Plaże w Tajlandii

Tajlandia w swojej ofercie ma wiele różnorodnych plaż, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Dużo do zaoferowania ma największa wyspa należąca do tego królestwa. Phuket niebezpodstawnie nazywane jest perłą Morza Adamańskiego. Znajdziemy tam piękne białe i złote plaże, które w otoczeniu dzikiej, tropikalnej roślinności przykuwają jeszcze bardziej uwagę turystów. Plaże w Tajlandii są nie tylko ostoją dla osób szukających klimatycznego miejsca do odpoczynku, ale również tych co chcą spróbować własnych sił w nurkowaniu oraz innych sportach wodnych.

Jakie plaże w Tajlandii są warte zobaczenia?

Plaża Mai Khao

Najdłuższa plaża na Phuket należąca do Parku Narodowego Sirinat. W swojej ofercie posiada niesamowity widok na lądujące samoloty oraz możliwość zobaczenia żółwi skórzastych na ich naturalnym terenie występowania 😊. Nie znajdziemy tam jednak leżaków czy stoisk z jedzeniem. Dodatkowo odradza się pływania w okresie od maja do października ze względu na prądy północne.

Plaża Nai Thon

Z początku niepozorna plaża szczególnie w niższym sezonie, jednak nie powinniśmy się zniechęcać. Pomimo że Nai Thon należy do mniej zatłoczonych plaż, jesteśmy w stanie znaleźć tutaj restauracje i hotele w pobliżu. Dla koneserów dobrych alkoholi znajdą się wysokoprocentowe drinki oraz parasole, pod których cieniem można się skryć by wypić życiodajną ambrozję😊

Plaża Sairee

Jest to największą i najbardziej popularną plaża na wyspie Koh Tao. Znajdziecie tu nie tylko bary przy plaży ale również restauracje oraz sklepy ze sprzętem do nurkowania. Ponadto jest to najlepsze miejsce na wyspie do oglądania zachodów słońca.

Plaża Patong

Jesteś typem imprezowicza? Lubisz dobrą zabawę? Jeśli twoja odpowiedź to „TAK” to w tym miejscu się na pewno odnajdziesz. Phuket po zmroku potrafi zadziwić.

Plaża Patong to niecałe 3km białego, miękkiego piasku. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych i zatłoczonych okolicy, dlatego trzeba się nastawić na to, że oprócz nas będzie jeszcze tłum innych osób. W swojej ofercie posiada stragany z przekąskami oraz napojami. Ponadto osoby z obolałymi mięśniami po zwiedzaniu kolorowego Phuket znajdą ukojenie w plażowych salonach masażu.

Plaże Tajlandia. Wejście do Patong Beach.

Plaża Kamala

Uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Jest idealnym miejscem nie tylko dla rodzin i osób chcących odpocząć ale również dla tych co planują się nieźle wybawić. W okolicy można znaleźć wiele klubów ale i też jedną z głównych atrakcji Phuket – FantaSea. Życie toczy się tutaj zarówno w dzień, jak i w nocy.

Maya Bay

Słynna plaża, którą można zobaczyć w filmie z Leonardo di Caprio pt „Plaża” (The Beach). Była ona zamknięta przez 3 lata w celu odbudowania ekosystemu, jednak teraz już powoli otwiera się na turystów. Jednak zabronione są kąpiele, a liczba osób jest ograniczona. Odwiedzamy ją podczas wycieczki Niebiańska Phi Phi 🙂

Plaża Freedom

Pomijając fakt, że droga do tej plaży jest niemałym wyzwaniem dla wielu osób przez wzniesienia jakie trzeba pokonać samochodem, a później kolejne kilkanaście minut pieszo przez dżunglę, plaża ta ma wiele do zaoferowania. Freedom beach uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaży, bowiem otaczają ją góry, a kołyszące się palmy kokosowe nadają uroku temu miejscu. Woda tutaj jest krystaliczna, a piach biały i mięciutki.

Plaża Lamai

Wyjątkowo kusząca przestrzeń w otoczeniu palm i delikatnego białego piasku jest rajem dla osób chcących odpocząć. Tutaj nie tylko odnajdą się osoby uprawiające sporty wodne, ale również rodziny z dziećmi i leniuszki co przyszły się opalać 😊. Na plaży Lamai kupisz lody na ochłodę zgrzanego ciała, kurczaka, sałatki, biżuterie oraz zimne napoje. Wchodząc do wody miejcie oczy szeroko otwarte, ponieważ wody Koh Samui są domem dość dużej populacji pływających galaretek, powszechnie znanych meduz. 😉