Ogólne

MV Lapat jest nową, przestronną łodzią nurkową mającą w swej ofercie niedrogie rejsy.

MV Lapat nie oferuje typowego safari. Łódź stacjonuje na Similanach i w okolicach przez cały sezon a pasażerowie  są codziennie dowożeni szybką łodzią motorową. 

Każda kabina jest klimatyzowana i może pomieścić 2 osoby. Kabiny z podwójnymi łóżkami mają prywatną łazienkę. MV Lapat została zaprojektowana przez nurków, dla nurków i zbudowana w Phuket w pierwszych miesiącach 2016 roku. Wyposażona w udogodnienia, które zapewniają trwałość, bezpieczeństwo, czystość i wygodę. Dla amatorów opalania jest duży słoneczny taras na dachu. Na górnym pokładzie znajduje się zadaszona jadalnia na świeżym powietrzu oraz klimatyzowany salon, w którym można oglądać filmy i ochłodzić się w ciągu dnia. Sprzęt przechowywany jest na duży pokładzie nurkowym na rufie łodzi.

To jedyna duża i wygodna łódź oferująca nurkowanie jednodniowe na Richelieu Rock. Ze względu na codzienny transfer motorówką do łodzi, można bez problemu przedłużyć swoje nurkowe wakacje nawet o kilka dni.  Jednak z tego samego powodu, w ciągu dnia może przebywać znacznie więcej osób niż jest miejsc nocujących – może być po prostu tłoczno. Łódź nie organizuje odbiorów z rejonu Phuket.

 • Dobra cena
 • Świetne jedzenie
 • Bardzo popularna
 • Możliwość dołączenia w dowolnym dniu

Zarezerwuj

Max ilość gości:  16 nocujących / w ciągu dnia więcej
Ilość kajut:  8
Łazienki w kajutach:  Dostępne
Łóżka małżeńskie:  Dostępne
Nitrox:  Za dopłatą

Zarezerwuj

Dostępność

MV LAPAT oferuje wybór dwóch typów kabin: 2 x kabiny Master z łazienką, 6 x kabiny Twin
 • Twin
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja

 • Master
  Maks:

  Udogodnienia w kajucie:Klimatyzacja, Łazienka w kajucie, Łozko malzenskie

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli położona ...Więcej

Informacje praktyczne o safari

Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie safari w rejonie Phuket i Khao Lak w Tajlandii.

 1. Odbiór na safari. Niektóre łodzie oczekują dopłat za transfery w zalężności od lokalizacji. Jeśli transfer jest dodatkowo płatny, taka informacja jest zawsze zawarta w opisie łodzi, potwierdzimy też ewentualne dopłaty podczas rezerwacji rejsu.
 2. Godziny odbiorów. Odbiory odbywają się zwykle późnym popołudniem, a łodzie wypływają na safari wieczorami. Na łodzie Somboon transfer odbywa się wcześnie rano. Chcąc korzystać z transportu zbiorczego trzeba dostosować się do godziny odbioru z określonej lokalizacji. Ta godzina podawana jest dokładnie na kilka dni przed safari.
 3. W cenie nurkowań standardowo jest butla 12l ze sprężonym do 200 bar powietrzem, balast i pas balastowy, a także podwodny przewodnik.
 4. Opłata za park narodowy  jest uiszczana w gotówce w walucie lokalnej tuż przed wypłynięciem. Wysokość opłaty zależy od ilości dni spędzonych na łódce.
 5. Butle mają standardowo zawory INT (pierwszy stopień ze strzemiączkiem). Posiadacze automatów DIN muszą zaopatrzyć się w adaptor lub wypożyczyć go na miejscu przed rejsem. Na łodziach czasami zdarzają się butle, z których można wykręcić „pestkę” kluczem imbusowym, ale nie należy liczyć na takie rozwiązanie.
 6. W porcie nurkowym są bankomaty, ale nie ma punktu wymiany walut, dlatego warto wymienić pieniądze przed rejsem (w drodze do portu może być to niemożliwe). Jest też sklep, gdzie można zaopatrzyć się w towary pierwszej potrzeby.
 7. W czasie rejsu na 2 lub więcej dni jest niekiedy szansa zejścia na ląd – gdy łódź stacjonuje przy nurkowisku, gdzie znajduje się plaża. Teren parku narodowego ogranicza aktywność na lądzie do spacerów i kąpieli w morzu. Nie ma możliwości rozpalenia ogniska wieczorem ani zejścia na ląd po zmroku. Na Similanach nie ma żadnych sklepów ani barów.
 8. Temperatura wody wynosi zwykle 27-30 stopni, tzw „zimne prądy” na safari zwykle nie przynoszą chłodniejszej wody niż 25 stopni. Odpowiednia jest 3mm długa pianka. Dla zmarzluchów polecamy dodatkowo cienki kaptur np 1mm. Zabieranie 7mm pianek jest mało rozsądnym pomysłem.
 9. Nitrox jest dostępny na wybranych łodziach i zazwyczaj jest dodatkowo płatny.Wiele łodzi oferuje pakiety nitroksowe na cały czas safari, które są zwykle tańsze niż suma pojedynczych napełnień. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu namawiamy na rezerwację pakietu z wyprzedzeniem. Uważamy, że nurkowania na nitroksie w czasie safari mają sens ze względu na ekspozycję azotową. Jeśli chcecie korzystać z nitroksu trzeba mieć ze sobą certyfikat. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu, możesz umówić się na kurs.
 10. W pierwszy dzień trzeba okazać na łodzi najwyższy certyfikat nurkowy. Bezwzględnie polecamy posiadanie ubezpieczenia nurkowego i komputera. Ubezpieczenie można wykupić np w DAN. Jeśli nie macie komputera prosimy o wypożyczenie, które jest odpłatne. Wiele łodzi nie zezwala na nurkowania w czasie safari bez komputera.
 11. Zalecamy posiadanie stopnia AOWD na safari. Wiele unikalnych stworzeń oraz formacji skalnych jest dostępne głębiej niż na 18 metrach. Niektóre nurkowiska są podwodnymi górami zaczynającymi się na 12 – 18 metrach i głębiej – są one z definicji niedostępne dla nurków OWD. Jeśli jedziemy na łódź jako przewodnicy to sami nie prowadzimy nurków OWD z dwóch powodów:
  1. Po pierwsze, chcemy by nasi klienci zobaczyli to co jest najciekawsze i wracali naprawdę zadowoleni a nie rozczarowani że „inne grupy widziały więcej”.
  1. Po drugie, sami kochamy nurkowanie i pracujemy jako przewodnicy dla własnej przyjemności i chcemy nurkować głębiej niż na 18 metrów. W Tajlandii przewodnik zabierający nurków ze stopniem podstawowym głębiej niż na 20 metrów łamie prawo. Konsekwencje łamania prawa mogą wiązać się z odpowiedzialnością karną, oraz problemami przy uznawaniu ubezpieczenia w razie potencjalnego wypadku.
 12. Jeśli chcecie nurkować z nami a nie macie AOWD prosimy umówcie się z nami na kurs przed lub w trakcie safari – doskonale przygotujemy Was do nurkowania w oceanie, prądach, w nocy, głęboko itp. Jeśli nie chcecie lub nie możecie stać się nurkami AOWD, możecie płynąć na safari, ale Waszym przewodnikiem będzie anglojęzyczny divemaster, a nie żadne z nas.
 13. W czasie wszystkich safari zdarzają się prądy i fale. Morze Andamańskie jest zwykle spokojne, a w miesiącach luty-kwiecień często przypomina jezioro. Na Oceanie Indyjskim występują jednak sztormy nawet w tym bardzo spokojnym okresie, a to przekłada się na powstawanie fal. Zarówno prądy jak i fale są trudno przewidywalne. Zwykle w okresie pełni/nowiu ruchy wody są większe. Nie mamy ekstremalnie silnych prądów zrywających maskę, ani prądów ściągających w otchłań czy wynoszących na powierzchnie. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w nurkowaniu w prądach polecamy abyście zapisali się na safari na nasz kurs Nurkowanie w prądzie w którym nauczymy Was wszelkich znanych nam tricków i technik nurkowania w prądzie, tak by nie zużywać dużo powietrza, mało się męczyć i mieć dużo frajdy zamiast stresu. Sprawdź specjalną obniżoną cenę w na kurs nurkowanie w prądach podczas safari.
 14. W cenie każdego rejsu zapewnione są posiłki wynikające z pory dnia. Jest to zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich, często pikantnych. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jecie ryb, mięsa i jajek pod żadną postacią, musicie zgłosić ten fakt z wyprzedzeniem. Chyba, że będziecie jeść sam ryż.
 15. Na łodziach jest zawsze dostępna woda, kawa, herbata bez ograniczeń. Na niektórych są również napoje gazowane w cenie, a na innych trzeba płacić za puszkę, zwykle 30-40 THB.
 16. Na większości łodzi jest piwo puszkowane, dostępne do kupienia po ostatnim nurkowaniu. Zasady niespożywania alkoholu pomiędzy nurkowaniami są traktowane w Tajlandii bardzo poważnie. Jeśli nurek wypije piwo np. do lunchu, nie zostaje wpuszczony w danym dniu do wody (tak samo jest na rejsach jednodniowych jak i na safari). Na niektórych łodziach dostępne jest wino, słodycze, kawa espresso, masaże i inne dodatkowo płatne dodatki.
 17. Na większości łodzi safari są ręczniki.
 18. Napiwek dla załogi jest miłym akcentem. Zwyczajowo wkłada się go na koniec rejsu do specjalnej skrzynki. Tajska załoga dzieli się napiwkiem. Zwyczajowo zostawia się 500-1000 THB za czterodniowy rejs od osoby
 19. Napiwek dla przewodnika – jeśli macie ochotę go w ten miły sposób wynagrodzić – daje się mu bezpośrednio do ręki. Wysokość zależy od Waszych chęci i zadowolenia z nurkowania; jest zwyczajowo wyższy niż napiwek dla załogi tajskiej.
 20. Na większości łodzi (oprócz Camic i Somoboon) jest czas na umycie i suszenie sprzętu po ostatnim nurkowaniu. Jeśli wypożyczacie sprzęt od nas, prosimy abyście go nie myli, lecz spakowali do skrzynki lub torby, w której znajdował się w pierwszy dzień safari. Prosimy o upewnienie się że spakowaliście całość sprzętu. Proszę zwrócić uwagę na wyciągnięcie balastu z kieszeni oraz pozostawienie na łodzi pasów balastowych. Przed opuszczeniem łodzi proszę dokładnie sprawdzić czy zabraliście wszystkie swoje rzeczy. Odzyskanie pozostawionych przedmiotów jest zawsze czasochłonne i kłopotliwe.

Cennik

 Cennik nurkowań jednodniowych:

Miejsce L. Nurkowań Cena Wypożyczenie sprzętu Park fee
Similany 2 4,500 THB 500 THB 700 THB
Koh Bon 2 4,300 THB 500 THB 700 THB
Koh Tachai 2 4,500 THB 500 THB 700 THB
Richelieu Rock 2 5,100 THB 500 THB 700 THB

Cennik nurkowań z noclegiem na łodzi:

Dni/ Nocy Kabina Cena za nurka
bez Richelieu z Richelieu
2D/1N Twin Bunk Cabin 13 200 THB 14 200 THB
2D/1N Master Cabin 15 200 THB 16 200 THB
3D/2N Twin Bunk Cabin 16 500 THB 17 500 THB
3D/2N Master Cabin 18 500 THB 19 500 THB
4D/3N Twin Bunk Cabin 18 400 THB 20 400 THB
4D/3N Master Cabin 20 900  THB 22 400 THB

Cena zawiera:

 • wybraną ilość noclegów noclegów w kajucie
 • pełne wyżywienie, przekąski, napoje (woda, kawa, herbata)
 • nurkowania: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika
 • transfer z rejonu Khao Lak

Cena nie zawiera:

 • transferu z Phuket
 • opłaty wstępu do PN Similany w zależności od ilości dni
 • wypożyczenie sprzętu
Park fee Similany Park fee Similany + Richelieu Wypożyczenie sprzętu
2D/1N 900 1400 1000
3D/2N 1100 1600 1500
4D/3N 1300 1800 2000

 • 15 litrowa butli
 • nitroxu
 • wypożyczenia ręczników
 • napojów gazowanych i alkoholu

Ubezpieczenie i COVID

dojazd  i inne warunki: w cenie, nie w cenie, jak samemu, jak za dopłatą. ubezpieczenie, własny komputer, minimalne doświadczenie nurkowe

Harmonogram

 Dzień\godzina 7:00 10:30 13:30 17:00 – 19:00
Poniedziałek North Point West of Eden Elephant Head Rock Similan 8-9
Wtorek Christmas Point Koh Bon Koh Bon Koh Bon
Środa Koh Tachai Koh Tachai Koh Tachai Surin
Czwartek Richelieu Rock Richelieu Rock Richelieu Rock Surin
Piątek Surin Surin Surin Surin
Sobota Richelieu Rock Richelieu Rock Richelieu Rock Koh Tachai
Niedziela Koh Bon Koh Bon Koh Bon Three Tree

Przykładowy program safari

Rejs 1 dniowy

Dzień nurkowy obejmuje 2 zanurzenia z przerwą na lunch.

Oto typowy plan dnia nurkowego na Similanach:

 • 7:00 odbiory z hoteli w Khao Lak
 • 8:00 - 9:30 transfer motorówką z portu Tab Lamu w Khao Lak na łódź
 • 10:45 - I nurkowanie
 • 12:00 - 13:30 przerwa na lunch
 • 13:45 - II nurkowanie
 • 15:30 - powrót motorówką do portu
 • Ok. 17:00 - powrót do hotelu

Trasy safari

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków.  Czytaj więcej o Similanach.


Richelieu Rock oferuje wspaniałą dywersyfikację życia morskiego.  Żyje tam tak wiele morskich stworzeń, że nie sposób zliczyć ich gatunków nawet w ciągu całego dnia nurkowego.  Czytaj więcej o Richelieu Rock.


Koh Bon - wapienna, bezludna, nieco mroczna w klimacie wyspa  jest jednym z najlepszych miejsc w Tajlandii na spotkanie dużych, często ponad pięciometrowej rozpiętości mant.  Czytaj więcej o Koh Bon.


Koh Tachai - najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy, które składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czytaj więcej o Koh Tachai.  Czytaj więcej o Koh Tachai.