi
 • Wypożyczenie kompletu sprzętu do nurkowania
 • Polski instruktor - po potwierdzeniu terminu z naszej strony
 • Na łodzi:  lunch, owoce, kawa, herbata, woda.
 • Ubezpieczenie - po przesłaniu niezbędnych danych do ubezpieczenia

Informacje praktyczne

Informacje o kursach:

 1. Upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwiala na nurkowanie. Służy do tego prosty formularz medyczny. Jeśli odpowiesz „NIE” na każde z pytań, to po prostu możesz nurkować. Jeśli na któreś z pytań odpowiesz „TAK” to albo czeka Cię więcej szczegółowych pytań, albo musisz najpierw uzyskać opinię lekarską o braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego. Odpowiedni druk został dołączony do formularza. Jeśli musisz odwiedzić lekarza, zrób to przed datą rozpoczęcia kursu.
  Formularz medyczny PADI  – dla kursów nurkowych w PADI
  Formularz medyczny SSI
  – dla kursów nurkowych w SSI. Możesz go również wypełnić w wersji elektronicznej na Twoim profilu na stronie internetowej MySSI (wymagana wczesniejsza rejestracja).
 2. Minimalny wiek uczestnika i wymagania wstępne określone są każdorazowo w zakładce „opis kursu”.
 3. W pierwszym dniu kursu miej przygotowane następujące dokumenty: ksero dowodu tożsamości z datą urodzenia (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy), zdjęcie – takie jak do dokumentów ale w formie elektronicznej.
 4. Pierwszy dzień kursu jest dniem rozliczenia. Jeśli płacisz gotówką, prosimy o walutę lokalną.
 5. Odbiór na wszystkie zajęcia w ramach kursu jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji. Są to: niektórej rejony Chalong, Kata, Karon, Patong. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi.
 6. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nurkowaniem i dokonaliście rezerwacji programu „Odkryj Nurkowanie – Discover Scuba Diving / Basic Diver” lub podstawowego kursu „Open Water Diver” istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jeżeli nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem programu prześlecie poniższe informacje:
  – pełne imię i nazwisko
  – data i miejsce urodzenia
  – adres e-mail  (koniecznie inny dla każdego z uczestników)
 7. Zapytaj o możliwość przeprowadzenia szkoleń na safari. Nie zawsze jest możliwe prowadzenie danego kursu w określonych miejscach lub z określonymi grupami. Cena kursu „na safari” nie zawiera wypożyczenia sprzętu ani opłaty za łódź.
 8. Część teoretyczną naszych kursów staramy się przede wszystkim opierać o materiały online PADI oraz SSI. Możecie się z nimi zapoznać jeszcze przed przyjazdem do Tajlandii, co da Wam więcej czasu na wypoczynek na miejscu. Do niektórych kursów PADI istnieją drukowane materiały po Polsku.
 9. Proszę zwrócić uwagę, że cena wielu specjalizacji w czasie nurkowań jednodniowych jest minimalnie wyższa od ceny samego nurkowania. Namawiamy na uczestnictwo w specjalizacjach na których podzielimy się z Wami naszą wiedzą w ponad podstawowym zakresie.
 10. Asian Divers jest autoryzowanym pięcio-gwiazdkowym centrum szkoleniowym PADI, autoryzowanym centrum SSI i autoryzowanym centrum TDI. Kursy rekreacyjne oraz kursy przewodników nurkowych prowadzimy w PADI oraz SSI. Kursy instruktorskie prowadziny w PADI, a kursy techniczne w PADI oraz TDI. Ponieważ wszystkie te organizacje stosują te same światowe standardy ISO, są tak samo uznawane na całym świecie. W dodatku możecie wybrać interesujące was kursy z ofert różnych organizacji, nie musicie się związywać tylko z jedną.
 11. Pracujący w naszym centrum instruktorzy nie są przypadkowymi osobami, lecz wyselekcjonowanymi specjalistami lubiącymi swoją pracę.
 12. Programy wszystkich naszych kursów zostały szczegółowo dopracowane i zaaprobowane przez Course Directora PADI Piotra Paulo. Dajemy gwarancję wyróżniającej, najwyższej dostępnej na świecie jakości szkoleń prowadzonych w 5* Centrum Nurkowym PADI Asian Divers.
 13. Nasze zaawansowane kursy nurkowania np. Rescue, Doskonała pływalność, Głębokie, Wrakowe, Poszukiwanie, Rebreather i kursy Profesjonalne są bardzo wymagające. Trwają znacząco dłużej niż wymagane minimum. Przekazujemy w nich bardzo dużo wiedzy i umiejętności, a w zamian wymagamy pełnego zaangażowania kursantów. Nie gwarantujemy uzyskania certyfikatu. Jeśli ktoś nie jest w stanie spełnić wymagań zaliczeniowych to zajęcia nadprogramowe są dodatkowo płatne.
 14. Jeżeli interesuje Cię udział w więcej niż jednym kursie to czasami możliwa jest optymalizacja kosztów łodzi w taki sposób by zaoferować niższą cenę w pakiecie kursów – pytaj o szczegóły do konkretnych kursów i konkretnych dat.
 15. Jeśli jesteś zadowolony z naszego szkolenia, będziemy wdzięczni za zamieszczenie opinii na Google oraz na portalu TripAdvisor. Niektórzy mówią, że mamy żenująco mało opinii w internecie; pewnie dlatego, że zwykle woli się pisać o złych doświadczeniach, niż dobrych. Wyłamcie się ze stereotypu i podzielcie opinią – dla nas to najlepsze podziękowanie.

Ogólne uwagi dotyczące szkolenia dzieci:

 1. Dzieci w wieku 10 – 12 lat są uprawnione do nurkowania do głębokości maksymalnej 12 metrów.
 2. Osoby niepełnoletnie powinny stawić się w pierwszym dniu z rodzicami, którzy podpiszą dokumenty kursowe.
 3. Dziecko uczestniczące w kursie musi być wystarczająco samodzielne, aby przebrać się w strój nurkowy, wziąć prysznic, skorzystać z toalety, zjeść. Instruktor nie sprawuje opieki nad dzieckiem w ww. zakresie.

Informacja dotycząca dni na łodzi nurkowej:

 1. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi – jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi – chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
 2. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane wliczone w cenę, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
 3. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników – trzeba wziąć własny.
 4. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zazwyczaj wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 5. Napiwek dla instruktora– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z kursu; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Co dalej?

Spodobało Ci się nurkowanie? Jesteśmy przekonani, że tak! Jeśli chciałbyś kontunuować przygodę z podownym światem, kolejnym krokiem jest kurs, po którym otrzymasz licencję na nurkowanie z partnerem do 18 metrów -  Open Water Diver SSI lub PADI. Kurs trwa 3-4 dni. Kliknij po szczegóły.