Nasz przewodnik po Tajlandii

przewodnik tajlandia

Nasz przewodnik o Tajlandii stworzyliśmy, aby pomóc Wam zorganizować Wasze wakacje w Tajlandii.
Niezależnie od tego, czy nurkujesz, czy jeszcze nie, na tej stronie znajdziesz interesujące pomysły na spędzenie czasu w tym przepięknym kraju.

Życzymy Ci udanych wakacji.


Tajlandia – Przewodnik po polsku 

Stworzyliśmy stronę o nurkowaniu i wycieczkach po Tajlandii na podstawie własnych doświadczeń. Mieszkamy na stałe i prowadzimy centrum nurkowe na Phuket od początku 2006 roku. Mimo, że nasze życie się zmieniło, pamiętamy jak cenny jest każdy dzień wakacji. Wasze wakacje w Tajlandii możecie spędzić tak, jak oferują biura podróży, czyli zwykle jako mało atrakcyjną ale drogą masówkę lub zaplanować je sami.

Nasz przewodnik po Tajlandii zawiera zbiór praktycznych wskazówek oraz szczegółowy przewodnik po Phuket, Krabi i Khao Lak. Umieściliśmy w nich odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania: o wymagane szczepienia, czy malaria to rzeczywiście zagrożenie, na czym polega tajski masaż i jakie zabiegi warto zamówić w spa oraz ile kosztuje obiad w restauracji. Przeczytacie również, kiedy jechać do Tajlandii i dlaczego.

W Przewodniku staraliśmy się umieścić wszystkie ciekawe informacje o Tajlandii, lecz jeśli macie jakieś pytania – pytajcie, a my pomożemy Wam w miarę możliwości. Jeśli uważacie, że czegoś w naszym przewodniku brakuje to napiszcie do nas, chętnie uzupełnimy go o kolejne informacje.


Tajlandia – podstawowe informacje


Tajlandia według Europejczyków

To kraj uśmiechniętych, szczęśliwych ludzi, nieuwikłanych w pogoń za pieniędzmi, korzystających z tego co osiągnęli i nienarzekających na to, czego się zrobić nie udało.


Pełna nazwa Tajlandii

„Prathet Thai” co oznacza Kraj Wolnych Ludzi, oddaje to poczucie dumy narodowej, odrębności, często poczucia wyższości. Zobacz więcej w Dawna nazwa Tajlandii.


Stolica Tajlandii

Bangkok – „Krung Thep”, co znaczy Miasto Aniołów – zasiedlone przez ponad 8 milionów (zarejestrowanych) mieszkańców, jest kosmopolitycznym gigantem, stolicą kraju i centrum polityki, przemysłu oraz kultury. Jest także siedzibą Szanownej Rodziny Królewskiej.


Geografia Tajlandii

Tajlandia jest długim i w części „wąskim” krajem. Pomimo że powierzchnia wynosi 513 tys km kwadratowych (Polska 311 tys) to odległość z południa na północ wynosi około 2 tys km. Kształt i geografia dzielą ją na cztery naturalne regiony.

  • Góry i lasy północy, obfitujące w orchidee i chłodny klimat, pozwalający na uprawy truskawek i brzoskwiń
  • Równiny Centralne, są jednymi z najbardziej urodzajnych ziem na świecie. Rozległe pola ryżowe i uprawne warzyw i owoców zaspokajają całkowicie potrzeby mieszkańców kraju, a ponad połowa jest eksportowana. Barwna kultura i styl życia, na równi z piaszczystymi plażami wschodniego wybrzeża i tętniącym życiem kosmopolitycznym Bangkokiem zachwycają.
  • Suche tereny farm na północnym wschodzie zapewniają hodowle, a także skrywają zabytki archeologiczne i antropologiczne tajemnice.
  • Tropikalne wyspy i długie wybrzeże przewężenia południowego zapraszają na nieodkryte, bezludne plaże, idylliczne, niezamieszkałe wysepki, ekonomicznie niezależne nie tylko dzięki turystyce ale wydobyciu cyny, uprawom kauczuku i rybołówstwie.

Tajowie 

Populacja 62 milionów, daje statystycznie porównywalne zagęszczenie ludności jak w Polsce. Składają sie na nią Tajowie 80%, Chińczycy 10%, Malajowie 3% i inne mniejszości. Język i pismo tajskie są absolutnie niezrozumiałe dla obcokrajowców. Angielski jest używany w większych hotelach i w głównych miejscach turystycznych, w głębi kraju nie uda nam się porozumieć w tym języku. Trzeba liczyć się z tym, że tajska wersja języka angielskiego i tak będzie dla nas niezrozumiała 😉 95% społeczeństwa wyznaje Buddyzm, 4% to muzułmanie.


Tajlandia – Przewodnik po polsku