Nurkowanie w prądzie

Dowiedz się, jak dać się ponieść wodzie i zaplanować jedyne w swoim rodzaju nurkowanie w prądzie.

 

Chcemy nauczyć Was zaawansowanego nurkowania w czasie kursów specjalizacji. O ile wszyscy nurkowie przed kursem OWD  wiedzą o nurkowaniu podobnie mało, o tyle Ci z Was, którzy zapisują się na nasze specjalizacje mają bardzo różne doświadczenie. Każdorazowo dostosowujemy program do umiejętności i posiadanych wiadomości, traktując wymagania zaliczeniowe PADI raczej jako punkt startowy niż końcowy. Wiele umiejętności wprowadzamy do specjalizacji jako uzupełniające, to znaczy że nie są one formalnie wymagane do uzyskania certyfikatu, ale za to przydatne w rzeczywistych nurkowaniach. Oczekujcie wiele.
Zarezerwuj

LokalizacjaPhuket
Typ kursuSpecjalizacje
Ilość dni1
Ilość nurkowań2
Minimalny wiek12
MateriałyPo angielsku
Polski instruktorTak
Wymagana licencjaTak

Dostępne daty

Wybierz datę używając kalendarza poniżej.

Dzisiaj
Wybrane
Dostępne
Niedostępne

Wymagania wstępne

Wymagania wstępne: certyfikat OWD lub równoważny

Minimalny wiek uczestnika: 12 lat

Więcej informacji

Łatwy kurs, szczególnie przydatny na pierwszym safari na oceanie. Nurkowanie w prądach wywołuje mniejszy lub większy stres u nurków, którzy nie mają doświadczenia z tego typu nurkowaniami. Uczymy prostych trików jak unikać zmęczenia w prądzie i w jaki sposób czerpać radość z tego typu nurkowań. Większość nurkowań oceanicznych to nurkowania w prądach. Dla tych nurków, którzy mają tylko doświadczenia polsko-egipskie, nurkowanie w prądzie oceanicznym jest zazwyczaj mało przewidywalne. Prąd morski najlepiej można porównać do wiatru na powierzchni, na płaskiej pochyłej rafie zwykle nie robi niespodzianek, jednak wśród skał, w wąwozach i na wrakach jest inaczej.

Podczas tej specjalizacji nauczymy Cię: czym są prądy i skąd się biorą, jak przewidywać ogólny kierunek i siłę prądu, jak na podstawie mapy nurkowiska przewidywać miejsca gdzie pojawią się wiry, prądy ściągające lub efekt wynoszenia. Dowiedzie się jak skutecznie nawigować w prądzie, jak się zanurzać i wynurzać, kontrolować swoje położenie i pływalność, komunikować się z partnerem i co zrobić, żeby się nie zgubić, jak pływać pod i z prądem. Na życzenie nauczysz się używać hak prądowy, strzelać bojkę oraz wykorzystywać różne metody komunikacji pod wodą i na powierzchni.

Program kursu

Czas trwania kursu: 1 dzień

Organizacja kursu: 2 nurkowania poprzedzone wykładem teoretycznym.

Cena

Cena:

 • 5 000,- THB- stacjonarnie
 • 2 500,- THB -kurs w czasie safari

+ materiały i opłata certyfikacyjna 2 000,- THB

Cena zawiera: Szkolenie po polsku, wypożyczenie sprzętu.

Zapytaj czy w konkretnych dniach lub na konkretnym safari jest możliwość odbycia tego kursu - musi być prąd :-)

Informacje praktyczne

Informacje o kursach:

 1. Upewnij się czy możesz nurkować. Do oceny Twojego stanu zdrowia służy Formularz medyczny PADI  – jeśli na którekolwiek pytanie odpowiadasz „TAK” będziesz musiał uzyskać opinię lekarską o braku przeciwwskazań do nurkowania rekreacyjnego (na stronie nr 2 niniejszego formularza)  Upewnij się, że możesz rozpocząć kurs zgodnie z rezerwacją, jeśli musisz odwiedzić lekarza zrób to przed datą rozpoczęcia kursu. Dodatkowo będziesz musiał podpisać formularz Zwolnienia z Odpowiedzialności PADI i formularz Zasady Bezpiecznego Nurkowania PADI.
 2. Minimalny wiek uczestnika i wymagania wstępne określone są każdorazowo w zakładce „opis kursu”.
 3. W pierwszym dniu kursu miej przygotowane następujące dokumenty: ksero dowodu tożsamości z datą urodzenia (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy), zdjęcie – takie jak do dokumentów ale w formie elektronicznej.
 4. Pierwszy dzień kursu jest dniem rozliczenia. Jeśli płacisz gotówką, prosimy o walutę lokalną.
 5. Odbiór na wszystkie zajęcia w ramach kursu jest zawarty w cenie tylko dla określonych lokalizacji. Są to: niektórej rejony Chalong, Kata, Karon, Patong. Z pozostałych miejsc są dopłaty do transferów, ich wysokość zależy od konkretnej łodzi.
 6. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nurkowaniem i dokonaliście rezerwacji programu „Odkryj Nurkowanie – Discover Scuba Diving” lub podstawowego kursu „Open Water Diver” istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jeżeli nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem programu prześlecie poniższe informacje:
  – pełne imię i nazwisko
  – data i miejsce urodzenia
  – adres e-mail  (koniecznie inny dla każdego z uczestników)
 7. Zapytaj o możliwość przeprowadzenia szkoleń na safari. Nie zawsze jest możliwe prowadzenie danego kursu w określonych miejscach lub z określonymi grupami. Cena kursu „na safari” nie zawiera wypożyczenia sprzętu ani opłaty za łódź.
 8. Do niektórych kursów nie istnieją drukowane materiały PADI po Polsku. Wówczas zapewniamy tłumaczenia gratis, o ile takowe istnieją.
 9. Proszę zwrócić uwagę, że cena wielu specjalizacji w czasie nurkowań jednodniowych jest minimalnie wyższa od ceny samego nurkowania. Namawiamy na uczestnictwo w specjalizacjach na których podzielimy się z Wami naszą wiedzą w ponad podstawowym zakresie.
 10. Pracujący w naszym centrum instruktorzy nie są przypadkowymi osobami, lecz wyselekcjonowanymi specjalistami lubiącymi swoją pracę. Asian Divers jest autoryzowanym pięcio-gwiazdkowym centrum szkoleniowym PADI i autoryzowanym centrum TDI.
 11. Programy wszystkich naszych kursów zostały szczegółowo dopracowane i zaaprobowane przez Course Directora PADI Piotra Paulo. Dajemy gwarancję wyróżniającej, najwyższej dostępnej na świecie jakości szkoleń prowadzonych w 5* Centrum Nurkowym PADI Asian Divers.
 12. Nasze zaawansowane kursy nurkowania np. Rescue, Doskonała pływalność, Głębokie, Wrakowe, Poszukiwanie, Rebreather i kursy Profesjonalne są bardzo wymagające. Trwają znacząco dłużej niż wymagane minimum. Przekazujemy w nich bardzo dużo wiedzy i umiejętności, a w zamian wymagamy pełnego zaangażowania kursantów. Nie gwarantujemy uzyskania certyfikatu. Jeśli ktoś nie jest w stanie spełnić wymagań zaliczeniowych to zajęcia nadprogramowe są dodatkowo płatne.
 13. Jeżeli interesuje Cię udział w więcej niż jednym kursie to czasami możliwa jest optymalizacja kosztów łodzi w taki sposób by zaoferować niższą cenę w pakiecie kursów – pytaj o szczegóły do konkretnych kursów i konkretnych dat.
 14. Jeśli jesteś zadowolony z naszego szkolenia, będziemy wdzięczni za zamieszczenie opinii na portalu TripAdvisor. Niektórzy mówią, że mamy żenująco mało opinii w internecie; pewnie dlatego, że zwykle woli się pisać o złych doświadczeniach, niż dobrych. Wyłamcie się ze stereotypu i podzielcie opinią – dla nas to najlepsze podziękowanie.

Ogólne uwagi dotyczące szkolenia dzieci:

 1. Dzieci w wieku 10 – 12 lat są uprawnione do nurkowania do głębokości maksymalnej 12 metrów.
 2. Osoby niepełnoletnie powinny stawić się w pierwszym dniu z rodzicami, którzy podpiszą dokumenty kursowe.
 3. Dziecko uczestniczące w kursie musi być wystarczająco samodzielne, aby przebrać się w strój nurkowy, wziąć prysznic, skorzystać z toalety, zjeść. Instruktor nie sprawuje opieki nad dzieckiem w ww. zakresie.

Informacja dotycząca dni na łodzi nurkowej:

 1. W cenie każdego rejsu jednodniowego jest lunch na łodzi – jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, weź ze sobą przekąskę, którą będziesz mógł jeść na łodzi – chyba, że zdecydujesz się jeść sam ryż.
 2. Na łodzi jest zawsze woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje puszkowane wliczone w cenę, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle maks. 30 THB. Na niektórych łodziach jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodnowych jak i na safari).
 3. Na łodziach lokalnych nie ma ręczników – trzeba wziąć własny.
 4. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zazwyczaj wkłada się go na koniec dnia do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 100 THB.
 5. Napiwek dla instruktora– jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z kursu; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.

Co dalej?

Zapraszamy na pozostałe kursy specjalizacji na których uczymy w bardzo zaawansowany sposób praktycznych umiejętności. Nasze kursy zaawansowane znacząco wykraczają poza minimalne wymagania zaliczeniowe.