Ogólne

Kulinarne fascynacje i szkoła gotowania

Szkoła Gotowania na Phuket ostrzega – będzie pysznie

Ta kulinarna wycieczka zaplanowana jest dla smakoszy, zarówno tych, którzy chcą nauczyć się przyrządzania tajskich potraw, poprawić swój warsztat kulinarny pod okiem tajskich kucharzy, a także dla tych, którzy po prostu lubią dobrze zjeść. Jesteśmy żarłokami i w naszych prywatnych podróżach zwiedzanie oznacza zawsze nie tylko zabytki i kulturę ale właśnie zwiedzanie kulinarne. Jeśli zgodzicie się z nami, że kolacja pełna ryb, skorupiaków, krewetek i kalmarów może być niebezpieczna bez sporej ilości białego wina to dobrze trafiliście. Szkoła gotowania na Phuket czeka na Was!

Dla tych którzy lubią gotować i dla tych którzy wolą tylko jeść:

Kuchnia tajska jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Niespotykane połączenia smaków, różnorodność przypraw i warzyw a także szybkość przygotowania potraw, to jej największe atuty. Szkoła Gotowania na Phuket nauczy Was jak odtworzyć część wakacyjnych doznań w domu. Będziecie mogli pochwalić się umiejętnością gotowania tajskich potraw dla rodziny i przyjaciół. Na targu pomożemy zrobić zakupy, które przetrwają podróż do Polski.

Naszą wycieczkę zaczynamy od wegetariańskiego lub mięsnego lunchu nazywanego Kanom Jin. Na bazie makaronu ryżowego tworzymy własną kombinację połączeń z różnymi smakami curry i niezliczoną ilością kiełków, świeżych warzyw, przypraw….  Zapoznamy Was z cudowną ferią smaków i zapachów w miejscu gdzie rzadko widuje się „białe twarze” czyli farangów. Jest to jeden z wariantów „typowego tajskiego śniadania”, które z niewyjaśnionych przyczyn jest mało promowane przez Tajów. My jesteśmy zauroczeni tym posiłkiem i chętnie od niego zaczynamy nasze Kulinarne Fascynacje. Więcej Wam teraz nie opowiemy, aby zostawić nutkę niepewności i wiele niespodzianek tajskiej kuchni na później

Termin: Czwartek
Cena: 3900 THB -osoba gotująca3901 THB – osoba niegotująca (obserwator)
Czas trwania: 11:00 – 19:00

*Czas imprezy jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Czas dojazdu zależy od lokalizacji hotelu i waha się od 30 minut do 3 godzin.

Zarezerwuj

Więcej informacji

Świeże warzywa, ryby, owoce morza, dodatki mięsne, sosy – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Amatorzy pikantnych smaków będą usatysfakcjonowani, ale większość potraw może być również przyrządzona w sposób łagodny

Głównym zamysłem tego programu jest to, abyście mogli poznawać Tajlandię od strony kulinarnej. Samemu trudno jest znaleźć w ciągu całego pobytu tyle smaków ile poznacie podczas naszej autorskiej wycieczki. Mieszkając na stałe w Tajlandii uwielbiamy dzielić się z Wami doświadczeniami, które zdobywaliśmy przez lata. Podczas grupowej wycieczki jest okazja aby spróbować "po odrobinie" wielu potraw. O to nam właśnie chodzi abyście doświadczyli tysiąca smaków, a przy okazji doskonale się bawili w klimacie przyjęcia dla znajomych w naszej okolicy

Jeśli zechcecie, to nauczycie się jak odtworzyć przygotowywane dania w polskich realiach. W ten sposób można zabrać cząstkę wakacyjnych wspomnień i podzielić się nią z przyjaciółmi. Nie trzeba być ekspertem w gotowaniu. Jeśli wiecie, jak trzymać nóż i potraficie ugotować wodę – wystarczy. Potrawy są łatwe w przyrządzaniu i nie wymagają specjalnych umiejętności. Pokażemy Wam wszystko krok po kroku, wyposażymy w książeczkę z przepisami po polsku a na lokalnym targu pomożemy zrobić zakupy przypraw i tego co można zabrać do Polski.

Pokażemy jak wybierać krewetki, kalmary, kraby i ryby tak, aby były na pewno świeże. Nauczymy jak obierać seafood i przygotowywać sosy, oraz do czego pasują które zioła i przyprawy. Amatorów chili nauczymy, jak postępować przy krojeniu i ubijaniu papryczek, oraz w jaki sposób jeść ostre potrawy. Pokażemy Wam jak popijać i przegryzać, aby zmieniać wrażenia smakowe słodkiego i pikantnego.


Program dnia:

Około południa przyjedziemy do lokaleskiej restauracji z Khanom Jin, nie jedzcie zbyt obfitego śniadania aby zmieścić więcej. Tu poznamy się z założycielami Szkoły Gotowania na Phuket i uzgodnimy czego chcecie próbować w dalszym ciągu wycieczki.

Po lunchu, czas na spacer w otulinie parku narodowego. Cudowne widoki, okazja do zdjęć i rozmów. Oczywiście dominującym tematem będzie jedzenie.

Odwiedzimy targ z owocami. Nie sposób nie wpleść tego wątku do naszej wycieczki. Oczywiście spróbujemy wszystkiego co tylko będzie dostępne

Znowu krótki spacer i czas na lokalny targ świeżej żywności. Tu czeka nas trochę pracy przed kolejnym posiłkiem. Przewodnik pokaże Wam lokalne warzywa, owoce, przyprawy i inne składniki potraw. Wiele z nich będziecie wykorzystywać w tym samym dniu. Porównacie wygląd warzyw znanych z Polski z ich orientalnymi odmianami. Wszyscy, którzy kochają warzywa będą w raju, a część z Was pewno zrobi tutaj zakupy "do domu".

Po wizycie na targu pojedziemy do restauracji położonej praktycznie na plaży. Tu samoistnie podzielimy się na dwie grupy. Pierwsza zacznie przygodę z gotowaniem pod okiem tajskiego kucharza, a druga zajmie się napełnieniem kieliszków winem, albo przerwą na kąpiel w morzu. Każdemu według zachcianek.

Stanowiska pracy w naszej Szkole Gotowania na Phuket są wyposażone we wszystkie potrzebne przybory oraz najważniejsze z nich – woki. Będziecie mogli więcej lub mniej samodzielnie kroić, szatkować, obierać, rozgrzewać, dodawać, dolewać, smażyć, prażyć, parzyć, mieszać, potrząsać, przewracać, tłuc, ubijać, wąchać, próbować a na koniec jeść, jeść, jeść.

Skończymy po zachodzie słońca z nieprzyzwoicie pełnymi żołądkami, zaopatrzeni w przepisy, wrócicie do hoteli. Ale bez obaw – potrawy są lekkostrawne, więc w połączeniu z pewną ilością wina zaśniecie głęboko pełni także orientalnych wrażeń.

Zarezerwuj

Dostępność

Przepraszamy, dokonanie rezerwacji na ten termin nie jest możliwe. Prosimy o kontakt.

Phuket

PhuketPhuket Tajlandia Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym przewodnikiem po wyspie Phuket Tajlandia – szczegóły w menu po lewej stronie. Wyspa Phuket,  nazywany w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje. Ma 48 km ...Więcej

Khao Lak

Khao LakKhao Lak –  przewodnik po Polsku Położenie Khao Lak Miasteczko Khao Lak położone jest 80 km na północ od lotniska na Phuket, wzdłuż zachodniego wybrzeża Tajlandii, nad Morzem Andamańskim. Wybierany jako „cichsza wersja Phuket”, często polecany rodzinom z dziećmi, którzy chcą przede wszystkim spędzić spokojny czas na terenie hotelu i na plaży. Większośc hoteli położona ...Więcej

W cenie

W cenie wycieczki:

  • Wszystkie składniki niezbędne do ugotowania potraw oraz napoje w czasie lekcji.
  • Opieka polskiego przewodnika podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnego tajskiego kucharza.

Weź ze sobą

  • wygodne ubranie
  • aparat fotograficzny

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne o wycieczkach:

1. Przed złożeniem rezerwacji bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem programów. Upewnijcie się, że program wycieczek jest zgodny z Waszymi oczekiwaniami. Jeżeli np. chcielibyście dowiedzieć się więcej o buddyzmie i kulturze wybierzcie jedną z wycieczek kulturalno-krajoznawczych, a nie przyrodniczą.

2.Jeśli oferta nie stanowi inaczej, cena wycieczki obejmuje: opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, 1 posiłek, wszelkie bilety wstępu.

3. Prosimy o zapoznanie się w opisie wycieczek z zakładką „Weź ze sobą” i zastosowanie się do rad. Np. komplet ubrań na zmianię poprawia komfort, gdy spoceni po dżungli wsiądziecie do klimatyzowanego busa.

4. Transfer na wycieczki jest zawarty w cenie z większości lokalizacji. Cena dopłat z niektórych rejonów może być zależna od ilości uczestników wycieczki z danego rejonu. Szczegóły dotyczące transferów z/do hotelu znajdują się w opisie programów w zakładce „dojazd”.

5. Czas imprezy opisany na stronie jest czasem zwiedzania, bez dojazdu. Z różnych lokalizacji na różne programy dojazdy wahają się od 30 minut do 3 godzin. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o czasie dojazdu z Waszego hotelu na wybrany program, napiszcie do nas.

6. Polski przewodnik nie zawsze jest obecny podczas odbiorów z hoteli. Najczęściej dosiada się do busa na trasie bądź spotyka się z uczestnikami wycieczki w pierwszym punkcie zwiedzania.

7. Kierowcy busów często nie mówią po angielsku oraz mogą nie znać nazwy „Asian Divers”, ale na liście odbiorów zawsze powinny znajdować się imiona i nazwiska wszystkich uczestników.

8. O godzinie odbioru poinformujemy Was najpóźniej dzień przed wycieczką. Staramy się przyjeżdżać punktualnie, więc jeżeli kierowca spóźnia się więcej niż 15 minut bardzo prosimy dzwonić pod nr telefonu przesłany wraz z godziną odbioru. Zadzwonić można np. z recepcji albo przez komunikator internetowy: WhatsApp, Viber. Wiadomości tekstowe (SMS) lub e-mail mogą nie być odczytane na czas, zwłaszcza o wczesnych porach.

9. Zgodnie z lokalnym prawem uczestnicy wycieczki powinni być objęci ubezpieczeniem od nagłych wypadków powstałych ze strony organizatora. Ubezpieczymy Was bez dodatkowych opłat, jedynym warunkiem jest podanie pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, narodowości oraz nr paszportu. Dane te przesyłane są do firmy ubezpieczeniowej i nie mamy wpływu na ich ochronę.

10. Tam, gdzie w programie jest usługa wykonywana bezpośrednio dla Was: kajakarz, masażysta, karmienie słonia – zwyczajowo zostawia się napiwek 100-200 THB. W Tajladni miłym i powszechnym akcentem jest również zostawienie napiwku dla tajskiego kierowcy busa oraz przewodnika wycieczki. Prosimy o zabieranie drobnych pieniędzy na wycieczki.

11. Jeżeli opis programu nie stanowi inaczej, podczas wycieczek nie ma czasu, aby „przy okazji” zrobić zakupy. Czas na zwiedzanie jest cenny i nie robimy przerw na lokalnych targowiskach i w sklepach. (Wyjątki: Przyroda Phuket, Gotowanie po tajsku, Plaża Railey Krabi)

12. W cenie wycieczek jednodniowych jest 1 posiłek wynikający z pory dnia: lunch albo kolacja. Jest to zazwyczaj zestaw potraw lokalnych, również wegetariańskich. Potrawy bezmięsne są przyprawiane sosem ostrygowym lub rybnym (podstawowymi w kuchni tajskiej), więc jeśli nie jesz określonych grup produktów lub masz alergię pokarmową – napisz do nas. W miarę możliwości postaramy się uwzględniać wszystkie Wasze szczególne życzenia, w tym specjalne wymagania żywieniowe.

13. W przypadku niestawienia się punktualnie w miejscu rozpoczęcia programu (zwykle jest to recepcja hotelu), możliwe jest poniesienie pełnych kosztów rezygnacji bez względu na powód nieobecności. Np. deszczowa pogoda w momencie odbioru na wycieczkę nie jest wystarczającym powodem rezygnacji.

Dojazd

Phuket

Oferujemy bezpłatny transfer z/do hotelu z większości lokalizacji na Phuket.

Z niektórych rejonów na Phuket niestety nie jest to możliwe- są to miejsca, których nie da się sensownie właczyć w trasę odbioru i musimy organizować prywatny transfer. Dotyczy to lokalizacji: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong - znajdują się one na wschodnim wybrzeżu wyspy, z dala od popularnych ośrodków turystycznych i miejsc do zwiedzania. Cena transferu zależy od ilości osób i trasy danej wycieczki. W celu uzgodnienia dopłaty do transferu z powyższych rejonów prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Khao Lak

Bezpłatny transfer dotyczy co najmniej 6 osób z rejonu Khao Lak. W przypadku mniejszej ilości osób prosimy o kontakt z nami i potwierdzenie warunków transferu z i do hotelu.